İşte kanlı işbirlikçiler

H@YDUT

MoNtAnA

İşte kanlı işbirlikçiler

13 askerimizin şehit olduğu saldırıda kullanılan silahlar hangi ülkenin imzasını taşıyor dersiniz.

13 askerimizin şehit olduğu PKK saldırısının, Gabar Dağı’nda "Şimşek-2007-2 Operasyonu" sırasında gerçekleştiği açıklandı.

Eylem evrakında olayda saldırı tipi Rus yapımı el bombası, Kalaşnikof tüfekler ile ABD yapımı M-16 uzun namlulu silah ve Bixsi ağır makinalı tüfek kullanıldığı belirtildi.

ABD İMZALI M16'LAR

M16, ABD ordusu silah enstitüsü tarafından AR-15(Automatic Rifle) adıyla geliştirilip, sonraları versiyon olarak M16 A2(daha sonraları M16A3 ve M16A4) adıyla üretilen bir piyade tüfeği.

Silahın en önemli özelliği çok hafif ve pratik gövde yapısına sahip olması. Buna karşılık müthiş bir atış hızı mevcut. Tüfeğin namlusundan merminin ilk çıkış hızı 975m/s ve 930m/s süratte. Bu sebeple M16 sıcak temas orta menzil muharebelerde çok tercih ediliyor...

Sadece Türkiye gibi NATO üyesi 15 ülkenin elinde bulunan bu silahların PKK'nın eline nasıl geçtiği büyük merak konusu...

birde haberi okudugum yerdeki bi yorumu eklemek istiyorum ;
"türk vatanı için korkmaz canını verir
türk vatanı için canını feda eder.üç oglum var biri asker dört aylık birisi yakında gidecek gönüllü doguyu istiyorlar hiç karşı çıkmadım şehit olacaksa batıdada olur.askerdeki oglum birliginde 500 kişi içinde atışda yedinci olmuş doguyu istiyor.gitme demedim önce vatan vatanını sevmeyen anlamaz.ALLAH yardımcıları olsun.vatansız iman olmaz..."

ĦĄЯĄMÍ

" hayal taciri "
bugün ekmek yediği yere mermi sıkan nankör
emin olun yarın ona silah verene de sıkacaktır
yeterki burnununa kemik kokusu gelsin

Kapl@n

New member
bu haberi bende tvden duydum bide italyan yapımı mayınlar varmış plastikten herhalde dedektore yakalnmıyomus ve yanlıs hatırlamıyosam sankı portekız yapımı bıseler vardı suan ama hatırlamıyom belkıde yanlıs da hatırlıyo olabılırım neyse bu devletler para kazanmak için boyle serefsızlere sılah satıyorlar asıl terörist onlar

HTML