İzle Türkiye...Kimi Seçtin?

cemmaster

New member
TIKLA

Kürt yetkililer operasyon beklemiyor

ERBİL (İHA) - Türkiye'de yapılan genel seçimlerden AK Parti'nin zaferle çıkması Kuzey Irak'ta sevinçle karşılandı. Erdoğan hükümetinin Irak politikasını benimseyen Kürt yetkililer "sınır ötesi operasyon gündemden çıkmıştır" görüşünü savunurken, Yerel Kürt Parlamentosu Genel Sekreteri Tarık Cevher Türkiye'ye PKK'ya karşı birleşme çağrısında bulundu.

Türkiye'deki seçimlerin yakından izlendiği Kuzey Irak'ta seçim sonuçları olumlu karşılandı. Türk askerinin Kuzey Irak'a sınır ötesi operasyonunun gündemden çıktığını ifade eden Irak Yerel Kürt Parlamentosu Genel Sekreteri Tarık Cevher, "Kuzey Irak'a sınır ötesi operasyona sıcak bakmayan AK Parti hükümetinin iktidara tekrar gelecek olması bizi mutlu etmiştir" dedi. Türkiye'nin PKK'dan dolayı Kuzey Irak'a sınır ötesi operasyon yapmak istediğini belirten Cevher, "PKK'yı biz de istemiyoruz. Bize çok zararı oldu. Örgütün Türkiye'de karışıklık çıkarmasına karşıyız. Türk yetkilileri ile PKK'ya karşı ortak bir karar almaya hazırız. Türkiye sınır ötesi operasyon yapmayacaktır. Ancak böyle bir işe kalkışması halinde Kürt kentlerinde karışıklık olacağından Amerika ve İngiltere böyle bir operasyona izin vermeyecektir" diye konuştu. Türkiye'de yaşayan Kürt vatandaşlarının 14 yıl sonra parlamentoda temsil edilmelerinin çok önemli olduğunu kaydeden Cevher, "Demokratik Toplum Partisi'nin bağımsızlarla girdiği seçimlerde 24 sandalye çıkarması demokrasi adına önemlidir. Kürtler'in sorunlarını siyasi yollarla çözeceğine inanıyorum" diye kaydetti.

Öte yandan, sınır ötesi operasyonun seçim propagandası yapıldığını söyleyen Yerel Kürt Parlamentosu'nun Türkmen Temsilcisi Esat Erbilli ise "Kuzey Irak'a operasyon yapılmasına sıcak bakan partilere halk verdiği oylarla görüşünü belirmiştir" dedi. Seçim sonrası operasyon yapılacağını düşünmediğini ifade eden Erbilli, "Zaten böyle bir şey gündemde yoktu. Sınır ötesi operasyon Türkiye'de seçim malzemesi yapıldı. Savaş ve saldırıyla sorun çözülmez. Biz, Türkiye ile dostluk ve kardeşlik çerçevesinde iyi ilişkiler kurmaya hazırız" diye bildirdi. PKK terör örgütünün 2. adamı Rıza Altun'un Avrupa'dan kaçıp Erbil kentine geldiği yönündeki soruya ise Erbilli, "Böyle bir şey yoktur. Bunlar tamamen Kürt yönetimine yapılan suçlamadır. Rıza Altun Kürt bölgesine gelmemiştir. Gelseydi Türkiye'ye teslim edilirdi" şeklinde cevap verdi.

Türk halkının demokratik ortamda kararını verdiğini ifade eden bir başka Türkmen Temsilcisi Karhi Altınparmak ise, "Biz, Erdoğan ve parti teşkilatını tebrik ediyoruz. Türk ve Kuzey Irak halkını parlak günler bekliyor. Sınır ötesi operasyon olmayacaktır. Daha önce yapılmayan birçok anlaşma seçim sonrası masa üzerinde çözülecektir. Bölgesel Kürt lideri Mesut Barzani'nin seçimlerde en çok oyu alan Recep Tayip Erdoğan'ı tebrik etmek için arayacağını düşünüyorum" diye konuştu.
Bu arada, Irak petrol yasasının görüşüldüğü Yerel Kürt Parlamentosu'nun bugünkü oturumunda Türkiye'deki seçim sonuçlarının konuşulduğu gözlendi.
.........................................

Hadi hayırlı uğurlu olsun....Bop'uda imzalamış oldunuz acaba kürt yetkililer ondan mı seviniyorlar?

cemmaster

New member
Zaten daha önce pkk akpyi desteklediğini duyurmuştu...Doğudaki aşiretlerin desteklemelerini bu açıklıyor ancak diğer şehirlerin?...Bunu anlayamaıyorum....:(
Ne olacağını bile bile yinede bi umut inşallah Vatan Millete hayırlı olur demekten başka birşey gelmiyor elimden...

kuzay

Pesimist
selinsu' Alıntı:
TÜrkİyenİn % 46 Si Gbİ BÜyÜk Bİ BÖlÜmÜ Olan Bu İnsanciklari Anlamakta GÜÇlÜk Çekİyorum !
cok sacma sapan konusyosun sevmeye bilirsin bend e sevmiyorum ama bu kadsar insana hakaret etmiyorum işte AKP neden bu kadar cok aldının cevabını sen kendın bu sekılde davranarak veriyosun

ChaMuR

Altın Üye
selinsu..
yazdığın mesajlarda kullandığın üsluba dikkat et..
karşı görüşte olan bir bireyi sevmeyebilirsin fakat burada saygı duymak zorundasın..
hakaret sebebiyle 3 gün ban cezası alacaksın..

selinsu

New member
ben bi hakaret göremiyorum

kuzay' Alıntı:
cok sacma sapan konusyosun sevmeye bilirsin bend e sevmiyorum ama bu kadsar insana hakaret etmiyorum işte AKP neden bu kadar cok aldının cevabını sen kendın bu sekılde davranarak veriyosun

senin bnmle nedir bu alıp weremediğin arkadaşım ? rahatsız oluyorum her msgıma saçma sapan cwplar werme benimi takip ediyosun!

nepentess

New member
merak ettim sana kürtler ne yaptıda bukadar kızıyosun kürtlere onlar insan değilmi sen ne salakca konuşan birisin böyle bugüne kadar ak partikadar çalışan gelmedi daha sen hala saçmalıyosun bu ülkede kürt sorunu yok bu ülkede senin gibileri önce kovmak lazım aramızı bozuyosun sen

elif-mine

New member
doğru haklısın cem uzana yedirmediya bu ülkeyi suçlu demi...
bırak kürt kardeşlerim yesin(askerime kurşun sıkan adiler hariç)
bunlar tamamiyle kafadan sallama atmasyon hayal ürünü dırdırdan ibarettir...
dikkate alınması mantıksızlıktır...

kuzay

Pesimist
selinsu' Alıntı:
ben bi hakaret göremiyorum

senin bnmle nedir bu alıp weremediğin arkadaşım ? rahatsız oluyorum her msgıma saçma sapan cwplar werme benimi takip ediyosun!
seni niye takip edeyim burası form sitesi her önüne gelene ne kufur et hakaret et basak bi mesajında da adama iyi b.k yedin diye mesaj yazıyosun sonra gelmiş senin ne alamadın var beninle diyosun senin agzın bu şekilde konusmaya alışık sanırım

konami

New member
ben TÜRKÜM ve TÜRKLÜĞÜMLE övünürüm ama 16 MİLYON DANGALAK TÜRK GİTSİN AZİZ NESİNDEN ÖZÜRDİLESİN (TÜRK MİLLETİ AHMAKTIR)SÖZÜ DOĞRU ÇIK

firatay

>>>> ALESTA
Forum da Defalarca Yazdım, Bilinçsiz Muhalefet Taraftar Toplar, Muhalefet Herşeye Muhalefet Değildir. Muhalefetin Oy Oranını Yükseltmek İstiyorsa Hükümetin İyi Yaptığı Şeyleride Övmesinide Bilmesi Gerekli, Yoksa Tablo Seçimde Ortaya Çıktı. Somut Delilerle Hükümetin Karşına Çıkılmazsa Sonuç Böyle Hezimet Olur. Muhalefet Liderler İltica, Cumhuriyetten ve Rejimde Kaygı Duyuluyordu. Allah Muhafaza MHP Barajı Aştı Yoksa AKP nin Sandalye Sayısı 400 ü Aşardı. İşte O Zaman Ne Olacağını Kimse Kestiremezdi. Onun İçin Bilinçli Muhalefet Şart Yoksa R.T.Erdoğan ve AKP'nin Ekmeğine Yağla Bal Sürülür. Özet Olarak Bırakın Böyle Tahmin Davranışlarla Hükümete Yüklenip, Yıpratma Çabalarını Çünkü Yakın Zamanda Cumhurbaşkanlığı Seçiminin Kaosla Sonuçlanma Olasılığı Var. Böylelikle Tekrar Seçimlere Gidilebilir ve Emin Olun AKP Yine Arttıracak Oyları. inşallah Anlatmak İstediğim ve Kaygılarımı Anlata Bilmişimdir. Herkese İyi Günler Dilerim...

free!

artık yok...
selinsu, senin insancık dediklerin zamanında Yunanlı'yı ege ye döktü,
yada belkide tam dökemedi ne dersin? hala senin gibi konuşanlar olduğuna bakarsak?

MeNaS

New member
Türkiye de öyle ahmaklar varki kendi taraftarları yönetimde olunca demokratik hakkı elde etmiş oluyor. yok istemediği kişiler yönetime gelince bunları destekleyenler insancık oluyor. ve bazı dangalaklarda, hakkını kullannalara dangalak diyecek kadar alçalıyor.

