Şu Yaman Askerlİk

kral artur

New member
ARKADAŞLAR Bİ ASKER OLARAK SİZCE ASKERLİK KAÇ AY OLMALI VE YA SOYLEDIĞINIZ RAKAMIN AYIN GUNUN SEBEBI NEDIR CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM

ircdpangea

New member
askerlik su kadar ay olsun nolmasin tarzi bir konu soz konusu degildir. askerlik ay sureci ulkenin nufusuna gore degismektedir. ulkedeki erkek nufus dengeli olarak 15''a indirgenmiştir. siz askerligi 10 ay yaptiginizda bir dahaki senelerde askere gidicek birey sayisinda azalma olur buda TSK menfaatine degildir. boyle bir duzen kurulmus ve boyle gidiyor. $ahsi fikirlerimizi sorarsan askerlik tamamiyle bir sacmalik. Siz savas sirasinda gordugunuz talim'i sergileyemezsiniz siper alir ates edersiniz bunun en avanak insana bile ogretilim suresi 2 ay'i gecmez! ama işte yas nufus ve kulturel denge için 15'ay..

Cree

Murat
Bir Asker Olarak Askerlik Şu An için Bana O Kadar Çok Saçma Geliyorki Anlatamam Bence İdeal Askerlik 6 Ay Olmalı 15 Ay Çok Fazla Bu Arada Kaça Kaçsın Artur... ?

Leke

Altın Üye
EvEt yapanlar bilir sadece .
Çok uzun yani 12 ay olsa hiçbirşey kaybetmez bu devlet . Yada 10 ay .

ALpMontana

КЯaL´da TaNıMaM КuяaL´da
bencede 6 ay olmalı
15 ay zaten 12. aydan sonra yatıorlarmıs:saskin

sonsuzluğa

Moderatör
Moderatör
ne tuhaf!!!

dedem 7 sene askerlik yapmış. babam 2 sene askerlik yapmış. dedemi göremedim ama babamın hiç de şikayet ettiğini duymadım. ağır gelebilir ama vatan borcu namus borcudur. 3 ay fazlasını vatan için yapmış olmanız çok mu ağır acaba?

ibrahimkaya396

New member
VATAN BORCU NAMUS BORCUDUR ben askerliğimi umutlu bir şekilde bekliyorum BELKİ ŞEHİT OLURUM

BENİM BABAM DA HİÇ ŞİKAYET ETMEZ ÇATİŞMALARA FELAN GİDERLER KÖY BASARLARMIŞ Bİ KAÇ KERE YANINDAKİ ARKADAŞLARINI VURMUŞLAR BABAM GURURLA ANLATIR VE BENİMDE ANALATACAK BİŞEYİM OLMASINI İSTERİM

ASKERDE VATAN NEDİR ANA NEDİR BABA NEDİR ÖĞRENİRSİNİZ ve ben bunu öğrenmek istiyorum

EqinnoX

New member
Bu da benim fikrim...

toys_hell' Alıntı:
VATAN BORCU NAMUS BORCUDUR ben askerliğimi umutlu bir şekilde bekliyorum BELKİ ŞEHİT OLURUM

BENİM BABAM DA HİÇ ŞİKAYET ETMEZ ÇATİŞMALARA FELAN GİDERLER KÖY BASARLARMIŞ Bİ KAÇ KERE YANINDAKİ ARKADAŞLARINI VURMUŞLAR BABAM GURURLA ANLATIR VE BENİMDE ANALATACAK BİŞEYİM OLMASINI İSTERİM

ASKERDE VATAN NEDİR ANA NEDİR BABA NEDİR ÖĞRENİRSİNİZ ve ben bunu öğrenmek istiyorum
İyi güzel tamam da şimdi şöyle bir durum var bana göre askerlik 3 ayı geçmemeli neden dersen , bi kere bu ülkede bi sürü işsiz insan zaten var, bizler gibi insanlar zaten işlerini bulup oturtuncaya kadar zaten akla karayı seçiyoruz. sonrasında hele bir de benim gibi evlilik yaptıysan herşeyi bırakıp gitmek özlemden de öte düzeninizi korumak adına zor oluyor. mesela ben şimdi gidicem askere mayıs 21 gibi ama döndüğümde bütün düzenim allak bullak olucak ve onları toparlamak için iyi ihtimalle bir 2 seneye ihtiyac duyucam, e biz zengin çocuğu da değiliz ki kardeşim...
ayrıca bi konu daha var sen hiç şehit olanlar içinde generali şunu bunu bırak bir yüzbaşı bir binbaşı çocuğu gördün mü hiç? eğri oturalım doğru konuşalım askerlikte bile torpil allahına kadar dönüyor... ben bi tane söyliyim mesela bi arkadaşım vardı ısparta jandarma komando olarak gitti acemiliğe sonra ne oldu dersiniz? normalde komando adamın buralarda ne işi var doğuya dağlara deil mi... ama adam birilerini araya koydu ve ankara da paşa şoförü olarak yaptı askerliğini. vs vs yani durum böyle iken açıkçası bana askerlik bir kandırmaca bir oyun gibi geliyor. bu benim fikrim tabi... neyse herkese teşekkür.

1sc0rp!tX

Altın Üye
15 ay çok fazla yaff...

5-6 ay gayet normal..

elmir

New member
ekonomi çürük, birlik beraberlik yok... velasılkelam ülkemizin işleyen ve kusuru en az olan kurumu TSK
TSK'da gücünü askerden aldığına göre;

15 ay az bile....

gokhan003

New member
bence 20 ay olsun ya ana ocağı ya asker ocağı demişler bence bu sözü unutmayın siz ne kadar az askerlik düşünsenizde bnm düşüncem hep asker olmak

ĦĄЯĄMÍ

" hayal taciri "
şuan asker olan arkadaşları anlıyorum. benden zaman zaman sıla hasretinin verdiği duygu yoğunluğundan dolayı demiştim ah düşse ah azalsa diye. ama askerliğiniz bitsin evinize dönün heleki üstünden de bir kaç sene geçince büyük bir özlem duyacaksınız. aklınıza geldikçe duygulanacaksınız =)
ayrıca arkadaşın biri demişki askerlik için 2 ay yeter. 2 ayda siper almayı ateş etmeyi öğrenirsiniz
bende o arkadaşa diyorumki askerlik eğitimi sadece siper alıp ateş etmekle bitmez. ve sadece bu ikisiylede asker olunmaz.

fg42

New member
bence 15-18 ay arası olmalı Su andakı asker sayısı 600.0000 ile 700.000 arasıdır su an ıcın yeterlıdır
dıyelım kı 6 ay oldu ve asker sayısı 150-200 bın arasına dustu acıl bır olayda 600 ıle 700 bın arası askerı toplamak zaman alır bundan dolayıdır kı her sey hazırlıklı olalım ve de toprak bakımından buyuk bır ulkeyız ama unulmaması gerekırkı bır savas durumunda bızım 10 mılyon askerımız olmalı vede olacaktırda

HTML