İşte F.Bahçe'nin kapısından dönen teknik adam (!)

Pax_deorum

cursum perficio

Fenerbahçeli olan herkes kafayı son günlerde tek bir şeye takmış durumda;

-''Scolari gelir mi?, Zico gider mi?..''

Aslında Fenerbahçe Yönetimi geçen yıl takımı şampiyon yapan, bu sezon da şampiyonlar ligine taşıyan Zico ile devam kararı almıştı. Hatta bunun için 1 yılı opsiyonlu 2 senelik sözleşme bile hazırlanmıştı.

Ancak ne olduysa geçen hafta Portekiz Milli Takım Teknik Direktörü Felipe Scolari'nin panel için Türkiye'ye gelişinden sonra oldu. Brezilyalı hocanın ''2 yıl önce Fenerbahçe'nin teklifini geri çevirmiştim. Çünkü Portekiz Milli Takımı önüme reddedemeyeceğim bir teklif koymuştu. Ancak şimdi durumlar değişti. Euro-2008 bitimi Portekiz'den ayrılmak istiyorum. Bu yüzden Fenerbahçe'den yeni bir teklif gelirse düşünürüm'' demesi herşeyi karıştırdı..

Scolari'nin yaktığı yeşil ışığı gören ve Zico'nun sözleşmesini biraz da ''Zoraki'' olarak uzatmayı düşünen Sarı-Lacivertli Yönetim bir anda çark etti..

Ülkesinde bulunan Zico'ya ''Bizden haber bekle'' mesajı giderken, Scolari ile de dirsek teması başladı.

Ancak bu kez işi sıkı tutan ve 2 yıl öncesinde ağzı yanan Fenerbahçe Yönetimi, bu kez yoğurdu üfleyerek yemeyi tercih etti ve 2 gün önce en az Scolari kadar ünlü başka bir teknik direktöre teklif götürdü..

Bu isim Liverpool'da başarılı bir hocalık kariyeri olan ve son olarak da Fransa'nın Lyon takımını lig şampiyonluğuna ulaştıran Gerard Houlier..

Fransız Hoca'ya teklif ciddi anlamda yapıldı. Ancak Houlier ''Artık Fransa dışına çıkmak istemiyorum. Sağlık sorunlarım var (Liverpool'dayken kalp krizi geçirmişti)'' diyerek teklifi para kısmı dahi konuşulmadan reddetti..

Bu arada gündeme İspanya'nın Getafe takımı ile yollarını ayıran Laudrup da geldi. Ancak Danimarkalı hocanın menacerinin, Marco Aurelio olayında sürekli sorun yaratan Bayram Tutumlu olması bu transferi de çıkmaza soktu..

Fenerbahçe şimdi yeniden 2 sene geriye dönmüş durumda. O zaman 2006 Dünya Kupası vardı. Portekiz Milli Takımı şampiyonada adım adım ilerliyordu. Scolari ''Bugün geliyorum, yarın geliyorum'' diyerek Sarı-Lacivertliler'i oyalarken ikinci tercih Zico'ydu.

Bugün 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası var ve Portekiz yine finallerde. Ve yine başındaki Scolari ilk, halen mevcut durumda bulunan Zico ikinci tercih..

Yani değişen fazla bir şey yok..

Scolari'ye yapılan teklif yıllık 4 milyon Euro.. Brezilyalı hocanın Portekiz Milli Takımı'ndan sene başına 2 milyon Euro aldığı düşünülürse bu rakam onun için müthiş..

Tabii bir de olayın Alex ve Brezilyalı arkadaşları durumu var.

Yönetim, bu takımın başına bir Brezilyalı hoca gelmezse önümüzdeki sezon hem Avrupa'da, hem de Türkiye'de takım içinde ciddi sorunlar yaşanabileceğine inanıyor..

Bu yüzden ''Scolari'nin vizyonu Zico'dan çok daha geniş. Zico'ya yıllık 3 milyon dolar vermektense, Scolari'ye 4 milyon Euro veririz'' sesleri yükseliyor yönetimde..

Zaten Başkan Aziz Yıldırım da böyle düşünüyor.

Ancak 2 sene önceki gibi olur, Scolari son anda cayarsa, Fenerbahçe yine ''Mecburen'' Zico'ya kalacak..

İşte o zaman neler olacağını hep birlikte göreceğiz
..

hurriyetspor

ѕσηυη¢υ

кιℓℓ ƒσя &#
Türk spor medyasında bu kadar hayal gücü varken,kendilerini Sinema dünyasına atsalar iyi iş yaparlar..ya da ne bileyim resim falan çizsinler

Mr.Ram

New member
mükemmel hayal gücüne sahipolan medyamız var bence bu adamlar kendilerini buralarda yemesinler gidip holivutta calışsınlar eeee bu hayal gücü ile orada iş bulabilirler

fener__lee

New member
Yaz ın geLmesini istemiyorum.Sırf Böle haber görmekten..

Her takıma aynı yafff.Atıp DuruyoRLar..
KATILIYORUM..SIRF OKUNSUN GAZTELERİ SATILSIN DİYE YAZMADIKLARI YALAN YOK..EN KOMİGİ DE ŞU ATIYORUM PİYASA DA 100 FUTBOLCU VARSA BUNUN 90 INI TRANSFER OLUCAK GELICEK DİYE YAZIYOLAR E ELBET BİRİ DE TUTUYO..ONDAN SONRADA Bİ HAVALAR BAŞLIYO MEDYA EYVAH EYVAH

oLdness_07

The Darkness
İnanıp inanmamak ßizim eLimizde ama..şahsen ßen ßöLe haberLere tamah etmiyorum !!!

HTML