öğretmene Akp Cezası

OrHUN_BEY

New member
Öğretmene Akp Cezası

Öğretmene Akp'yi eleştirdiği için ceza verildi!
Özkaya, dersine girdiği sınıfta Başbakan Erdoğan ve AKP'yİ eleştirdiği iddiası ile soruşturma geçirirken, 2 ayrı okula tayin edildi. Eğitim-İş Mersin Şube Başkanı Hakan Arslan, olayın takipçisi olacaklarını ve yargıya güvendiklerini söyledi.

Özkaya, bunun üzerıne bölge İdare Mahkemesi'ne başvurarak hak arayışına başladı.​

Kaynak​

MG_eVİL

New member
sosyal devletiz biz arkadaşlar olur böyle şeyler... AKP allah ya onu eleştirmek değil AKP'yi ağızımızı açmak bile suçç... ne yani sosyal devletiz sonucunda...

LOOPUSED

Altın Üye
memura yeni konmuş bir yasak değil,başka bir memurda chp ye mhp ye laf etse aynı suçu işlmeiş sayılır ,bunu ilkokul öğrencisi biliyor ama işi eğitimden başak herşey olan bayan öğretmenimiz hemde kalkıp çocuklara derste güya politika yapıyor ..gelsin bana anlatsın akp yi politikayı çok biliyorsa.. önce işin öğretmenlikse onu yap hocaaanımmm... tayyip gider başkası gelir sana ne... sen işine baksana...

MG_eVİL

New member
memura yeni konmuş bir yasak değil,başka bir memurda chp ye mhp ye laf etse aynı suçu işlmeiş sayılır ,bunu ilkokul öğrencisi biliyor ama işi eğitimden başak herşey olan bayan öğretmenimiz hemde kalkıp çocuklara derste güya politika yapıyor ..gelsin bana anlatsın akp yi politikayı çok biliyorsa.. önce işin öğretmenlikse onu yap hocaaanımmm... tayyip gider başkası gelir sana ne... sen işine baksana...
yani halka gerçekleri öğretmenler anlatamaz diyorsun...

Öğretmenler her fırsattan istifade ederek halka koşmalı halk ile beraber olmalı ve halk öğretmenin çocuğa yalnız alfabe okutur bir varlıktan ibaret olmayacağını anlamalıdır. 07.071927 Dolmabahçe Sarayı İstanbul Öğretmenler Heyetine Demeç. M.Kemal Atatürk...:goz::goz::goz::goz:

LOOPUSED

Altın Üye
yani halka gerçekleri öğretmenler anlatamaz diyorsun...

Öğretmenler her fırsattan istifade ederek halka koşmalı halk ile beraber olmalı ve halk öğretmenin çocuğa yalnız alfabe okutur bir varlıktan ibaret olmayacağını anlamalıdır. 07.071927 Dolmabahçe Sarayı İstanbul Öğretmenler Heyetine Demeç. M.Kemal Atatürk...:goz::goz::goz::goz:
hala takiyye yapıyorsunuz.. halkın öğrenemsi gereken ders şu partinin bu partinin probagandasımıdır?? bende memur olarak chpnin bu millete ne kadar kötülükleri oldu deyip çocuklara anlatsam suçmu değilmi? Atatürkün o demeciyle anlatmak istediği ile senin dediğin aynı şeymi? hem diyeceksin camiye kışlaya okula siyaset sokma diye.. ama okula kışlaya chp siyeseti sokunca oohh ne ala.. geçin bunları geçin..çocukları kandırrarak öğretmernlik olmaz.. herkes işini yapsın..

Laroxyl

New member
hala takiyye yapıyorsunuz.. halkın öğrenemsi gereken ders şu partinin bu partinin probagandasımıdır?? bende memur olarak chpnin bu millete ne kadar kötülükleri oldu deyip çocuklara anlatsam suçmu değilmi? Atatürkün o demeciyle anlatmak istediği ile senin dediğin aynı şeymi? hem diyeceksin camiye kışlaya okula siyaset sokma diye.. ama okula kışlaya chp siyeseti sokunca oohh ne ala.. geçin bunları geçin..çocukları kandırrarak öğretmernlik olmaz.. herkes işini yapsın..
Sen nasıl anlamak istiyorsan öyle anlıyorsun. Öğretmen parti propagandası yapmamış ki sadece eleştri yapmış bu suçsa alayımız suçluyuz bize de ceza kessinler :goz:

dipnot: böyle konuşması gerekiyordu ; eveeet çocuklar ülkemizde işsizlik var ama napıcaksızın işi , emeklilik yaşına kadar saymayı öğrenebildiniz mi?

