İşte AKP’nin Türkiye’si!

sheqiL35

New member
Vatan gazetesi yazarı Mehmet Tezkan, Türkiye'nin yaşadığı ekonomik krizin 2001 krizinden daha ağır olduğuna dikkat çekiyor ve Başbakan Erdoğan'ın 'kriz bizi teğet geçecek' sözleriyle AKP Hükümeti'nin ipin ucunu nasıl kaçırdığını sokaktaki vatandaşın perişanlığıyla özetliyor.

* İşte AKP’nin Türkiye’si! -

Bu kadar kötüsünü görmedim.. Son zamanlarda en çok duyduğum cümle bu.. Kiminle konuşsam aynı şeyi söylüyor; 2001'de bile böyle olmadı..

Bir esnafa, "anlatsana" dedim..

2001'de sarsıldık, işler durdu ama kısa süre sonra ufak ufak kıpırdanma başladı, umutlandık, eve ekmek götürmeye başladık, kısa süre sonra eskiye döndük..

"Şimdi?" dedim..

Kimse para harcamıyor. İşin kötüsü umudumuz da yok. Uzun sürecek diyorlar. Nasıl dayanacağız bilmiyorum, kara kara düşünüp duruyoruz.

Siz de bu sözleri çok duymuşsunuzdur.. Sanki bir metin dağıtılmış, herkes ezberlemiş gibi.. Demek ki ortak kanı bu.. 2001'den de kötü..

Desenize Başbakan yandı! Çünkü ne zaman ekonomideki başarılarından söz etse hep 2001 ile kıyasladı.. Kriz günleriyle.. Böyle Türkiye devraldık, bu hale getirdik diye övündükçe övündü.. Artık bunu yapamayacak!

Yapsa vatandaş gülüp geçecek. Baksanıza herkes 2001'den daha kötü diyor.. İnsanlar 2001'i bile arar hale gelmiş..

2004 yılında yerel seçime gitmiştik.. AKP'nin yüzde 42 oy aldığı seçim.. Türkiye'nin ayaklarının yerden kesildiği yıllardı.. Büyüme yüzde 9,4..

Şimdi yüzde 2..

Aslında 2005, 2006 da iyiydi.. Sonra tepetakla gittik.. Bu yaşadığımız kriz, sinyallerini 2007 sonunda verdi ama Başbakan aldırmadı.. Biz de inandık..

Eee.. Ekonomiyi ondan daha iyi bilen var mı?

Kars'tan et getirtip sucuk yapıp satarak öğrenmiş.. Alaylı.. Piyasanın içinden..

Teğet geçecek dedi, hakikaten çoğu kişi teğeti bekledi.. Geçti, geçecek diye! Baktılar teğet meğet değil.. Başbakan'ın teğet dediği kazık olmuş.. Adam taksici, evine para götüremiyor.. Adam esnaf, siftah yapamıyor.. Adam memur, ha babam gelen zamlarla daraldıkça daralmış.. Adam işinden olmuş.. Bir daha ne zaman çalışacağı belli değil.. Teğet geçiyor da bakalım ne oluyor?

Şunu da söyleyeyim.. Başbakan'ın enflasyon rakamlarına inanmayın.. Adam tavuk yiyecek, yüzde 23 zamlanmış.. Pilava talim edecek, pirinç yüzde 45 pahalanmış.. Kuru fasulye ile idare edeyim dese, yüzde 30 yemiş.. Elektrik harcamayacak mı? Zam yüzde 54.. Elini yıkamayacak mı? Sabuna yüzde 32 zam geldi.. Doğal gazdan bahsetmiyorum.. Yüzde 76..

Emekliye kaç? Yüzde 4.. Yazı ile dört.. Enflasyon kaçmış? Yüzde 10.. Gülerler adama! Gülüyorlar da..

Hükümet ipin ucunu kaçırdı.. Yönetemiyor! Açığı, kömür dağıtarak, yardım yaparak kapatmaya çalışıyor.. En alttakileri böyle tutmaya çalışıyor.. Seçim var ya!.. Uzun söze gerek var mı?

Memleketin hali bu..

milli gazete

magnefito

New member
ya ben o adamın yazdığı ülkede yaşamadım heralde.2001 yılıyla bu anı karşılaştırmak kadar abeste iştigal olabilirmi anlamıyorum. 2001 de ülke ikinci dünya savaşından sonra en büyük ikinci küçülmesini yaptı. şimdi en azından yerinde sayıyor veya cüzi büyüme var. 2001 yılı tamamen ecevit ve tertiplerinin müthiş hataları sonucu çıkmıştı bu ise tamamen dışa bağımlı. belki bazılarına farklı gelmiş olabilir ama hala büyüyen bir ülke var. en azından küçülmüyor. tamam çok iyi değiliz ama 2001 yılıyla karşılaştırılmak çok gereksiz ve anlamsız olur.

