İşte 10.5 Onur!

PİRR

New member
Ülvi Güveneroğlu Beşiktaş'ın yeni transferi Onur Bayramoğlu'nu HABERTÜRK'e anlattı...

Tam Mustafa Denizli’nin aradığı özelliklere yanıt verebilecek bir oyuncu. ‘Yusuf’un genç hali’ diyebiliriz. Hava toplarına hakim, fiziği çok iyi. Ancak tek eksiği tecrübesizliği”

Güveneroğlu, Terim’in katılmamız halinde Dünya Kupası’na götürmeyi düşündüğü Necip için de “Beşiktaş’ta çok rahat oynar. Kıvama geldi. Aurelio gibi stili var” dedi.

-YÖNETİCİLER BAŞKANA SÖYLEDİ-

Beşiktaş’ın gizli gündemi, Bozüyük’ten 300 bin TL’ye transfer edilen 19 yaşındaki Onur Bayramoğlu... Yöneticiler geçtiğimiz günlerde aralarında 10 numara değerlendirmesi yaptı. Başkan Yıldırım Demirören’le bir araya gelen idareciler Kenan Öner, Ertunç Soğancıoğlu, Şeref Yalçın, Nedim Sarsmaz, Halim Aydın ve Hüseyin Yücel’in “Bu saatten sonra yeni bir oyuncu almak risk olur. Elimizde Necip ve Onur gibi gençler var. Rakiplerimiz gençleri kazanma yoluna gidiyor. Biz de aynısını yapabiliriz. Sorunu kendi içimizden çözebiliriz” dediği öğrenildi. Yöneticilerin 10 numara konusunda adres gösterdiği Onur’u Beşiktaş’ın efsane oyuncusu antrenör Ulvi Güveneroğlu’na sorduk, o da anlattı:

-‘BU SEZON ONU HERKES GÖRECEK’-

Beşiktaş’ın altyapısında da görev yapan Ulvi Hoca’ya, yakından tanıdığı ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih
Terim’in “Dünya Kupası’na gidersek onu da götürürüm” dediği Necip’i de sorduk. Güveneroğlu, genç futbolcudan övgüyle söz edip şunları anlattı: Necip, defansif yönü fazla olan ön libero özelliğinde bir oyuncu. Şu anda A takım için kıvama geldi ve görev verildiği takdirde rahatlıkla oynayabilir. Onu futbol stilini birine benzeterek anlatmak gerekirse, “Yeni Mehmet Aurelio” diyebiliriz. Bu sezon Mustafa Hoca’nın kendisine şans vereceğini düşünüyorum.

-‘KAZANILMADAN KAYBEDİLEBİLİR DE’-

“Onur’u canlı olarak izledim. Hem defans hem ofans yapabilen, mücadele eden, oyun kuran ve Mustafa Denizli’nin ‘10.5’ diye tabir ettiği bir oyuncu. Hava toplarına hakim. Fiziği çok iyi ve futbol zekası süper. Ancak en önemli eksikliği tecrübe. Ve ayrıca bir anda kendisini büyük takımda buldu. Şu anda idol olarak gördüğü televizyonlardan hayranlıkla izlediği oyuncularla birlikte idmana çıkıyor. Bana göre şu anda A takımda oynatılırsa Beşiktaş onu kazanmadan kaybedebilir. Ya A2 takımında oynamalı veya 1 yıllığına başka bir kulübe kiralanmalı. Biraz pişmesi lazım. ‘Yusuf Şimşek’in genç hali’ diyebiliriz. Eğer kazanılırsa Beşiktaş Onur’u uzun yıllar kullanabilir. Bana göre geleceğin yıldız adaylarından.”

Onur transferi mahkemelik
Bozüyük’ten Onur için yetki belgesi alan ancak Beşiktaş’a transferinde saf dışı bırakılan Avukat Ali Rıza Dizdar, “Bozüyük sözünde durmadı. Mahkemeye başvuracağım” dedi. Divan kurulu üyesi Dizdar, genç golcünün transfer sürecinde yaşananları anlattı: Bozüyük, Onur’un transferi konusunda bana yetki verdi. Ben de yaklaşık 8 aydır kendisini Beşiktaş’a getirmek için uğraşıyorum. Ne olduysa, transfer benim dışımda gerçekleşti. Yaptığımız anlaşmaya göre transfer ücretinde yüzde 7.5 hakkım var. Ama kenarda bırakıldım. Bozüyük sözünde durmadı. Mahkemeye gideceğim.

KAYNAK:HABERTÜRK

PePeSanceS

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
Beşiktaş bu aralar genç oyunculara baya önem vermeye basladı iyi oldu...

QriminaL

'' Like a Shining Star ''
ne varsa kendi yetiştirdiğin adamda var.. böylelikle para saçmazsın bonservis bedelleri için

brendie

New member
inşallah aklı başında bir kardeşimizdir de, geldiği klübün kıymetini bilip kendini geliştirir

HTML