üniversitenin sınav kağıtlarını kaç yıl saklamalı

sozkannn

New member
mrb arkadaslar. benim bir sorum olacaktı. ben 2010 yılında x ünivertesinde final sınavlarına girdim . hocalar kağıtları yanımda okudu ve 5 dersin 4 ünü geçtim . üç gün sonrada gecemedeğim tek dersten tek ders sınavına girdim. ancak 4 dersi geçmiş olmama ve tek ders sınavına girmeme karşın öğrenci bilgi sisteminde bütün derslerden kaldığım görünmektedir. durumu okula bildirdim hatta sınav kağıtlarımı görmek istedim. ancak ne sınav kağıtlarım nede okula verdiğim dilekçeler bulunamadı hatta bana sınava hiç girmediğimi söylediler. benim sormak istediğim üniversitelerin sınav kağıtlarını saklama süresi kaç yıldır ? sınav kağıtlarını saklamamak suç mudur? bide dava açmak istiyorum davayı idare mahkemesinde mi açmalıyım?

l3adl3oy

New member
abicim ciddi bir olay var burda belkide 1 senene maal olacak.. forumlarda cevap arıycana bir avukatla falan konuşsan.. oda yoksa bi hukuk öğrencisiyle falan konuş .. okulda sağlam güvendiğin hocalara danış.. moral bozmak için söylemiyorum ama burdan fazla sonuç alamazsın gibi gelior.