öğrenci cevapları

drunkyducky

New member
bir haber sitesinde okudum bu yorumları sizlerle paylaşmak istedim.

Bu da bizden.
İngilizce dersinde arkadaş how are you diyeceği yere yanlışlıkla Are You hav? demişti. Hoca da You are hoşt demişti....
26 Aralık 2007 Çarşamba 08:20
serly

ben de anlatıcam:))
lise son sınıftayım ve dersaneye gidiyorum.Matematik hocamız yan sınıfı surekli kötülüyor daha kesirli sayılarda çarpma işlemini bilmiyorlar diye ders arasında yan sınıftaki ercü diye arkadaşla beraber sigara içerken sizin sınıf daha kesirli sayılarda çarpma işlemi yapamıyormuş dedim cevadı aynen şöyle."onda ne var canım payda eşitleyip çarpıcaksın":)))))...
26 Aralık 2007 Çarşamba 02:20
Zonur

Ingilizce Good (Iyi) kelimesinin halleri
Anadolu Lisesi Hazirlik veya orat 1 di sanirim. Ingilzcede sifat larin comparataive ve superlative hallerini soruyor hoca. Genelde Cogu sifat sonun -er -est gibi ekler alir. ama bazi isitisnalari haric. Good (iyi kelimeside bunlardan biri)
Arkadasim Good Kelimesini aynen boyle yapti
Good , Gooder (Gudir) , The goodest (di gudist)

Butun sinif kopmustuuk Gudir kelimesini duyunca. :) bide Kudur gibi geliyo kulaga.

Dogrusu : Good, better, the best....
26 Aralık 2007 Çarşamba 01:36
malcolmxzxz

bende
tarih sınavında aynı sırada oturan iki akıllı öğrenciden biri, malazgirt savaşının önemini yazın? sorusuna bilmiyorum yazmış.
yanındaki: ''bende'' yazmış......
26 Aralık 2007 Çarşamba 01:14
ahmetkarali

oğlumdan
anadolu lisesi orta kısım 2.sınıfta idi. okulda yağlı boya bir tablo kaybolmuş. okul müdürü bahçede öğrencilere sesleniyor. yağlı boya resim kaybodu bilen varmı?( o yıllarda ayşe gül tecimer in adı antika tablo hırsızlığı veya kaçakcılıgı ile anılmıştı.)bizimki sırasından bağırıyor hocam ayşegül tecimer çalmıştır. müdür derhal şu ayşegülü alın odama gelin.gazete okuyan öğretmenler gülüşüyorlar ama bizimki güzel bir sopa yiyor idarede....
26 Aralık 2007 Çarşamba 00:43
melih556

:D:D:D
Öss ye hazırlanıyoz matematik dersinde hoca bi soru sordu tabiki X=??
arkadaş dedi hocam X'i bulsam cevabı sölicem :):):):)...
26 Aralık 2007 Çarşamba 00:34
KILÇIK X

oğlumdan
şimdi hukuk fak son sınıfta.din dersi öğretmeni sorar akif kaç dua biliyorsun.bizimki hepsini bilir ama, hocaya derki 4 hoca şaşmış hagileri oğlum? 3 ilas 1 elham hocam....
26 Aralık 2007 Çarşamba 00:31
BAZMORPHIN

işte budur yafff
helal olsun valla. . .bizim arkadasda bi sınavda şöle yazmıstı.hoca okul öncesinde dramanın önemını kısaca tartısınız? arkadasın cevabı: önemi kısaca tartışılamazz..bi arkadasda din dersinde boy abdestının farzlarını yazın sorusuna cevabı: ağza su vermek burna su vermek kulağa su vermek.... hiç unutmuyorum bunları...
26 Aralık 2007 Çarşamba 00:26
melih556

SÜPER HEPSİ :D:D
LİSE 3. sınıftayım yazılı çalışma sorularını cevaplıyoz. Arkadaşımda çalışıyo cvplardan birinde yazıyo Osmanlı Budin'e girdi (1 macaristan şehri).Oda dioki yaa melih tamam anladık Osmanlı Budin'e girdi ama budin hangi DİN hahahahaha......
26 Aralık 2007 Çarşamba 00:21
metus

matematik
genellikle dik üçgende kenar isimleri o-h (haş) diye isimlendirilir. lisede arkadaşlardan birisi hocam şu "oha" kenarının uzunluğu ne kadardı. duyamadım deyince. bayan öğretmenimiz şaşkınlıkla efendim deyince. oha'yı diyorum oha'yı diye cevap vermişti....
26 Aralık 2007 Çarşamba 00:00
halitbayram

KOMİİKK VE GERÇEK
MATEMATİK ÖĞRETMENİYİM 7.SINIF YAZILI SORUSU
SORU:AÇI ÇEŞİTLERİNİ YAZINIZ VE AÇIKLAYINIZ
CEVAP: KIRMIZI BİBER ,YEŞİL BİBER,PUL BİBER VB
KIRMIZI BİBER ACIDIR YENDİĞİ ZAMAN ÇOK ACI VERİR. YEŞİL BİBER BAZEN ACI OLABİLİR BAZEN TATLI...
25 Aralık 2007 Salı 23:42
btlcn

