İki ayda 40 şehit...

hadesci

New member
Değerli forum üyeleri

İsrail'in gemi baskını ile ilgili olarak sivillerin öldürülmesi konusundaki üzüntümü ve hiçbir gerekçenin bunu haklı gösteremeyeceğini ifade etmek istiyorum.

Ancak bu konuyu ülkemiz açısından kendi çapımda değerlendirmek isterim...
İnternette girdiğim bazı sitelerde Türkiye ile İsrail'in savaşması halinde kime destek verildiği ile ilgili bazı anketler var. Genel olarak Türkiye'ye destek verilmiş (%52'ye %48 gibi oranlarda)kaynak :Turkey vs. Israel | Which country could win? - Free-opinion.com - Your opinion matters - express yourself!

Anketin gidişatı pek önemli değil ama altında yazılan yorumları okuduğumda vahim bir tablo ile karşılaştım.Türkiye aleyhtarı yorumlar bizi Nazi'lere benzemekle, Ermeni ve Kürt soykırımı yapmakla suçluyor. hatta daha ileri gidip Yüce Peygamberimiz ve ırkımıza da hakaretler ediliyor. Bazı kişilerin ne dediği çok da önemli değil.Onların demeleri ile bazı şeyler doğruluk kazanmıyor.Kabul.

Ancak bakınız tartışılan konu Türk gemisine baskın veya sivil vatandaşlarımızın katli değil. Bizim iç işimiz kabul ettiğimiz ama bazı çevrelerce uluslararası boyuta taşınmaya çalışılan meseleler.

Türkiye ile ilgili her konu iyi yada kötü içerikli olmasına bakılmaksızın Ermeni ve pkk mücadelemiz alanına çekiliyor.Örneğin Türkiye Eurovision'u kazandı ama neden Ermenileri öldürdünüz Kürtlere neden baskı yapıyorsunuz? Türkiye'nin ekonomisi iyiye gidiyor ama neden Ermenileri öldürdünüz Kürtlere neden baskı yapıyorsunuz?Türkiye olayları provoke etmekte çok başarılı zaten Ermenileri öldürdünüz Kürtleri de kesiyorsunuz.Hatta yorumculardan biri demiş ki (muhtemelen bir Kürt vatandaşımız) "oyumu İsrail için kullandım.İsrail ordusu gelirse 15 milyon Kürt birleşir İsrail ordusuna destek veririz Türkiye'de taş taş üstünde kalmaz."

Sadede geleyim...

Biz kendi içimizdeki sorunların çözümünde ne kadar etkin olabildik, dış siyasette kendi hakkımızı ve haklılığımızı ne kadar savunabildik ki bütün bunlar bitti İsrail-Filistin meselesine çözüm öneriyoruz.

Bu alanlardaki hakkımızı koruyamadan ve sözümüzü dinletemeden diğer dış meselelerde sözümüzün bir kıymeti kalmaz İsrail de bize şamarı basar biz de gak guk etmekten ileri geçemeyiz. İsrail'le savaş mı istiyoruz? Savaşmaya kalkarsak içeride halledemediğimiz pkk sorunu İsrail-pkk işbirliğine dönüşmeyecek mi sanıyoruz? Savaşmaya kalkarsak içeride halledemediğimiz Ermeni sorunu uluslararası arenada Ermeni ve Yahudi diasporalarının işbirliği ile daha içinden çıkılmayacak bir hal almayacak mı sanıyoruz?

Bir Müslüman olarak dünyada sadece Müslümanların değil bütün insanların haksız sebeplerle bazı çevrelerin çıkarları doğrultusunda eziyet çekmelerine katlanamıyorum. Ama bunun mücadelesi "Cihad" kelimesinin en sığ anlamı ile silahlı mücadele kısmından geçmiyor.Önce her Müslüman fert olarak içimizdeki Cihad'ı kazanmamız gerekmez mi? Düşüncelerimizde ruhumuz huzura ermedikçe nasıl başkalarının acılarına ortak olabileceğiz?

İşin daha da vahim boyutu bizim şimdi desteğinde olduğumuz insanlar Türk soyumuza karş ı zaman zaman hıyanette bulunmadı mı?Hatta Hz.Muhammed (S.A.V.) 'in halifesinin yaptığı cihad çağrısına İngilizlerin yanında yer alarak cevap vermedi mi?(1.dünya savaşını hatırlayınız.) Sayın Mahmud Abbas Kıbrıs konusunda Müslüman kardeşlerimizi ezen Rumların yanında saf tutmadı mı? Biz İsrail'e yardım gemileri gönderirken insanlarımız pisi pisine katledilirken Suudi Arabistan, Ürdün, İran neredeler di? ABD Irak'ı işgal ederken 1 milyona yakın Müslüman'ı katlederken bizim kalplerimiz kimin için çarpıyordu? Irak'taki Müslüman Türkmenler yine Müslüman Kürtlerin baskısı altında yaşarlarken gözyaşlarımızı nereye akıtıyorduk?

Filistin konusuna insaniyet namına hassasiyet göstermeli miyiz? Cevabım kesinlikle evet. Ama pkk terörüne verdiğimiz asker-sivil şehitlerimize, Ermeni terörüne verdiğimiz diplomatlarımıza neden yer veremiyoruz kalbimizde? Gemi baskının olduğu gün 7 şehidimiz vardı.Hangimiz isimlerini hatırlıyoruz? Unuttuk değil mi?

Değerli üyelerimiz iki ayda tam 40 vatan evladını asıl batı uşağı asıl siyonist uşağı pkknın terörüne kurban verdik kara toprağa gömdük. Hangimiz gösterilere çıktık? Hangimiz "Hepimiz Mehmediz, hepimiz Türk'üz" diye haykırabildik? Hangimiz devletimiz ve ırkımızın ali menfaatlerini koruyacak kararlılığı gösterebiliyoruz?

Kendi hakkımızı canımızı menfaatimizi koruyamamışken başkalarının ki ile uğraşmak biraz lüks geliyor bana değerli üyeler.

Benim gözümde Allah için kalan bir damla göz yaşı var O'nu da Pkk ve Ermeni terörüne verdiğimiz şehitlerimize ayırdım.Ruhları Şad olsun.

Saygılarımla...

tek kelime
BEN Mİ VERDİM %47 OYU.bir başka postada dedim.Devlet bu toprakalrdan paso kin çıkartıyor bunun ceremesinide ceksinler.OH olsun

ee asker cok mermi kullaniyor diye silahini mermisini kesersen... askeriyeye cok para gidiyor diye.. adamlarin harcamalarini kesersen... askerini guclendirmek yerine... saglam koruyucu tecizatlar verecegin yere.. askerin butun gelir kaynaklarini kesersen bunun sonucu boyle olur... ha bu arada akp li belediyelere super yetkiler verildi.. yani askeriyenin cephanelikleri vs leri olmayacak artik.. belediyelere gecicek.. saolsun akp oyle istemis...

Geri