Şalgam Suyunun Faydaları

vanilya

New member
Şalgam suyu yapımında şalgam,kırmızı havuç, bulgur unu, tuz, maya ve su kullanılır. Şalgam suyunun fermantasyonu iki aşamada gerçekleşir.

Birinci aşama;ekşi maya,tuz ve su ile karıştırılarak bulgurun hamur haline getirilmesidir.

İkinci aşama;bulgurun su ile ekstaraksiyonu sonucu elde edilen sıvının dilimlenmiş şalgam ve kırmızı havuç ile fermantasyonudur.

Şalgam Suyunun Faydaları

-İştah açar.

- Laktik asit içerir,sindirimi kolaylaştırır.

-A1,B1 ve C vitaminleri içerir, Stresi önler ve sinirleri yatıştırır.

- Kalsiyum,potasyum ve demir içerir , kemik ve dişleri kuvvetlendirir.

-Afrodizyak özelliği vardır.

- Mide ve Karaciğere faydalıdır.

- İçindeki potasyum kaslara ve kalbe faydalıdır.

- Kalp, Damar ve Gözler için yararlı özellikleri vardır.

iSpiK

Kadim Dost
Rakıyla acaip iyi gidio onu bilioRUm ama :D

N i h i L

New member
Şimdi ben bi açıdan daha faydasını söyleyim biz ortaokuldayken kapıyın önüne Şalgamcı kemal abi gelirdi sabahçı olduğumuz için çok üşürdük ve her gün ondan bir şalgam içerdik bolca acılı turşu suyunu doldururduk ağzımız biber gibi yanardı ama ondan sonra daha o gün hiç üşümezdik....
Anti Parantez: Adanalıyım! :D

HAŞAVRİ

Braveheart
aynen alemcıler akmiş foruma rakı şalgam beyaz peynır ahh şimdi yanında kavun bıde patlıcan ezmesı deymeyın keyfıme ee yanımda bıde hatun ooohhh

:..asker..:

New member
valla ben severim şalgam suyunu ama yani pek fazla satılmadığından göze çarpmadığı müddetçe almıyorum....
ama faydalarını öğrendigimiz ii oldu thx...

Uzunefe

Altın Üye
şalgam suyu çok süper yaa :):):) az içmedim ama azğının yanmaması için bi teknik geliştirdim :D:D hiç bekletmiyorum hemen içiyorum :p

ofoking

New member
arkadas da salgam reklamı yapmıs osmaniyeli veya danalı felan mısın?:p

HTML