şehitlermizi unutmayalım

pointır

New member
arkadaşlar vatan uğruna şehit olan Askerlerimizin öğretmenlerimizin polislerimizin resimlerini bulalım hayat hikayelerini bulalım ne bulursak onlara dair forumumuzda sabit bir konuda yada bir bölüm olabilir orda yaşatalım formumuz yaşadıkça onlar hiç unutulmasınlar ne dersiniz...

iSpiK

Kadim Dost
kalbimizde olan seylerı foruma dökelim diyosun cok haklısın...

eagleomur

Forum Kartalı
bence mantıklı...şehit konusuyla ilgili her konuya destekk..bu arada pointır.soner33 sensin dimi?

saygıyla egil lan köpek apo o önünde durdugun ŞANLI TÜRK BAYRAGI
:eek:ut:

Komando Olmak Onurumuzdur

Olur ya bir çatışmada ölürsem,
Arkamdan yas tutmayın.
Bırakın toprağımda rahat içinde yatayım.
Bedenimden komandomu çıkarmayın,
Onlar benim kefenim olacak.
Başımdan mavi beremi çıkarmayın,
O benim şanım, şerefim, olacak.
Ayağımdan botlarımı çıkarmayın,
Onlar nice yollar aşacak.
Şehit olursam sırat köprüsünden geçecek.
Elimden tüfeğimi almayın,
O benim mezarıma sembol olacak.
Yaramın kanını silmeyin,
Ahiret'te hesabı sorulacak.
Göğsümden kör kurşunu çıkarmayın,
O benim madalyam olacak.

Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,

Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber
M.Akif ERSOY

T@nyukuk

New member
Çok güzel ve yerinde bir öneri...

Yönetici arkadşalar böyle bişey düşünürlerse çok güzel olur..

Bu çalışmanı sonuna kadar destekliyorum....

MyThicaLBoY

єƒѕαηєνι çσ¢υк
bencede kesinlikle katılıyorumm
+++++++++++++++++++++

Gєηco

Altın Üye
Şehitlerimiz die Bi alt forum yada forum açılabilir + 1

eagleomur

Forum Kartalı
iki arkadaş aynı konuyu açtı..ve destek de aldı kim karar verecek şimdi açılmasına açılmamasına

mehmetaa

New member
http://www.hemenpaylas.com/download/1375244/mehmedim_1_.wmv.html

http://www.hemenpaylas.com/download/1374573/sehitanimasyonu2.exe.html

http://www.hemenpaylas.com/download/1369594/canakkale.exe.html

bu linkler şehit ve askerlikle ilgili izleyin.

G.Doğu'da yaşanan gerçek bir olay
11 kişilik özel eğitimli birlik operasyona gider. Yola çıkarken A.T can yoldaşına dönerek ‘Bu hava patlar’ diye söylenir. Gerçekten de öyle olur, operasyon esnasında bir yandan gökten mermi yağarken, bir yandan da kar yağar tepelerine.

Harekât başarıyla tamamlanmıştır. Şimdi istikamet, 37 kilometre uzaklaştıkları kışlalarıdır.

Telsizden helikopter isterler. Ancak helikopterin onları almaya gidemeyeceği yanıtını alırlar. Bu yanıt, onlar için adeta çöküşün başlangıcı olmuştur. Mesafe tam 37 kilometredir.

Nasıl gideceklerdir…

Kar tüm yolları kapamış, iz-miz kalmamıştır. Zaten tedarikli de çıkmamışlardır operasyona. Karda yürümek için kullandıkları edevat da yoktur yanlarında.

Hava kararmaktadır. Acilen karar verip ona göre bir çare uydurmak durumundadırlar.
Vakit daha geç olmadan komutan A.T, hemen kışlaya doğru yola çıkmaları gerektiğini emreder. 11 kişilik özel birlik yürümeye başlar. Bata çıka yürümeye gayret edip, santim santim ilerlemeye çabalamaktadırlar.
Hayatları, yaşadıkları, sevapları, günahları… Hemen her şeyi bir anda düşünmektedirler. Bir yandan da endişeli gözlerle çevreyi dikkatlice izlemektedirler.

Arada bir durup verdikleri molanın sonuncusunu kışladan sadece birkaç kilometre önce verirler. Artık dermanları kalmamıştır. Çoğunun bilinçleri kapandı kapanacak düzeye gelmiştir. Komutan endişelidir.

