‘Her zaman sizlerin yanındayız...engelliler günü

kent55

Super Moderator

Bugün tüm dünyada 3 Aralık Özürlüler Günü. Toplumun engelliler konusunda dikkatini çekebilmek ve daha duyarlı olmalarını sağlamak için her yerde çeşitli etkinliklerle kutlamalar düzenleniyor. WHO'ya göre dünya nüfusunda 500 milyon engelli yaşıyor.

Elimizin uzanacağı bir an mutlaka vardır, bizim de birgün o duruma düşebileceğimizi hiç unutmadan..

"BEYNIMIZDEKI ENGELLER, BEDENIMIZDEKI ENGELLERDEN DAHA BUYUK EKSIKLIKTIR. ."

Ata Kızı

Angel Of Revenge
Keşke yılda bir günde onları hatırlamak yerıne onlar için daha fazla şey yapılsa....Dışarı adımımı atsam eve varana kadar küfür edıyorum..Kaldırım yok...düşünün ben zor yürürken bu halde onlar nasıl dışarı çıksın?
Kadıköy de beledıye sağolsun Körler için kaldırımlara sarı renklı taşlar döşemıs.....Şaşırdım ..ama sevındımde çok...
2 gün sonra baktım sarı taşların üzerınde ya bır sandalye ya bır simitçi arabası yada baska bırsey.....Yahu ıyı guzel bırsey yapmıssın da bunları denetle de...Bu yolları engelleyenlere ceza getır .Uyarı koy ...Bizim mılet anlamaz onlar ne dıye yapılmıs ...hoş anlasa da yazık kı umursamaz bazıları....
Birşey yapmalı.....ama gercekten ciddi bırseyler yapmalı...tüm yollar kaldırımlar engellılere görede düzenlenmelı dıycemde...nasıl yapacaklar orası meçhul...sağlam ınsan bıle yürüyemezken o yamuk yumuk yada işgal edılmıs yollarda.....