Şeffaf Sembol Nasıl Yapılır ? Cevap İçerde

ali06can

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
Öncelikle Şeffaf bir clan sembolü yapabilmeniz için Adobe Photoshop adlı bir programa sahip olmanız gerekyior... Kısacası herkezin bildiğimiz PS.

İlk olarak 32x32 boyutunda bir resim seçmeniz gerekiyor eğer hazırda bir sembolünüz varsa ve onu 32x32 boyutuna getirmesini bilmiyorsanız nasıl yapılacağını paint üzerinden göstereceğim... :)

sol üst köşede bulunan seç seçeneği ile 32x32 boyutuna getirip kaydediyoruz.

32x32 Boyutundaki Clan sembölünüz hazır şimdi şeffaf yapalım. :)
Şeffaf yapacağımız simgeyi Programın içine atıyoruz veya ctrl+O diyerek sembolümüzü seçiyoruz.

Şimdi ise New (ctrl+N) diyerek yeni bir sayfa açıyoruz.

Herşeyi üstteki resimde olduğu gibi ayarlıyoruz.

Şimdi Resmimizi büyütüyoruz sol tarafta bulunan büyüteç ile veya sağ üstte bulunan navigator seçeneği ile...

Resmimizi büyüttükten sonra sol üstte bulunan Lasso Tool seçeneği ile semboölümüzü çiziyoruz...
Daha sonra bu çizdiğimiz kısmı kopyalayıp (ctrl+C) veya keserek (ctrl+X) önceden açtığımız New adlı boş alana yapıştırıyoruz. (ctrl+V)

Renk seçeneklerinden Siyah ı seçiyoruz ve Paint Buccket Tool adlı seçeneği seçip transparan olan yerleri (kısaca arka planı) siyaha boyuyoruz.

Şimdi ise channels bölümünde (sağ altta) bulunan Green seçeneğine mouse unuzla sağ tuşa basark duplicate channel diyoruz ve ismini Alpha 1 olarak değiştiriyoruz.

Bu sefer renkleri beyaz yaparak sembolümüzü sağ tarafta bulununan Brush Tool seçeneği ile beyaz a boyuyoruz, Arka planı ellemeyin siyah kalması gerekiyor...

Sembolümüzü TARGA uzantısı ile kayıt ediyoruz.

Şimdi ise Bilgisayarıma giriyoruz ve araçlardan klasör seçeneklerine tıklıyoruz...

Görünüme geçerek Bilinen Dosya Türleri İçin Uzantıları Gizle seçeneğini kaldırıyoruz...

Ve Kaydettiğimiz sembölün ismini symbol.bmp olarak değiştiriyoruz...

Resminize tıkladığınızda önizleme göstermeyecek ama oyun içinde görülücektir...
Son adım, Knight Online'a sağ tıklayarak özellikler, hedef bul diyoruz ve symbol_us klasörünü açıp sembölümüzü oraya atıyoruz...

Bu kadar. :)

123huso12

New member
Krdesim ben Adobe Photoshop adlı bir programııı bir türlü bulamadım onun linq varsa atarmısnız acil bekleyiyorum