üyeler arası chat kutusu olayı nasıl yapılır?

masteryoda

New member
bir site kuracağım
ama istiyorumki ilerişim pm ile değil daha hızlı olsun
www.siberalem.com da gold üyeler arasında şöle bir olay gördüm
eğer siz online olsuğunuz zaman biriyle konuşmak isterseniz infosunda yukarıda chat kısmına tıkladığınızda küçük bir pencere açılıyor ve birebir özel olarak mesajlaşabiliyorsunuz(mircin ufağı diyelim)
böyle hazır script veya kod varmı?varsa nerden bulurum ve böle bir mesajlaşıp chatleşmek için nelere gerek var
yaw şöle düşünün forumdasını diyelim.online listesinde birine tıklıyorsunuz ve chat kısmına bastığınızda ufak bir kare açılarak başlıyorsuınuz konuşmaya
yani siteye mirc entegre etmeye ve onaca kalabalığa gerek kalmıyor
böyle bir chatleşme kodları vs bulabilirmiyiz ve siz birerbir chat için neyi önerirsiniz :Sopa

dalgic

New member
Siteyi sifirdan mi tasarliyosun yoksa hazir bir cms mi kullanicaksin, cms kullanicaksan biraz arastirip uye arasi chat modulu bulabiliriz herhalde. boyle bir sistemi uyelik gerektiren bir site barindirmasi gerek saniyorum sifirdan herseyi sen yapmicaksin. Bunlari aciklarsan daha iyi yardimci olabiliriz.

masteryoda

New member
dalgic' Alıntı:
Siteyi sifirdan mi tasarliyosun yoksa hazir bir cms mi kullanicaksin, cms kullanicaksan biraz arastirip uye arasi chat modulu bulabiliriz herhalde. boyle bir sistemi uyelik gerektiren bir site barindirmasi gerek saniyorum sifirdan herseyi sen yapmicaksin. Bunlari aciklarsan daha iyi yardimci olabiliriz.

sıfırdan düşünüyoruz ve üyelerin onlien oldukları anda sitede anasayfada niklerini gördüklerini zaman istedikleri online üye ile teke tek bir chat yapmalarını sağlamak isrtiyorum.sitede bazı girişimcilere fırsat tanıyacağım
mesela ürünlerini tanıtıcaklar.örneğin sen ürünürünü ana sayfada tanıtıyorsun.ürünün altında şirketin ismi web sayfası ve senin nikin yazıyor
nikin yanında online offline butonu var
bir müşteri senin ürünü gördüğü zaman seninle konuşmak için senin nikinin üstüne tıkladığında chat kısmı açılıyor ve sana ürün hakkında sorular souryor.yani işi böle hızlandıracak bir şey düşünüyorum.öyle pm,chat gibi işlere son vermek ve her üyenin istediği kişiyle ister tek ister konferans gibi hızlıca konuşmasını sağlamak isriyorum
bu konuda fikrin nedir.nasıl chat modülü kullanmalı?
apacahe servermi gerekiyor ne yapmalıyız?:eek:

HTML