İşte 2012 model asgari ücret

BurakƷ5

Moderator
Asgari Ücret Tespit Komisyonu'ndan karar çıktı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Çalışma Genel Müdürü Ali Kemal Sayın'ın başkanlığında toplanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu asgari ücreti 16 yaşını dolduranlar için ilk 6 ay net 701.14 TL, ikinci 6 ay net 739,80 TL olarak belirledi. Brüt asgari ücret, 16 yaşını dolduranlar için ilk 6 ay 886.50 TL, ikinci 6 ay 940.50 TL.

16 yaşını doldurmamış olanlar için brüt maaş ilk 6 ay 760,50 TL, ikinci 6 ay için 805,50 TL, aylık net ücret ilk 6 ay için 610,94 TL ikinci 6 ay için 643,15 TL olacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in açıkladığı askeri ücrette artış ilk 6 ay için yüzde 5,91, ikinci 6 ay için yüzde 6,09 olarak gerçekleşti.

haberturk​

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
Allah bu ücretle çalışanların yardımcısı olsun.Utanmışlarda vergi ve cezalara getirdikleri artışa paralel zam yapmışlar :)

Alacaksın,vereceksin,yani;

para-çokomel ilişkisi :)

αqqα уєкяυ

New member
Kendilerine Verdikleri Zamlardan Sonra Bu Oranı Acıklamaya Utanmıyorlar Ya en Çokta O zoruma Gidiyor.

yunus.28

New member
valla ben bu kadar beklemiyodum herşey bi anda olmaz zamana yayıyolar ben beğendim az denecek bi zam değil ama bizim insanlar ne zaman tatmin oldu ki şimdi de olsun

αqqα уєкяυ

New member
valla ben bu kadar beklemiyodum herşey bi anda olmaz zamana yayıyolar ben beğendim az denecek bi zam değil ama bizim insanlar ne zaman tatmin oldu ki şimdi de olsun
Partinin Adı Akp

ADALET Kalkınma Partisi.

Ben Cıkartılan Hicbir Yasanın , Kararın ,Kanunun AdaletLi Oldugunu Düsünmüyorum.

Tatmin Olup Olmama MeseLesi Degil. Hak Adalet MeseLesi .

Asgari Ücrete %5 Zam Yapıp , Kendileri İcin %100 Zam YapıyorLarsa Bunu Kabul Etmeyen İnsana da Nankör Muamelesi Yapmak Ayrı Bir Cahilliktir.

Kaldı ki SöyLe Komik Bi Orantı Var..

ASgari Ücrete ve Memura %5 yapıLan Zamdan Önce %10 Küsür Vergi Zammı Yapıldı . Sence De Komik Degil mi ?

Yani VerecekLeri Paranın Ne Hayrı Ne Mantıgı Ne De Anlamı Var... Vatandas yine İcerde Yine İcerde..

yunus.28

New member
αqqα уєкяυ;5436190' Alıntı:
Partinin Adı Akp

ADALET Kalkınma Partisi.

Ben Cıkartılan Hicbir Yasanın , Kararın ,Kanunun AdaletLi Oldugunu Düsünmüyorum.

Tatmin Olup Olmama MeseLesi Degil. Hak Adalet MeseLesi .

Asgari Ücrete %5 Zam Yapıp , Kendileri İcin %100 Zam YapıyorLarsa Bunu Kabul Etmeyen İnsana da Nankör Muamelesi Yapmak Ayrı Bir Cahilliktir.

Kaldı ki SöyLe Komik Bi Orantı Var..

ASgari Ücrete ve Memura %5 yapıLan Zamdan Önce %10 Küsür Vergi Zammı Yapıldı . Sence De Komik Degil mi ?

Yani VerecekLeri Paranın Ne Hayrı Ne Mantıgı Ne De Anlamı Var... Vatandas yine İcerde Yine İcerde..
öncelikle cahillik senin belirleyeceğin birşey değildir. bu sadece senin "çok bilmiş" olduğnu gösterir. yani senin bana cahil sıfatını yakıştırman kendi cahilliğini gösterir. He kendi maaşlarına bu kadar zam yapmaları tartışılacak konu dahi değil bunda mantık aramak gereksiz çünkü olacak iş değil bu denli bi zam. ama memurlar da boşuna ağlamasın. bugün özel sektörde memurların aldığı maaşı yöneticiler dışında hemen hemen kimse almıyor. hele ki buna çalışma saatlerini de eklersen özel sektörde çalışanın durumu ile devlet memurunu kıyaslarsan biz ölelim yani. onlar bile durumdan şikayetçiyse biz hep köprüden atalım kendimizi

Necdet Göknil

New member
ßurak ӡ5;5436011' Alıntı:
Asgari Ücret Tespit Komisyonu'ndan karar çıktı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Çalışma Genel Müdürü Ali Kemal Sayın'ın başkanlığında toplanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu asgari ücreti 16 yaşını dolduranlar için ilk 6 ay net 701.14 TL, ikinci 6 ay net 739,80 TL olarak belirledi. Brüt asgari ücret, 16 yaşını dolduranlar için ilk 6 ay 886.50 TL, ikinci 6 ay 940.50 TL.

