üzgünüm başarılı olamadım"yardım istiyorum sadece"

semaserce

New member
Merhabalar...
forumdaki çoğu ses drive ile ilgili konuları (mesajları) okudum fakat pek birşey anlamadım..Anlamadığım yetmezmiş gibi o forumun altına yeni konu açmayıda başaramadım.Üzgünüm burayı bu şekilde işgal etmek istemezdim inanın ama "yeni konu ve yeni başlayanlar için" yazısını görünce dayanayıp yazdım..
Hoş zaten aramda iyi degildir teknolojiyle..sorunumu dile getireyim; pc m Packard Bell J5333. Vista donanımlıydı fakat şirket programım vista uyumlu olmadıgı icin windows XP yüklendi.versiyon 2002. fakat ses kartı hiç bir şekilde yok..Destek hattını aradım masaüstü bilgisayarlarda XP desteği yokmuş..

cpuz denilen programda baktım Packard Bell BV -
Model: PT890T 1,0
Chip set: VIA P4M890
Çalıştırdan dxdiag yaptım ses olan yerde hiçbirşey yok..
Bunlarıda resimli anlatımlarla başardım :)

ne yapmam gerekli ses için lütfen yardım edebilirmisiniz ??

yazanomer

New member
arkadasim acikcasi bende bulamadim,
ama everest programi ile bilgisayarinin ozelliklerini tarattirip ses karti marka modelini bulabilirsin buradan programi indirebilirsin

olmazsa cikan sonuclari yaz bakalim ya da bir screen shot koy

kolay gelsin

kardesim biraz arastirdim, su driver' i buldum model tutuyor,

ama marka hakkinda bilgi vermedigin icin birsey yapamam, bir dene

kolay gelsin

semaserce

New member
Yazanomer ;
Çok teşekkür ederim. Doğrultularınızla everesti kurdum fakat marka demişsiniz kastı anlayamadım..
Ses kartı ile ilgili pek birşey bulamadım açıkçası..Sadece ANAKART yazan yerde Packard Bell PT890T-PM vardı.(Umarım yeterlidir) Muhakkak vardır ama benim bilgisizliğimden kaynaklanıyor..Yorduğum için sizi kusura bakmayın .. Teşekkürler

semaserce

New member
Yazanomer;
Hemen denedim zaten fakat hiç bir gelişme yok "ABOUT CANCEL" arasında gtti geldi en son kendi kendisine kapandı. Bu arada benim müdahele etmem mümkün degildi kilitlenmiş gibiydi.. yada yapılacak işlemi ben bilemedim..cok teşekkür ederim yordum sizi yazanomer

creatus

New member
Önelikle geçmiş olsun.Sizin için durumu biraz araştırdım,Packerd Bell genelikle Realtek AC97 kullanıyor.İndirip yüklemyi bir deneyin.Olmassa, www.packardbell.com/tr adresinden "Support" kısmından bayiliğine bir iletişim mesajı yollayın.Mutlaka yardımcı olucaklardır.

albatros17

New member
packardbell support sıtesınden vısta uyumlu donanımı hıcbır hata olmaksızın xp de de kullanabılırsın yada realtek sıtesınden ındırebılrsın

HTML