İdam cezası geri geslsin

arcix_32

New member
ister geri kafalık deyin ister gerici İDAM geri gelsin

Türkiye nereye gidio arkadaşlar tabiki idam gelince herşey düzene girmicek ama adamlar zevk olsun die seri katiller işliyo daha üzerinden 2 ay geçmeden yeni bi seri katil cinayeti çıktı adam yakalanmasanm 10 bakkalıda daha öldürcektim dio

küçücük çocuk 70 defa hırsızdan polise yakalanmış güvenlik görevlisi ona dayak atmış die mahkemeye gidio oysaki kızın bütün ailesi hırsız annesi şikayet için polise gittiğinde gözaltına alınıyo ablası ise kardeşinin dayak yediği alışveriş merkezinde aynı gün hırsızlık yaparken yakalanıyo

diğer bi haberde ne pişkinliktir bilinmez ewet ben hırsızım çalarak yaşıyorum dio yaptığı hırsızlıkları çekinmeden anlatıyo inanılır gibi diil

Benim vatanım böyle şerefsizleri barındırmamalı bu vatan böyle alınmadı.

.:CHECHEN

Banned
Bende isterdim idamın geri gelmesini ama belirli sınırlamalarla ama ne yazıkki AB abi buna izin vermiyo

infatuate

İstirahatte
Tabikide idam geri gelsin, amerikada hergün suçlular idam edilirken sırf abye girebilmek için amerikaya yalakalık yapma uğruna ismi lazım olmayan, binlerce gencimizin kanını dökmüş birini, ismi lazım olmayan bi adada olağanca lüks yaşatan, bırak öldürmeyi eceliyle ölse bile biz ne cwp weririz korkusuyla yaşayan, helede yüzyıllarca osmanlı imparatorluğu altında tüm dünyaya hükmetmiş bi geçmişi olan bi ülke bunu yapıyosa bana göre ne abyi hakediyo nede başka bişeyi !!

Banned
infatuate kesinlikle haklısın bu dünyada ölümü en çok hakeden insanlardan biri o ama bide şu yönden bakmak gerekiyor.O adam ölüm kurtuluş,onun yerine hiç suçu olmayan insanları soktukları fare deliği kdar hücrelerde ömrünün sonuna kadar yaşamalı bence.Karanlıkta...Aydınlığa hasret kalmalı ve aydınlığı hiç görmemeli

Mephisto

R€B€L
diğer bi haberde ne pişkinliktir bilinmez ewet ben hırsızım çalarak yaşıyorum dio yaptığı hırsızlıkları çekinmeden anlatıyo inanılır gibi diil

Benim vatanım böyle şerefsizleri barındırmamalı bu vatan böyle alınmadı.

peki şu yönden bakarsak ne diyebiliriz bakalım.
devlet onlara idam cezası yerine gerekli hapis cezasını ve gerekli yaptırımları uygulasa bunların önüne gecilemezmi?
daha dogru düzgün hapis cezasını veremeyen bi yönetim biciminden idam istiyosunuz.
önce verin bi gerekli yaptırımları bakalım,daha sonra yapabilen olucakmı.

gerci bu normal cezalarında engelleyicisi AB ama önce deneyip görmek lazım.

EDİT: konuya pkklı it i düşünerek bakarsak.öldürmeyelim onu işkence ceke ceke eceliyle ölsün

b@hriyeli

Banned
Hocam apo iti idam edilirse efsane olur.Bence yavaş yavaş çürümeli it(gerçi devlet ona bizden iyi bakıyor ama).
İkinci olarak cezalar insanları ıslah etme şeklinde olmalı.Tamam işkence ettik adam çıktı dışarı yine kırdı vurdu nolucak.
Üçüncü olarak yaşamayı hak eden bir insana yaşama hakkını veremiyorsak, ölmeyi hak eden bir insana da ölüm cezası veremeyiz.Benim düşüncem bu.

infatuate

İstirahatte
Allahaşkına yaa ne işkencesi,ne cezası, adama 6 ayda bi check up yapılıyo aman sağlığı bozulmasın,kitap çıkartıp piyasaya sürüyo,haberlere konu oluyo,
asla adalete inanmıyorum,türkiyenin apoya yapması gereken tek şey idam falan değil,şehit ailelerinin eline wercekler onu gerisi mühim değil zaten..

Banned
bizde onu istiyoruz ama bizimde isteğimiz sözde adaletin geçtiği ülkemizde apoya olan sevgi kucaklamaları yerine onu bi deliğe tıkmalarıdır.Kesinlikle ölüm öcalan için kurtuluş olur.Aynı düşünce Bush,Putin ve Şaronda aynı şekilde cezalandırılmalı.Çekilen onca acının karşılığı 2 saniyelik acı ile yapılan idam olmamalı.Bilemiyorum belki ben duygusal düşünüyorum ama düşüncem ve isteğim budur.Selam

react

Admin
Süper Moderatör
Rahşan aflarıyla bu ülke düzlüğe çıkacaktır eminim,
Sebebi oldugu o kadar acının hesabını öteki dünya da nasıl verecek bu sorumsuzlar acaba,
Apo köpeği konusuna hiç girmeye gerek yok, alnının teriyle helal kazanan milyonlarca fakir insandan çok daha iyi yaşatılıyor orada,
Gereken cezayı veremeyecek kadar basiretsiz olanlar utansın..

Banned
"O, yeryüzünde olanların hepsini sizin için yaratan, sonra göğe yönelip onları yedi gök halinde düzenleyendir. O, her şeyi hakkıyla bilendir." Bakara Suresi 29.Ayeti

infatuate

İstirahatte
Çok güsel bi ayet stayaway ama allah bize ayetlerle beraber akılla mantıkta wermiş, olması gereken bu deyip kimsenin sesini çıkarmamasını bekleyemezsin..

LLEHKCAH

Anarchist
arkadaşım eyvallah bencede idam olsun ama küçük kız olayında bence yanılıyorsun çünkü daha o ne yaptığının bile farkında değil ki farkında olsa bile hiç kimse nin kimseye dokunmaya insanlık bakımından bile hakkı yok....

Darzamat

New member
İdam yani ölüm kurtuluştur ama yine de biraz durup düşünmeden edemiyorum.

İdam olmamalı, suçlular cezalarını bu dünyada çekmeli diyorum çünkü öbür dünyaya inanan veya inanmasada adam gibi yaşayan insanlar zaten suç işlemez!!!

Ama diğer taraftan da milletimizde genel olarak bir ölüm korkusu hakim. Bu yüzden idam yani ölüm cezası kullanılarak insanlara bu korku hatırlatılmalı ve suçlular suçu işlemeden önce bir kez daha düşündürülmeli diyorum.

Ama benim genel düşüncem işlenen suç ne olursa olsun cezasının bu dünyada çekilmesi yönünde!

Banned
sanırım ilk defa seninle aynı fikirdeyim ve sana hak veriyorum darzamat.

Bencede ceza yaşamda olmalı çünkü cezası olan biri zaten diğer tarafta cezasını çekecektir.İdam sadece insanların gözünü korkutmak için olmalı 1-2-3-4 olduktan sonra bence artık daha iyi olurdu etraf.

osiris_cemo

New member
3 seferden fazla aynı tip suçu işlemiş yada ağır suçlar kapsamına girmiş suçlara imza atmış her insanı ömür boyu hücreye tıksak yeter.Hırsızlar içinde aynısı geçerli hırsızlığı meslek haline getirmiş tüm suçlular ömür boyu çalışma kamplarında bilaücret toplum için üretim yapmalı kaldırım taşı-yol yapımı-tarla temizliği vs vs..

İdam kurtuluştur

arcix_32

New member
LLEHKCAH' Alıntı:
arkadaşım eyvallah bencede idam olsun ama küçük kız olayında bence yanılıyorsun çünkü daha o ne yaptığının bile farkında değil ki farkında olsa bile hiç kimse nin kimseye dokunmaya insanlık bakımından bile hakkı yok....
abi nasıl farkında diil 70 defa polis yakalamış hırsızlık kızın genlerine işlemiş kesiceksin bölelerinin elini kolunu bak bida çalabiliolar mı

infatuate

İstirahatte
arkadaşlar ben kesinlikle osmanlıdan yanayım, o zamanlar bana göre adalet warmış, hırsızlık yapanın eli kolu yalan söliyenin dili falan kesilirmiş, kesinlikle caydırıcı cezalar bunlar, bugün seri katillere müebbet adı altında 30 sene hapis cezası weriliosa ben o cezanın..
sonrada af çıkıyo zaten herşey eskisi gibi dewam ediyo, biliosunuzki son çıkan aftan tecawüz edenler yararlanamadı ama tecawüz ettikten sonra kurbanını öldürenler yararlandı, yani bu apaçık şu anlama geliyo; tecawüz ettikten sonra kurbanınızı öldürünüz, bu nası hak nası adalet, idam elbetteki kurtuluş ama hapis cezasıda bana göre çok küçük..

NeRoN_64

Banned
ilk Apoyu Idam Etsinler Tek Dilegim Bu

MECHUUL865

New member
ya bence arap kanunları süper adamlar bi hırsızlık olayında hangi eliyle yaptıysa o eli kesiyorlar bu bizdede olmalı idam hiç kalkmamalıydı

HTML