Bir son gayretle kışlaya varırlar.

Halleri perişandır. Elleri ayakları tutmamaktadır… Çok ama çok üşümüşlerdir.

Hemen hastaneye kaldırılırlar. 11 yiğitten oluşan özel birlik sadece birkaç saat önce omuz omuza çarpıştıkları gibi yan yana hastane koğuşunda yatmaktadırlar.

Doktor gelir ve acı kararı çekinmeden ‘pat’ diye söyler: Ayakları kesilecek!

Doktorun sesi sanki kafalarına inen birer balyoz olur. Yıkılan hayaller, tükenen umutlarla çarpışır… Ortalık duman olur…

Ameliyat hazırlıkları bir yandan yapıladursun 11 yiğitten birinin aklına hinlik gelir. Dışarıdan bir arkadaşını arayıp güvendiği bir doktor getirmesini ve kendilerini ‘ayak kesme’ teşhisi koyan doktorun da adını vererek araştırılmasını ister.

İstekler çok kısa sürede yanıtlanır.

Getirilen güvenilir doktor, ayakların kesilme kararı karşısında şok yaşar. Ayakların kesilme gibi bir durumu yoktur.

Zira;

Ayak kesme teşhisi koyan doktor, HEP il yöneticisidir. Yani yakın olduğu dağlar bellidir.

Kaynak: Habera

photoshopc

New member
fikir gayet isabetli sagolasin pointir / soner33 kardesim...yalniz yaralarimizi desmeye niyetin var belli...eyvallah varsin olsun desilsin bu yara yeterki anilsin sehitler...belki ibret olur biraz..ve toparlanir bazi sasirmis genclerimiz...onlar kendilerini iyi bilirler..vatan millet ile ilgili sembolik laflar edip sabahlara kadar clublarda kopanlardan bahsediyorum...alinanda alinsin..kusura bakmasinlar

@nd@

New member
Büyük Türk milletinin bölünmez bütünlügü için can veren şanlı şehitlerimizi her daim anıyoruz ve anmayada devam edecegiz.

Ama hele hayat hikayeleri yaşadıları anlatılırsa bu birilerine çok güzel bir ders olur.Yedi düvene diz çöktürtmeyi başarmış Mehmetçigin saygısına,hatırına bence herkes canı gönülden desteklemeli!

+1 dostum

DeRSaaDeT

Islambol
photoshopc' Alıntı:
fikir gayet isabetli sagolasin pointir / soner33 kardesim...yalniz yaralarimizi desmeye niyetin var belli...eyvallah varsin olsun desilsin bu yara yeterki anilsin sehitler...belki ibret olur biraz..ve toparlanir bazi sasirmis genclerimiz...onlar kendilerini iyi bilirler..vatan millet ile ilgili sembolik laflar edip sabahlara kadar clublarda kopanlardan bahsediyorum...alinanda alinsin..kusura bakmasinlar
photoshopc yorumlarını islam ve insan bölümünden hiç eksik etme olurmu ben senin
gibi mükemmel bi yorumcu daha görmedim ya sağolasın Allah razı olsun senden =)

photoshopc

New member
sendende allah razi ollsun crazyboy kardesim...mukemmellik konusuna gelince forumda gercekte cok daha guzel yorumlar yapan kardesleirimiz var..bende bu kardeslerin yorumlarindan almam gereken feyzi aliyorum...el elden ustun oldugu gibi zekaninda zekadan ustunlugu vardir...ve ben insallah bu dedigin mukemmellige layik olurum..dualarinda banada yer ver...
(ozelden yazmadim baslik/oneri ustte kalsin diye gume gitmis gordugum kadariyla)

+u+énsté!n

FoRum ineği
ewt arkadaşlar bnde destekliyorum sonuna kadar..bunu bi sabit başlıkla deil de Mustafa Kemal Atatürk bölümünde bi alt bölümle gerçekleştirebiliriz..elimden geldiği kadar yardımcı olurum..pointır saol fikir güzeldi..
artık yöneticilerin kararı bekleniyor..

ALpMontana

КЯaL´da TaNıMaM КuяaL´da
cok guzel bı dusunce kardesım onemle ustunde duramak lazım

HTML