SEGMEN

İstiklal Mahkemesi Hakimi
durmak yok yola devam

daha bitiremedi Türkiye'yi

sıfırdan kuruldu bu vatan

gene sıfıra döndürdü bu başbakan

unlocker

New member
Konuyu açan arkadaşın eklediği yazıya katılıyorum. Yukarıdaki arkadaşım dünya ekonomisi bozuk demiş biz neyapalım. Doğrudur bu dünya genelinde oluşan bir kriz ama hükümetin hala kriz yokmuş gibi davranması ve hiçbir önlem almamasını da açıklasaydı daha iyi olurdu.

guns4rose

New member
Kısa bir cevabım olacak. 2001 krizinde çıkıp başbakan Ecevit kriz vardır dememiş miydi? Şimdi soruyorum bu başbakan kriz olduğu halde neden çıkıp kriz var demiyor?

Bekleyin akpliler bu yerel seçimide akp alacak. Şimdiden tebrik ederim. Güzel alacak ama hızlı giden yokuş aşşağı gider... Bunu herkes bilsin. Seçimi kazandıktan sonra kriz koptu denilsin bak o zaman kıyamet kopacak. Açlıktan iniminim inlerken, vay efenim ergenekonla uyuduk, çemberin teğet noktasıyla uyandık dersiniz. Durumun içler acısı olduğunu kimse anlamıyor. Mantıklı konuşun cari açığı büyüyen, borcu artan bir ekonomi nasıl büyür... Senin cebindekini sömürerek büyür. Seni sömürürse kriz olur. Kriz olursa sen aç kalırsın. Akıllı yoldaşlarım benim aziz milletim;
Tarihi bir söz vardır, bilene:
(Kendimce)
Eyyy! Kavm-i Türk; Titre ve kendine dön...

carlos1985

New member
hükümetin ilk geldiği zaman yaptığı Dervişin ekonomi paketini harfiyen uygulamak oldu
son noktasın kadar uyguladılar ekonomide kısmen bir iyileşme meydana geldi
ama paket bitti AKP hükümetide yeni çözümler üretemedi 2006-2007 dönemlerine doğru gözle görülür bir durgunluk meydana geldi ama ekonomi ihracatlada olsa banka kredielriyle de olsa kısmen ilerliyordu
Bugün ise tüm dünyada bir finans krizi bulunmaktadır buda ülke ekonomimizi etkilemektedir
Kriz vurmadan önce 1,2 1,3 civarlarında gezen dolar şimdi 1,6 seviyelerine çıkmıştır yani Türk parası kimsenin farkında olmadan %25 devalüe edilmiştir bu bir
2.bankalara sıcak para ihtiyacı doğduğundan öyle her isteyene kredi verme olayını kestiler çünkü patlak veren finansal krizin başlıca sebebi bu bankalar paraları dağıttılar toplayamadılar sonra sistem çöktü.bankalar kredi vermeyincede borcu olan esnaf iş yeri sahibi dükkanlarını kapatmaya başladı
3.şu an kriz tüm dünyada olduğu için ihracatlarda önemli ölçüde azaldı bu yüzden ihracat gelirlerinden de olduk
Hükümet böyle ısrarla kriz yok demeye devam ederse korkarım yakında ülkenin her kesim iflas edicek
bir an önce krizi kabullenip önlem paketleri oluşturmalıdırlar

oLdness_07

The Darkness
Global bir krizi biLe sanki AKP yaratmış gibi,Akp'nin üstüne gidiLdiğini görüyorum zaman zaman
Bu kadar insafsızLık oLmaz.Bütün dünyada en büyük devLetLerdeki krizi biLe Erdoğan'a ve Akp'ye yükLemek hangi zihne hizmettir anLamak zor
KoLay ama zor ! ...

akarme

New member
ulen akp ye oy verme istegimi cogaltıyo bu haberler ellerinize saglık bunlar bize akp oy veriin gazı gibi geliyor artık :D

gordem

New member
Hidayeti AKP'de buldu

DEP'i kurdu, DEHAP Başkan vekili oldu, PKK'ya yardımdan 16 ay yattı. Şimdi..

DEP'in kurucusu ve DEHAP'ın Genel Başkan vekili olan, PKK'ya yardım ve yataklık suçlamasıyla 16 ay hapiste yatan Cemil Aydoğan, AKP'den Kızıltepe Belediye Başkan adayı gösterildi. Aydoğan önce hacı, sonra aday oldu.

AKP, yerel seçimlerde DTP'nin gücünü kırmak için Güneydoğu'ya asılıyor. Diyarbakır başta olmak üzere bazı DTP'li belediyeleri almak isteyen AKP, Mardin Kızıltepe'yi de hedefleri arasına koydu. Kızıltepe ilçesinde, AKP'den Belediye Başkan adayı olarak, DEP'in kurucusu Cemil Aydoğan aday gösterildi.