spycash

New member
Yazık düşünce özgürlüğü bile yok bu ülkede... Başbakan TVlerde show yapsın ahkam kessin millete, öğretmen aleyhte konuşma yapınca eleştrince hemen dava açılsın =)

Komik.. Sadece güldüm, yarın öbürgün haber yaparlar "başı açık kadın AKP dediği için soruşturma başlatıldı" diye =) Sivil anayasa yapın sayın başbakan, laiklik falan kaldırın çekin içinden =)

Sefil anayasa...
eleştirecek elbet lakin sınıf ortamında değil

zerkli

New member
AKP iktidarını eleştirdi diye ceza aldı
Mersin’de görev yapan öğretmen Gülay Tatar Özkaya hakkında “Başbakan ve partisi aleyhine konuşma yaptınız’ diyerek soruşturma açıldı. İddiaya göre, kent merkezindeki Zeki Sabah İlköğretim Okulu’nda görevli öğretmen Özkaya, 2008’in Eylül ayında dersleri boş geçen 7-G sınıfında görevlendirildi. Gülay Öğretmen, öğrencilerine Kurtuluş Savaşı, İstiklal Marşı ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni anlattı. Ders bitiminde bazı öğrenciler, öğretmenlerinin Başbakan Tayyip Erdoğan ve AKP aleyhine konuşma yaptığı iddiasıyla şikayette bulundu. Hakkında soruşturma açılan Gülay öğretmen geçici görevle ’varoş’ tabir edilen Çilek Mahallesi’ndeki 23 Nisan İlköğretim Okulu’na atandı.

İftiraya uğramış
İddiaları kabul etmeyen Gülay Tatar Özkaya, görevine geri dönmek için Milli Eğitim Müdürlüğü’ne dilekçe verdi. Ancak bir sonuç alamayınca 3 Aralık 2008’de Mersin Bölge İdare Mahkemesi’ne dava açtı.Özkaya, ”Gençliğe Hitabe’deki iktidar sözcüğünün anlamı saptırılarak, tarafıma bir iftira söz konusudur“ dedi. Daha sonra bir başka okula tayini çıkan Gülay öğretmene sahip çıkan Eğitim-İş Sendikası Şube Başkanı Hakan Arslan, yapılanları Atatürkçü öğretmenlere bir saldırı olarak nitelendirdi. Arslan, öğretmenin Atatürkçü kimliği nedeniyle soruşturma kıskacına
alındığını öne sürdü.

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/haberdetay.php?hit=13883

haberin tamamı burda

bu da gençliğe hitbenin o kısmı

"Bütün bu şeraitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr u zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir."

buyrun siz karar verin bu kadın akp aleyhindemi knouşmmuş

.DepresyoN

Banned
''memleket dahilinde iktidar sahibi olanlar gaflet delalet hatta HIYANET içinde olabilirler.''

bu cümle akp yi neden rahatsız ederkiiii

milli eğitim bakanını göreve çağırıyorum derhal Atatürkün Gençliğe olan Hitabını eğitim kitaplarından kaldırın Atatürkün düşüncelerini anımsatan hiç bir iz bırakmayın yoksa daha çok rahatsız olursunuz.

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
Zaten bi halt öğretmiyorlar ki;
hiç olmazsa siyaseti öğretsinlerde faydası olsun.Lise çıkmış 4 seneye,eskiden hatalık 25 saat olan ders şimdi 30 saat.Yani zaten gerizekalı muamelesi son haddesinde.
Ne bu hükümetle,ne bu bakanla,ne de bu zihniyete sahip eğitimcilerle bu iş yürümez.
Yürüyecek olsa idi:

Her sabah,öğlen şunu okumadık mı?;
Açtığın yolda,kurduğun ülküde.....

Bu andı içen milyonlarca çocuk oldu da hepimiz adam mı olduk?

HTML