Şam'la ortak PKK operasyonu

yoldas

New member
DİYARBAKIR - PKK'nın Suriye sorumlusu Sadık Aslan'la altı terörist, Suriye ve Türk güvenlik birimlerinin ortak 'nokta' operasyonları sonucunda yakalandı.
PKK adına 13 yıl Avrupa ve Ortadoğu'da faaliyet gösteren 28 yaşındaki Mustafa Taş, dört ay önce Şanlıurfa'da yakalandı. 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Taş, Suriye'de örgüte yardım-yataklık yapan ve Türkiye'den giriş yapan gruplara kuryelik eden kişilerin tek tek isimlerini verdi. Taş'ın ifadelerinin üst düzeyde değerlendirilmesi ardından güvenlik birimleri, 'önemli- çok acele' başlıklı ve 'gizli' ibareli bir yazıyı Diyarbakır Başsavcılığı'na gönderdi. Savcılık izninin ardından kaldığı Hatay E Tipi Kapalı Cezaevi'nden çıkarılan Taş, iki ülke arasındaki 'Adana Mutabakatı' kapsamında düzenlenen operasyonlar için dört günlüğüne Suriye'ye götürüldü. Afrin kentine yapılan operasyonlarla Suriye sorumlusu Sadık Aslan'la birlikte örgüte yardım-yataklık eden altı Suriyeli yakalandı. Tutuklanan Aslan ve altı PKK'lının iadesi istenecek.

BENDE DİYORUM DURDUK YERE AL-İTTİHAT-FENER MAÇI NERDEN CIKTI:saskin

Leke

Altın Üye
Suriye Türkiye'ye şirin görünmek istiyor .
Yıllarca beslediler şimdide karşıyız mı diyorlar .
Birilerinin yakalanması güzel ama Suriye'ye hiç güvenmem güvenmem de .

free!

artık yok...
yazık olmuş vah!

baktılar gördüler PKK yı desteklemekle olmuyoo Türkiye nin yanına geötiler hemen zamanında onların ne mal olduğunu da gördük

... korkusu insana neler yaptırıyoo
eskiden iyidi Amerika tehdidi falan yoktu istedikleri gibi at koşturuyolardı. Şimdi işler karışınca istemeye istemeye Türkiye nin yanında yer alıyorlar şerefsizler

BUNLAR NASIL MÜSLÜMAN ANLAMADIM GİTTİİİİ

DayWalkerr

ABDUSSABUR
Suriye iki taraflı oynayan ülkelerin başında geliyo...İşine nasıl gelirse öle öten karga gibi...Eveliki gün bize yalvarırdı..Sonra az burnu boktan kurtuldu diklenir oldu..Şimdi tekrar ortalık karışınca bizim paçamıza yapışıyo ama fazla önemsememek lazım...Kaldı ki onca yardım isteyen Türkii Cumhuriyetlere gerekli destek ve yardımı brak yardımı ziyareti dahi yapmamışken böle bir ülkenin ardını tutmamız en büyük yanlışımız olur....

HTML