İnternet Rekoru Kırdım !!! Sanırım 3500KB

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FiRARDA

New member
Evet beyler Ttelekomun 2048 lik adsl internet sınırını 256 lik adsl verisi ile kırdım ve 3500kb yaptım işte resimler bunlar geröek fake değil

Mozilla ile kırılmış bir rekordur...

Zeytin

Zeytin&Limon
bu olay rekor deil malesef :) bende de oluyordu download accelerator kullanırken bir sure oyle gosteriyor sonra duzeliyor 15 sn boyunca video olarak cek rekor deriz ama bu sadece 1 sn lik bi olay bilemedin 2 sn

sato

New member
yanılmışsın dostum üzgünüm bendede oluyo aynısı hemde na zamandır :D

Uzunefe

Altın Üye
yok yok bu firefox un bi açığımı desem bi hediyesi mi desem ne :d download yapmadan önce yani ok demeden önce en az 2 dk beklersek download hızı neredeyse 5 mb dan başlar :D ama hızlı biçimde aşağı iner :D:D taaki hızımızın limitine kadar :)

zorback

New member
sen zaten 512 yle 1024 kuge wea 2048 likle 512 ye falan baglanamazsın ki birlestiresin cunku server ları aynı

c160

New member
sen bizle ya dalga geçiyon ya da adsl lerden anlamıyon
ama neyse
eğer gerçekten hızlandırdıysan extra dan adsl faturası gelecektir

jarule

New member
hehehe

arkadaş haklı bende Dial-Up la 789 Kb- 1,32 Mb sn Download Veya Upload Yapıyorum :D :D

isterseniz Resimli Olrak da Göstere Bilirim :)

[/URL][/IMG]

[/URL][/IMG]

rbLkhn`

New member
madem saniyede 3500 Kb lık bir download var, ilk saniyede downloadın 3.5 den başlaması lazim. 2.6 diyor :S

crazyarif

New member
video olarak ben de microsoft com'dan indirirken 3,5 mb/sn var rapid'den 703kb/sn var

XSTaTiC™

New member
vayy be qirmissin valla ;P gosterge paneli vardir arabada bilirmisin? bazen devir gostergesi sen fazla yuqlenmesende firlar bu da o hesap, saniyeliq bise, arqadaslar solemis zaten

betho

New member
Görüntü başak gerçek başka.....

Kardeşim fıre fox ta eğer download başlamadan önce nereye kaydedeceğini soran pencere geldiğinde sen biraz beklersen ve daha sonra ok tuşuna basarsan bu durum oluşuyor ve çok yüksek hızlarda aktarım başlıyor diycem bunu bir artı fayda gibi algılayacaksınız durum böle değil onun için fazladan bir faydası var demiycem.Açıklayayım; aslında olayın aslı şöyle arkadaşlar.Benim bitdefender internet security kurduğum gün başlıyor olayın aslı.,,, :)
Şaka bi yana internet faaliyetlerini gösteren bir uygulama ile bu olayı kavramak mümkün..Şimdi siz mozillada herhangi bir download sayfasına girdiğinizde mozilla ve ya fıre fox veya benzeri browserler size dosyayı hangi uygulama ile açmak yada nereye kaydetmek istediğinizi soran bir iletişim penceresi gösterir işte tam bu esnada siz dosyayla ne yapacağınıza karar verene kadar browserınız sizin vereceğiniz kararı beklemeden dosyayı kaynağından indirmeye başlar ve siz bunu Bit defender internet security nin Net Zone penceresinden veya görev yöneticinizin Ağ aktarım hizmetleri penceresinden veya herhangi bir uygulamanın net zone yanı internet le makinanız arasındaki akımınızı gösteren bölümünden görebilirsiniz.Diyelimki siz kararı okadar geç verdiniz ki 100 mb lık bir dosyanın indirme süresinden biraz daha geç sürdü bu kararı vermeniz ve dosyayı şuraya kaydet dediniz işte 100 mb lık bir dosya eğer 50 dk da iniyorsa (yani bağlantı hızınıza bağlı olarak değişir bu durum) siz 51. dakikada şuraya kaydet deyip ok tuşuna bastığınızda 100 mb lık dosyanız o saniyede istediğiniz yere download edilir.Yani aslında görmüş olduğunuz o yüksek hızlar sizin herhangi bir şekilde bağlantı ve aktarım hızınızın arttığı anlamına gelmez sadece sizin gördüğünüz siz karar verene kadar dosyanın kaynağı ile makinanız ve kurulu browseriniz arasında(Tampon Bölge diyorum ben buna) biriken mb cinsinden verinin makinanıza kayıt hızıdır yani gerçek manada aktarım hızı değildir.Bu görünen sahte aktarım hızı ise dosyanın ne kadarlık bir bölümünün tampon bölgeye alındığına bağlı olarak aktarım esnasında yavaş yavaş normale dönmeye başlar.Bazanda dosyanın aktarımını o kadar geç başlatmışınızdır ki bu akım hızı dosyanın aktarımı bitmek üzereyken bile 3 ve ya 5 mb lara düşmeden dosyanın downloadı biter bu durum 55 dakika sürecek bir dosya aktarımına 50. dakikalarda başladığınız zamanlarda ki başlatmalarda ki gibi örneklerde oluşur.Normalde o dosya sizin bağlantı hız ve donanımınızla 55 dakikada inecektir.Siz ok tuşuna basın veya basmayın süre ve hız değişmez sadece sizin ne zaman ok tuşuna bastığınıza göre makinanıza yapılan aktarım kaydının görüntüsü değişir.Umarım anlaşılır yazmışımdır.Çünki uykudan henüz kalktım baya bir zamandır paylaşmayı istediğim bir bilgiydi uygun bir mesaj bekliyordum FİRARDA kardeşimin mesajına nasipmiş.Hayırlı sabahlar arkadaşlarım ...İyi forumlar.........
:eek:ut: :eek:ut: :) :eek:ut: :eek:ut:

RoKeT

New member
Bu Bütün Baglantilarda Olan Bişeydir Ve Rekor Degildir Onu Oyle Tutarsan Rekordur Sadece Kablonet FiberOptik oldugu İçin 128 lik Bi Baglanitiyi Abartmaninda Baska Oturan Ve Yüksek Hizla Baglanan Varsa Ufak Tefek Hilelerle O Hiza Cikarirsin Onun Dişinda Rekor Falan Degil Bunlar Açilişda Hepsi Boyledir 6 Saniye İçinde Max Limit Hizina Gelicektir ;) Sadece Kendini Kandiriyosun Yuhahahahaha

free!

artık yok...
ben 50mbit ile rapidden en fazla 3500-4000 goruorm
rapidde sınır var zaten:D
almanya içinde 8megabite izin veriomuş.
arkadaşlar sunucularına download yapıolar bu şekilde..
ancak senin olayın rekorlar alakası yok,sınırları aşamassın,
ve zaten sen 2048 lik bağlantıdan tam verimi imkansız alamazsın,
(evin telekom santralinin içinde değilse! :))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML