İcon Yardım Çok Aradım Bulamadım???

boga1907

New member
İlk önce herkeze selam ben vista'da hani iconun üzerine gelince etrafı mavi oluyor onu çok aradım tek olarak yok veya onun değişik bir adı var mı eyer biliyorsanız yardımcı olur musunuz şimdiden herekze teşekürler...

Boschwer

M€SHGUL
bir yerde gördüysen prinntscrenn yap olayi anlayalim ne istedigini tam anlayamadim,, üzeine gelince iconlari etrafi mavi olan allah allah ,, merak ettim dogrusu neymis bu,, umarim aradigini bulan ,anlayan birileri cikar, bu vesileyle olayi bende anlamis olurum,, yardimci olamadigim icin üzgünüm,,

Boschwer

M€SHGUL
resimlerini bundan sonra >örneign tinypic.com adresinden upload yaparsan zorluk cekilmez,,
herkes tarafindan görüntülenebilecek,,

simdi ASIL konuya gelelim resimde bahsettgin olay bir mavi renk degisimi degildir, görsel degisiklik arka plan olabilen,daha dogrusu vista sidebar.exe dir,, icon olarak kenarcubugu "Gadgets" sayesinde masa üzerinde istedigin yerde heran görebilecegin bir nevigörsellikdir bunula ilgili , "Gadgets" diye arama yaparsan forumda veya google,de bulacagin eklentileri kenar cubuguna ekleyebilirsin
istiyorsan burdan->>indirebilirsin
yanlis anladiysam yardimci olabilecek diger arkadaslar devam etsin iyi forumlar,kolay gelsin,

boga1907

New member
çok teşekürler yardımcı olduğun için yanız bu gadgets ile geklen bir özelik değil vistada olan ismi var ama ne olduğu değil ben bunun daha anlaşılması için vista bilgisayar bulup tekrar resim çekmemdir başka şansım yok ama genede sağul

Boschwer

M€SHGUL
anlasilan Windows Vista'nın uygulama pencerelerine transparent efekt verme özelliğini XP işletim sisteminde kullanmak için gerekli program ariyorsun vista da Aero glass( pencereler arasi seffaf gecis) özelligi deniliyor,, mesela burdan->FastAero <-indirebilirsin ayrica Forumda VistaMizer Diye ararsan kolay bulursun,sanirim versiyon 3.2 olarak en son piyasaya bedava olarak paylasildi, her iki program da sistemi kasacagindan grafik karti permormansi yetmezse sorun cikabilir, baska dogabilecek hatalar söz konusu olabilir, böylesi programlari tavsiye etmem, lakin konuyu uzatmadan pencerelerine transparent efektler vermeyi illaki denemek istiyorsan Baska tavsiye edecegim birde vista Stilinde xp ler var modifiyeli,,mesela crstal xp windows blinds olabilir, tamamen bahsettgimiz temalari sistemin ana tepsisine dahil edilmis olup daha verimli kullanmis olursun, yinede sen bilirsin,, kolay gelsin,,

boga1907

New member
malesef iconların yani simgelerin üzerine gelince yine aynı ama teşekürler kusura bakmayın ne meretse ne yapask olmuyor nalet şey

HTML