Daha önce İHD Mardin Şube Başkanlığı yapan, DEHAP'ta da Genel başkan vekilliğinde bulunan, Mezopotamya Gazeteciler Derneği Başkanı Aydoğan, 1996 yılında terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 11 askeri d e, DTP'li Akın Birdal ile birlikte teslim almak için, Kuzey Irak'daki Zap kampına da gitmişti.

ÖNCE HACI OLDU

Aydoğan bu olay nedeniyle nedenle ve "PKK propagandası, yardım ve yataklık'' suçlamasıyla, 16 ay tutuklu kaldı. 9 yıl süreyle yargılanıp beraat etti. Aydoğan bu dava nedeniyle AİHM'de açtığı davayı kazanıp, 8 bin Euro da tazminat kazandı.

Aydoğan, Almanya Kiliseler Birliği ile Uluslararası Af Örgütü'nün 32 ayrı konferansına da katıldı. DEP ve DEHAP deneyimini artık ''Hata" olarak değerlendiren Aydoğan, geçen sene de hacca gitti. Dönüşte de '' Arafat Dağı'nda bütün insanlığa dua ederken kendim için de AK Parti'den belediye başkanlığı adaylığı istedim" dedi.

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Belediye Başkanlığı görevini halen, DTP'li Cihan Sincar sürdürüyor. Cihan Sincar'ın eşi eski DEP milletvekili Mehmet Sincar, silahlı bir saldırı sonucu öldürülmüştü. Yusuf SAHİCİ/ Gazeteport

SEGMEN

Global bir krizi biLe sanki AKP yaratmış gibi,Akp'nin üstüne gidiLdiğini görüyorum zaman zaman
Bu kadar insafsızLık oLmaz.Bütün dünyada en büyük devLetLerdeki krizi biLe Erdoğan'a ve Akp'ye yükLemek hangi zihne hizmettir anLamak zor
KoLay ama zor ! ...

bu vatanı herşeyden korumak
ileri götürmek
alnını açık tutmak
başını dik tutmak

hangi ülke başbakanına ait

ABD ye mi? AB e mi?

AKAY2006

New member
Ecevit Dönemiyle Kıyaslanmaz Doğru Ozamanlar Doğruyu Söyleyen Insanlar Vardı Bu ülkenin Başında şimdiki Gibi Yalancılar Yoktu
O Dönem Dolar 650 Bin Lira Arttı Ve Develiyaston Oldu Deyip Yeri Göğü Inleten Medya Muhalefet Halk Ne Hikmettirki
Bu Hükümet Döneminde Dolar 700 Bin Lira Artmasına Rağmen Ve 200 Tl Lik Banknotların çıkmasına Ses çıkartmadı Kimler Basın Muhalefet Halk Neden Acaba Körmü Oldu Tüm ülke Yoksa

aytekin78

New member
Kısa bir cevabım olacak. 2001 krizinde çıkıp başbakan Ecevit kriz vardır dememiş miydi? Şimdi soruyorum bu başbakan kriz olduğu halde neden çıkıp kriz var demiyor?

Bekleyin akpliler bu yerel seçimide akp alacak. Şimdiden tebrik ederim. Güzel alacak ama hızlı giden yokuş aşşağı gider... Bunu herkes bilsin. Seçimi kazandıktan sonra kriz koptu denilsin bak o zaman kıyamet kopacak. Açlıktan iniminim inlerken, vay efenim ergenekonla uyuduk, çemberin teğet noktasıyla uyandık dersiniz. Durumun içler acısı olduğunu kimse anlamıyor. Mantıklı konuşun cari açığı büyüyen, borcu artan bir ekonomi nasıl büyür... Senin cebindekini sömürerek büyür. Seni sömürürse kriz olur. Kriz olursa sen aç kalırsın. Akıllı yoldaşlarım benim aziz milletim;
Tarihi bir söz vardır, bilene:
(Kendimce)
Eyyy! Kavm-i Türk; Titre ve kendine dön...
altına imzamı atarım.

SEGMEN

.

bu krizle mücadele etmek

ülke halkına hizmet etmek

vatandaşın refah seviyesini yükseltmek değilmidir,orada oturanın

yoksa orasını boş bulduda ondanmı oturur orada

o koltuğa aynı görevi yapacaksa benim 4 yaşındaki oğlanı oturtayım

ben20

New member
KoLay ama zor ! ...
zamanında İP in lideri Doğu Perinçek in de dediği gibi (şimdi suçlma olmadan hapiste) tam bağımsız Türkiye , tarıma ağırlık vs gibi politikalar uygulansaydı bu krizden daha az etkilenirdik.
siz daha uyuyun.g.tünüzü yurt dışına dönün (kendine dindar kesim , sağ kesim diyenler)

HTML