İnternette Temporary Klasörü ?

rcpsng

New member
Arkadaşlar firefox kullanıyorum.. internette gezdiğim sitelerin içerikleri, resimler vs.. hangi klasörde toplanıyor ve bu klasöre nasıl ulaşabilirim..

Yani daha önceden gezmiş olduğum sitelerdeki resimleri nasıl bulabilirim.. Temporary denilen bi klasör varmış sanırım.. onu nasıl bulabilirim.. internette gezerken bi resim görmüştüm, ama onu bilgisayara kayıt etmedim ve şimdi o resmi bulmak zorundayım.. sanırım internette gezerken bu tür dosyalar bi klasörde toplanıyormuş...

Lütfen Acil Yardım...

[ NOT: İnternet Explorer Hiç kullanmıyorum... Mozilla Firefox kullanıyorum, Firefox da gezinirken yüklenen resimler nerede toplanıyor... ?? ]

messenger

New member
merhaba..
"document and settings" oradan kendi hesabını bul."local settings"ve karsşnda "tem.internet files".kolay gelsin.yalniz "localsettings"dosyası gizlidir, gorebilmen icin klasör seceneklerinden "gizli dosyaları goster" seceneginin isretli olması gerekir.
olmassa bildir daha detaylı anlatırım.

rcpsng

New member
messenger' Alıntı:
merhaba..
"document and settings" oradan kendi hesabını bul."local settings"ve karsşnda "tem.internet files".kolay gelsin.yalniz "localsettings"dosyası gizlidir, gorebilmen icin klasör seceneklerinden "gizli dosyaları goster" seceneginin isretli olması gerekir.
olmassa bildir daha detaylı anlatırım.
sağolasın dostum... buldum.. ancak sadece internet explorerde gezdiklerimi kaydetmiş... yardımın için teşekkürler..
Mozillada gezinirken bu resimler hangi dosyada toplanıyor yaw... kafayı yiyecem..

NOT: tem. internet files deki tüm image dosyalarına baktım ama çoğu sitedeki resimler bu dosyada yoktu.. Arada internet explorer kullanmıştım o an kayıt olanlar bu dosyada duruyor...

messenger

New member
merhaba tekrar..
\Documents and Settings\kullanıcıadın\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\...
buradan firefoxun cache dosyalarına ulasabilirsin.yalnı tarayıcının ayarlarına bak,eger cerezler ,kisisel veriler vs.. firefox kapatilinca silinsin secenegin secili ise tarayıcın kapandıgında bunlar kendiliginden silinir.onuda araclar\secenekle\gizlilik\ sekmesinden kontrol edebilirsin.
kolaygelsin.

HTML