Allah aşkına haddinizi bilerek konuşun, yok biz haddimizi bilmeyiz ağzımıza geleni söyleriz derseniz. 22 temmuzda olduğu gibi tokatı yersiniz. cumhurbaşkanlığı seçimlerine gelince, artık uzlaşma sözkonusu değildir. Demokrasi ile yönetilen ülkelerde çoğunluğun kabul gördüğünü azınlık kabul görmek zorundadır. Şimdi Akp nin belirleyeceği Abdullah Gül ü, kabulleneceksiniz... Bu Akp nin demokratik zaferidir. Çekemeyenler düşünsün.

cemmaster

New member
nepentess' Alıntı:
merak ettim sana kürtler ne yaptıda bukadar kızıyosun kürtlere onlar insan değilmi sen ne salakca konuşan birisin böyle bugüne kadar ak partikadar çalışan gelmedi daha sen hala saçmalıyosun bu ülkede kürt sorunu yok bu ülkede senin gibileri önce kovmak lazım aramızı bozuyosun sen
Birincisi senin kürt olduğun aşikarken yinede yanıtını al ve otur diyorum :

Akparti kadar çalışan bir hükümet daha olmadı derken ; Diyarbakırı siz pkklılara vermeye çalışan bir hükümet daha olmadı değil mi?Bunu söylemeye çalıştın sanıyorum!Pkklısın çünkü benim haberim Kürt vatandaşlarla ilgili değildi pkk destekçileri ile ilgiliydi!K.Irakta ki Kürt yönetiminin ne mal olduğu belli!Kusura bakma ben diğer vatandaşlarımız gibi çabuk unutan boş ağa dizilerini izleyen Barış Akarsu'ya ağlayıp Mehmetçiklerimiz öldüğünde tüh deyip unutan biri değilim!Ve ben hala sizin ve erdoğanın değimi ile "aldığınız KELLELERİ" unutmadım!Sen bu ülkeden gittiğin zaman asıl bu ülkede düzen kalacaktır çünkü ben ve benim gibi düşünenler şu lafı sonuna kadar anlamakta ve siz erdoğanın yaptığı sığ yorumları görmekteyiz!: " Ne Mutlu Türküm Diyene!"

Bunu siz ve sayın erdoğan (nasıl olsa teröristlerde sayın) bi türlü idrak edemediniz!Bak sana o cümleden önce geçen kısmıda yazayım hala anlamayacağını bile bile :

"Türkiye Cumhuriyetini Kuran Halklara Türk Halkı Denir"

Dur hala anlayamadınız biliyorum biraz daha açıklayım size bunu Türk halkı diyo!!!!!Türk milleti demiyo!!!!Türkiye Cumhuriyeti Onurlu Kürtler ve Türkler ve diğer Türkiye sevdalıları tarafından kuruldu!Ancak siz abdye bağımlı onurdan yoksun bir ülkecik peşinde koşuyorsunuz burada KARDEŞÇE YAŞAMIYORMUYUZ???Burada hanginize kötü muamele var?Benden çok daha iyi yaşayanlarınız var!Köt yaşayanlarınızda 50 kardeşe sahip olanlar!!!Ana babalarınız bakabileceği kadar çocuk yapmış olsaydı hepiniz çok güzel yaşardınız!!Suçu Türkiye'ye atmayın o yüzden!Ve bu yüzdendir ki : "Yediği ekmeğe ihanet eden her vatandaşı(bu durumda vatan haini olmakta) bu ülkeden def etmek gerekmektedir!"

firatay' Alıntı:
Özet Olarak Bırakın Böyle Tahmin Davranışlarla Hükümete Yüklenip, Yıpratma Çabalarını Çünkü Yakın Zamanda Cumhurbaşkanlığı Seçiminin Kaosla Sonuçlanma Olasılığı Var. Böylelikle Tekrar Seçimlere Gidilebilir ve Emin Olun AKP Yine Arttıracak Oyları. inşallah Anlatmak İstediğim ve Kaygılarımı Anlata Bilmişimdir. Herkese İyi Günler Dilerim...
Tahmini değil kardeş gerçekleri yazıyoruz burada!Ayrıca Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci kaosa giderse neyazıkki bu seçimin hiç bir değeri ve mantığı kalmayacak..Bizleri yöneten Ordu olacak anlatabildim mi?E muhtura yerini tanklara bırakacak!!!

MeNaS' Alıntı:
Allah aşkına haddinizi bilerek konuşun, yok biz haddimizi bilmeyiz ağzımıza geleni söyleriz derseniz. 22 temmuzda olduğu gibi tokatı yersiniz. cumhurbaşkanlığı seçimlerine gelince, artık uzlaşma sözkonusu değildir. Demokrasi ile yönetilen ülkelerde çoğunluğun kabul gördüğünü azınlık kabul görmek zorundadır. Şimdi Akp nin belirleyeceği Abdullah Gül ü, kabulleneceksiniz... Bu Akp nin demokratik zaferidir. Çekemeyenler düşünsün.
Kusura bakma ama 340 milletvekili ile zor seçersiniz!Hatırla 367 koşulunu birtek bağımsız reddetse yalarsınız avcunuzu..Çünkü muhalefet zaten katılmayacak..Sonrada hükümet devrilir zaten..

HTML