"İstanbul'da mayo değil, tanga yasak" mışşş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yoldas

New member
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, mayo reklamı tartışmalarına son noktayı koydu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, mayo firmaları ile belediye arasında devam eden reklam tartışmalarına son noktayı koydu.

HABERTÜRK'te "UYANDIRMA SERVİSİ" programına telefon bağlantısıyla konuk olan ve Gülin Yıldırımkaya'nın sorularını yanıtlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, bir kez daha mayo yasağı bulunmadığının altını çizdi.

Mayo firmalarının reklam için böyle bir söylenti çıkardıklarını anlatan Topbaş, "Mayo ve bikini reklamlarına yasak yok. İp mayo mudur nedir, onu da kalkıp bizi sınamak için getirmez firmalar herhalde" dedi. Topbaş, "Bizim böyle bir niyetimiz olsa bu kadar plaj açmazdık" diye konuştu.
:emzik

SickDreTh

Altın Üye
yau adamın bıle ne dedıgı bellı degıl kımın adamıysa artık:D:D

crnky

New member
Arkadaşlar tanga yasak eğil. Tangalı afiş yasak. Bu da saçma değil zaten. Ben bayan olarak görmek istemiyorum tangalı kadını ya... Göz şöleni yaşayacak olan açar bakar. Sokakta gösterilmesi hoş değil ki... Mayo ile tanga bence aynı şeyler değil. Zaten tanganın yapım amacı bir kere müstehcenlik taşıyor :D
Ayrıca yasak masak da yok. Mesela taksim de diesel panosunu gördüyseniz, onlar asılabiliyorsa bikini mayo daha rahat asılır.

revolation

яєѕυяяє¢тιση ιηѕαηє ρєяѕση мσ∂
şöle bişey var. mayo firmaları başvuru yapmış. tabi mayo firmaları değil. mayo firmalarının çalıştıkları reklam ajansları başvuru yapmış ve kabul edilmemiş... hatta firmaların ellerinde reddedildiklerine dair belgeler var.

Kadir Topbaş'a belki başvuru dosyaları intikal etmemiş olabilir. ama birileri bu dosyalar sayın Topbaş'ın masasına gitmeden reddetmiş. hatta bilen bilir geçen sene THY içerisinde ki panolarda Hacı adaylarını rahatsız ettiği için mayo vb reklamlar kaldırılmıştı. bu olay R.Tayip Erdoğan'ın İstanbul B.Ş.B başkanlığından beri süregelmektedir.

neyse... size bir makaleden alıntı vereceğim. ben bunu radyoda duyduğumda çok gülmüştüm.

Nahit ÇİĞİT' Alıntı:
Dünyanın her yerine mayo satan Türk üretici Zeki Başesgioğlu, bu durumu protesto için bir karar almış. Bikinili güzel manken afişleri yerine, hıyar, patlıcan gibi sebzeleri, üzerine mayo giydirilmiş şekilde fotoğraflayıp, büyük afişler hazırlatacağını, bikinili fotoğraf yasağını protesto için bunları astıracağını söylemiş…
Bence gayet güzel olur. Düşünsenize, İstanbul başta olmak üzere, Türkiye’nin bütün büyük kentlerinde, billboardlarda kocaman patlıcan, hıyar fotoğrafları. Üstelik üzerine mayo, bikini giydirilmiş hıyar ve patlıcanlar…
Herkesin iştahını açar, kimsenin ahlakı da bozulmaz...
Basından takip ettiğim kadarıyla sanırım Zeki bey bunu yapar arkadaşlar. Bu yaz afişlerde salatalıklar göreceğiz :D

crnky

New member
Daha iyi olur. :)

Bu arada hacı adaylarının pano olayında haklaır var, çünkü onların geçtiği bölmeden sadece hacılar geçiyor(ya da sadece hac mevsiminde yasaktı sanırım tam hatırlamıyorum) ve hac ibadeti dünyevi zevklerden uzak yapılır, sen oraya bikinili resim koydun, oldu mu şimdi :D O olayda belediyenin kaldırtma sebebi şikayet ve isteklerdi. o olay biraz daha farklı ama başvurup da izin alamama olayı bence belediyeyle ilgili değil o olaya özgür. Çünkü Sabah'ın haberinde boyner mağazasının önünde mayolu resim var. Bu da haberi... Fakat resim yarım verilmiş burada, normal gazetede tamamı var diye hatırlıyorum.
http://www.sabah.com.tr/2007/05/18/haber,AB705D483DD641AC84853EA0EBE39AC3.html

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML