İnternet Lütfen!

Sunepe

New member
Arkadaşlar bayramın 2. günüden beri yaşıyorum bu problemı. günde en iyi ihtimalle 40 kez internetim kopuyor. (15-20dk da bir) Net kopuyor fakat 192.168.2.1 de anasayfada baglantı süresi 20-40-60 saat falan gösteriyor yani modem net kopmamış gibi gösteriyor. (sıfır modem taktm yine olmadı.Airties rt103 kullanıyorum.) 2. olarak net koptugunda pc beni uyarmıyor sağ alt köşede önceden koptugunda işaret ve uyarı yazısı çıkardı. O da çıkmıyor. Yani ADSL sönüyor önce sonra internet ve bundan donanımların haberi olmuyor. Ne denediysem olmadı. HH çözer dedim. Sabırsızlıkla çözüm önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler şimdiden.

SEYDİALİ

seyri alem
Moderatör
ttneti ara : )

αqqα уєкяυ

New member
Bende De Aynı sorun var bu aralar. ara ara gidip geliyor internet. 2 İhtimal var. ya ttnet kaynaklı sorun ya da virüs.

Sunepe

New member
TTnet için para verseler kullanmam ben ya! :) benim ki smile adsl. 2007 eylülünden beridir kullanıyorum hiç böyle şeyler yaşamamıştım. ancak bayramdan beri illallah getirdi. Arıyorum abi bütün servis elemanları diğer müşterilerle ilgileniyor diyor bağlanmıyor. mail atıyorum tık yok. bir gün değil üç gün değil. bu yuzden en az 15tl lik bir yansıma olacak cep faturama ve tek kelime dert anlatmadan. yani adsl giderek pahalılaşıyor benim için. Tamda hızımı 4 kat daha arttırmayı düşünüyordum fiyatlarda düşmüşken. Ocak ayında teledünya geçiyor evimin önünden uydu net'e geçeceğim ama bunu böyle bırakamam ocak ayına kadar. Teknik bir problem olailir diyen yok mu? Bilen falan...(?)

@aqqa bu arada virus olma ihtimalini kaldırdım. modem değiştirdim pc ye tam 4 kez format attm hdd sıfırladm modem kabloları değiştirdim ama olmadı. yalnızca splitter kaldı. onu alıp değiştircem umarım sorun o dur.

terenova77

Altın Üye
ADSL format attın mı bilimiyorum ama bu tür kopmalarda format bazen faydalı oluyor.. birde ADSL resetlemekte sorunu çözebiliyor..

Sunepe

New member
ADSL format ne bilmiyorum. kastettiğin kullanıcı adı şifre falan yeniden girme ise o zaten banko ılk yapılacak şey :) modemi bile guncelledim. şimdi splitter aldım onu değiştircem. inş sorun bu dur.

HTML