İnternette Başbakan’ı eleştiren 15 polise soruşturma açıldı

maresal

New member
MSN’deki yazışmaları casus programa takılan 15 polis hakkında “başbakana hakaret” suçundan soruşturma başlatıldı. Bilgisayarlarına da el konuldu

Terör örgütü PKK’nın kanlı baskınlarından sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Amerikan Başkanı George W. Bush, 5 Kasım 2007’de sınır ötesi operasyonlar konusunda bir dizi görüşmeler yaptı. Bu görüşmelerin yapıldığı dönemde Kosova’da görevli bir Türk emniyet müdürünün, aralarında İstanbul Terörle Mücadele Şubesi’nde görevli bir yetkilinin bulunduğu arkadaşları ile internet üzerinden MSN’de yaptığı eleştiriler soruşturma konusu oldu. Konuşmalar Emniyet Genel Müdürlüğü’nün casus programına takıldı.

İçime sindiremiyorum deyince

Kosova’da BM adına görev yapan bir Türk Emniyet Müdürü, Windows’un online mesajlaşma programı MSN’deki devre arkadaşı polisler ile Başbakan Erdoğan’ı eleştirdi. Arkadaşlarına, “Erdoğan’ın, ABD Başkanı’nın ayağına gidip izin istemesini içime sindiremiyorum” dedi. Bu sohbet ise Emniyet Genel Müdürlüğü’nün casus programına yakalandı. Kodlanan kelimelerin kullanılması ile Emniyet Genel Müdürlüğü hemen harekete geçti. Bu görüşmeleri yapan kişiler belirlendi. Aralarında İstanbul Terörle Mücadele Şubesi’nde görevli üst düzey bir yetkilinin de bulunduğu 15 kişi hakkında hemen soruşturma açıldı.

Hakaretten işlem görecek

Emniyet Genel Müdürlüğü, soruşturma için polis müfettişlerini görevlendirdi. “Başbakan’a hakaret”ten açılan soruşturma kapsamında 15 polisin görev yerlerine yazılı talimat gönderilerek bu kişilerin bilgisayarlarına el konulması istendi. Polislerin öncelikle MSN adres ve kayıtları incelemeye alındı, el konulan bilgisayarlarının hard diskleri kopyalandı. Daha sonra bu kopyalar incelenmesi için Ankara’ya gönderildi. İncelemelerin ardından 15 polise ceza verileceği öğrenildi.

vatan

free!

artık yok...
zamanindada ICQ için söyleniyordu kodlanan kelimeler geçtiğinde kayıt altına alınıo vesaise felan die, mirabilis yahudi şirket o yüzden kaydedio die bir sürü olay olmuştu.
msn ise zaten kayıt tutuyor. microsoft dan mahkemeden istekte bulunulursa anında tüm dökümü yolluyor. örneği Türkiye de gerçekleşmiş ve örnek dava teşkil etmişti.

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
Erdoğan’ın, ABD Başkanı’nın ayağına gidip izin istemesini içime sindiremiyorum

demesi eleştiri sınırları içersindedir.ceza alacağını sanmıyorum ancak devlet memuru olduğu için başına beklenmedik olaylar gelebilir(sürgün, atama,kızağa çekilme vb.)

maresal

New member
devletin memuun kendi en üst amrini eleştirmesi normal midir.ozaman her kurum daki çalışan kendi müdürünü veya başkanını eleştirse orada düzen kalır mı

manyakimm

New member
Ben sadece eleştiri olduğu için dava açılacağını sanmıyorum bence içinde küfür vb. de geçiyordur.

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
devletin memuun kendi en üst amrini eleştirmesi normal midir.ozaman her kurum daki çalışan kendi müdürünü veya başkanını eleştirse orada düzen kalır mı
Normal olmalıdır.
Toplumdaki bireylerin hükümeti Başbakanı, bakanları, milletvekillerini ve diğer insanları hakaret etmediği sürece eleştirme hakkı yok mu? Var

Polis memurunun en üst amirini günde yüzbinlerce kişi eleştiriyor,gerek yazılı basında, gerek televizyonlarda , gerek internet sitelerinde , gerekse reel ve sanalda sohbetlerde
Bu durum bir düzensizlik sağlıyor mu? Hayır.

Devlet memuru da vatandaş değil mi? Evet
Peki bu eleştirileri herkes yapıyor, polisler yapınca mı düzen bozulacak.
Yapmayın Allah aşkına, bu düpedüz şekilcilik değil midir?
Yoksa düzen dediğimiz Nazi Almanyasındaki düzen midir?Amirini eleştiren amirinin isteklerini yerine getirmeyecektir ve diğerlerini de kışkırtacaktır,derhal görevinden uzaklaştırılması gerekir! anlamı mı çıkarmak lazım her eleştiriden?

Kaldı ki; polis memurları Başbakan Erdoğan ile birebir çalışan kişiler değil,eğer birebir çalışsalar dediğin "düzen" den bahsedilebilir.
Ayrıca bu eleştiri kamuoyunun önünde yapmıyor,arkadaşı ile sohbeti sırasında yapıyor,bunun tespit edilmiş olması bile insanı hayretler içerisinde bırakıyor doğrusu.

soruyorum, zaten zar zor ayakta duran "demokrasiyi" azaltarak nereye varabiliriz?

manyakimm' Alıntı:
Ben sadece eleştiri olduğu için dava açılacağını sanmıyorum bence içinde küfür vb. de geçiyordur.

dava değil soruşturma açılmış,ama bir bit yeniği var bu işin içinde,sadece bu tür bir eleştiri için "hakaretten" dolayı açılmaz.çıkar kokusu yakında

T

Banned
15 kişi hakkında soruşturma açabilmek için bundan çok daha fazlası gerekir
Vardır başka bi numara

alpercan32

New member
:clap:biggrin:biggrin Soruşturma da neyin nesiymiş?

Bunları Tksim meydanında hemen sallandırmak lazım.

Sen kimsin ki bu ülkenin Sayın Başbakanını eleştireceksin?

Bu vatanı kurtarmak sana mı kalmış?

Doğruyu yalnız sen mi görüyorsun? Sayın Başbakan ve hükümetten daha mı iyi biliyorsun?

bosver

New member
Yukarda yazılanlar normal eleştiri sınırları içinde. Bence de daha fazlası gerek....

gazap17

New member
demek eleştirmek serbest
şu forumun serbest kürsüsünü okuyunda
bazı eleştiri yapanlara şaaaak diye yobaz,asker düşmanı,laiklik karşıtı bağnaz,siz nasıl olurda onu bunu elşeştirebilirsiniz dediğiniz yerlei tekrardan okuyun.
elbette eleştirilecek,hakaret varsa cezası çekilecek
hakaret yoksa soruşturmayı açan adam gibi çıkacak:
arkadaş yanlış anlamışız özür dileriz diyebilecek.
işte o zaman adam derim hepsine,

free!

artık yok...
kaymıştır o polisler bence...

HTML