16 yaşını doldurmamış olanlar için brüt maaş ilk 6 ay 760,50 TL, ikinci 6 ay için 805,50 TL, aylık net ücret ilk 6 ay için 610,94 TL ikinci 6 ay için 643,15 TL olacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in açıkladığı askeri ücrette artış ilk 6 ay için yüzde 5,91, ikinci 6 ay için yüzde 6,09 olarak gerçekleşti.

haberturk​

Milletle dalga geçmenin..Alay etmenin örneği..
Şu 701 liranın 1 lirası fazla gelir..700 yüz lira iyidir.
Düz hesap en iyi hesaptır...

αqqα уєкяυ

New member
öncelikle cahillik senin belirleyeceğin birşey değildir. bu sadece senin "çok bilmiş" olduğnu gösterir. yani senin bana cahil sıfatını yakıştırman kendi cahilliğini gösterir. He kendi maaşlarına bu kadar zam yapmaları tartışılacak konu dahi değil bunda mantık aramak gereksiz çünkü olacak iş değil bu denli bi zam. ama memurlar da boşuna ağlamasın. bugün özel sektörde memurların aldığı maaşı yöneticiler dışında hemen hemen kimse almıyor. hele ki buna çalışma saatlerini de eklersen özel sektörde çalışanın durumu ile devlet memurunu kıyaslarsan biz ölelim yani. onlar bile durumdan şikayetçiyse biz hep köprüden atalım kendimizi
Bak Sen. Sen DevLet Memurunun Maaşından Her Ay Ne Kadar Vergi Kesildigini bİliyor Musun da Böyle Konusuyosun ? Ya Da Yıl Sonunda Kesilen Toplam Gelir Vergisinin Tutarını ?

Öyle Oturdugn yerden konusması kolay. Sana burda devlet memurunun 1 aylık maaş bordrosunu cıkartırım kesilen vergiyi görünce dudagın ucuklar. o yüzden bence sen cok bilmişlik yapma.

Ayrıca bu iş özel sektör çalışanı kamu çalışanı olayı değil. Ülkede ki gelir dağılımında ciddi bir düzensizlik var. Sen Memurun hali iyi özel sektörde çalşan işcinin kötü diyorsun. Benim şu an memuriyette yaptığım işi , nişanlımın çalıştığı şirkette yapanlar 4.000 Tl maaş alıyolar. Üstelik ben 1000 personelle uğraşırken onlar 85 personele bakıyorlar. Hem Servisleri hem yemekleri var. benim servisim var ama yemegimi cebimden karsılıyorum. Üstelik her ay da 800 Tl den fazla gelir vergisi kesiliyor. Tabi Bu rakam yıllık Matrah Arttıkca daha da artıyor. Yani bişeyi savunmak için önce neyin ne oldugunu iyice bilmek gerekir.

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
yaaa işte böyle ,attılar taşı memur-işçi diye ayrıştırmaya girmişsiniz :)

ne de güzel beceriyorlar bu işleri,kardeşler her yerde 1 çalışan 10 yatan vardır :),kimisi çok,kimisi yok,kimisi hakederek,kimisi havadan kazanır.

Türkiye'de her şey asgari ücret üzerine kuruludur.İyi vermişler diyen kardeşimin bu parayla nasıl geçinileceğinden haberi olup olmadığını merak etmedim değil hani :),insanımızın tatminsizlikle değerlendirildiği satırlarda üçkağıtçılığın tillahını yapan yök ün başbakanı tatmin ettiği gibi mi tatmin olduğunu,yoksa bu tatminin tatminsizlikten mi meydana geldiğini.....uzar gider istersem

ama;

bu satırları yazarken bile pasaport,harç,cart-curt vergilerine %15 soktular.Enflasyon hedeflerinin 2 katı,ve peşin alıyorlar :)

ama işçiye gelince 6 ay sonra birdaha zam yaparız bu aradaki zamanda vadeden kazanırız mantığı güden iktidarın çobanlığı anca kendi yalakalarınadır :)

cekmeyth

New member
Benzin, sigara, otobüs dolmuş ulaşım giderleri yurtdışındaki her ülkeye göre 4-5misli benim karşılaştığım şu ana kadar burda hayat hakkaten zor abi

slymnbrs1

New member
Yunus balığı denizde bedava yaşadığı için 700-800 TL gibi aylık bir gelirle yaşamak zorunda bırakılan insanın sefilliğini anlayamaz. Elbetteki yunuslar hayvan aleminin zeki canlılarındandır fakat insan hayatı ve yapmak zorunda olduğu harcamalardan habersiz ise zekiliği boş beleş bir iştir. Tatminsiz işçi sınıfına ibret olsun diye kendisinin köpek balıkları tarafından tatmin edilmesini dilerim.