TAMAMEN GERÇEK
ZAMNAIN BEHRİNDE HOCAMIZ COĞRAFYA DERİSNDE SANAYİ BİTKİLERİNDEN ŞEKER PANCARINI ANLATIYOR VE PANCARIN FOSASI DA VİTAMİNLİ OLUR DEDİ.BZİM SAZANLARDAN BİRİDE HOCAM O NSIL BİŞEY BEN ONU HİÇ YEMEDİM DİYE ATLAMAZ MI. TABİ BİZ KOPTUK.......
25 Aralık 2007 Salı 23:00
gkhnz

muhteşem
özellikle son soru ve cevap.
bir de ben yazayım.
üniversitede bilgisayar dersinde hıcanın sorduğu soru:
'' Google bir ... motorudur''
cevapların bir çoğu: google bir SU motorudur:). ( doğru cevap 'arama' olacaktı)...
25 Aralık 2007 Salı 22:48
hıyanat

ilkokul 4. sınıf sorusu
Soru : Gökgürültüsü nasıl oluşur
cevap : Akşamdan çok fazla kurufasulye yenip uyunursa sabaha kadar sağa sola dönerken sıkışma olur onun için gökgürültüsü çıkar.
hocam ben babama bunu nasıl söyleyecem misafirler inanmıyor gökgürültüsü olduğuna......
25 Aralık 2007 Salı 22:32
F.DENİZ

en kalabalık şehirler
soru:Türkiye'nin en kalabalık 3 şehrini yazın?
cevap:Japonya, Çin, Trabzon...
25 Aralık 2007 Salı 22:22
ugurceyhan

biraz da benden
sosyal bilgiler öğretmeniyim

soru: Türkiyenin matematik konumunu yazınız
cevap: toplama çıkarma çarpma bölme.

SORU: insanlar ilkçağlarda niye göçebe bir hayat sürmüşlerdir.
cevap: HAYAT ŞARTLARI. :)) (TAM PUAN)

KARASAL İKLİMİ AÇIKLAYINIZ.
karasal iklimde ilkbahar kısa sürer çocuklar bu sürede; oynar, bisiklet biner, düşer, yaralanır, ağlar, koşar, bağırır, çağırır........
25 Aralık 2007 Salı 22:17
hsynT

nsty
bide benden : lisede edebiyat dersineyiz hoca divan edebiyatından bahsediyor ve dediki çocuklar bu divan edebiyatı sınavda çıkacak
ve sınavı olduk hoca bi ark kağıdını getrdi soru şu divan edebiyatı nedir????????
cevap: eski şairlerin divan üzerinde yazdıkları yazılara DİVAN EDEBİYATI
denir...
25 Aralık 2007 Salı 22:08
affetmez

benden
bizim sınıftada bi arkadaş tarihin son sorusu şuydu

istanbula ilk bayrağı kim dikmiştir

cevap terzi

puan 10 :))))...
25 Aralık 2007 Salı 21:55
aiel

benden de bir örnek
tarih öğretmeniyim işte soru ve cevaplara örnekler hepsi gerçektir
soru: İstanbul'u kim fethetti?
cevap: Fatih Sultan Ahmet Köprüsü

soru: Kıbrıs'ın fethinin önemi nedir?
cevap: Karadeniz Türk gölü olmuştur

soru: Dört halifenin isimlerini yazınız
muhtelif cevaplar: Hz. Adem, Hz. İsa, Hz. Musa, Hz. Hatice, Hz. Aişe, Hz. Havva...
25 Aralık 2007 Salı 21:48
kayacılı

bu da benden
işletme son sınıftayız. derslere bi ilk hafta bir de sınavlarda uğrayan tayfadanım. decision analysis dersinin ilk dersine yetişemedim sonraki hafta derse gittim. meğer hocamız da daha ilk dersten ödevi patlatmış. büyüklerin decision konusunda söylediği sözlerden örnekler verecekmişiz. azıcık araştırma yapan herkes cevap veriyor. sıra bana geldi. daha ilk intibayı ödev yapmamış olarak vermemek için risk aldım ve şu vecizeyi söyledim:
-decision, decision, decision (Napolyon)
ders A geldi, ayrı...
25 Aralık 2007 Salı 21:22
bilall

SUYUN 3 HALİ
Sınavda öğrencilerime suyun 3 haline örnek verin diye sordum.
Cevap:
1-Katı hali (Buz)
2-Sıvı hali (Yağmur)
3-Gaz hali (Şimşek)...
25 Aralık 2007 Salı 21:09
ELUS

bu da benim öğrencimden:)
ingilizce sınavında "used to" yapısını kullanarak Pınar isimli şahıs hakkında yazı yazmalarını istedim sonuç: "Pınar is beautiful, 90-60-90 :))"...
25 Aralık 2007 Salı 21:02
ozcanturan

DİŞLER
5. sınıf Fen dersi yazılısında öğrencilerime dişlerimiz kaç guruba ayrılır diye sordum. Salih'in verdiği cevap:
1- Azı dişler
2-köpek dişleri
3- çürük dişler...
25 Aralık 2007 Salı 21:02
ihsandeniz

çokk komik
bizzat yaşadım bunu paylaşmak istedim.müfettiş gelmiş bizde korkudan titriyoruz.ilkokul 5 teyiz.müfettiş sordu fiil nedir diye.kimseden ses yok .sınıfın en tembeli rahmetlik medeni parmak kaldırdı .öğretmenimiz dahil bütün sınıf şaşkın.söyle dedi müfettiş.medeni başladı uzun burunlu iri gövdeli kocaman bir hayvandır.=)) zaten müfettişte koptu arkasına bakmadan sınıftan kaçtı.tşk ler...
25 Aralık 2007 Salı 20:52
Selamkın

gerçek olay
8. sınıfdayız ders türçe öğretmen cam tarafından başlayıp ödevleri tek tek kontrol ediyo duvar tarafına gelio ordakileride kontrol ediyo tek tek sıranın sonunda bi çocuk ödevini yapmamış ve çöp kutusunun oraya kalem açmaya gidiyo ve öğtretmen onun sırasına bakıo bi not var notun üstünde CUMAYA GİTTİM GELİCEMve günlerden çarşamba öğretmen gülmekten kırılmıştı ve öğretmenler odasına götürmüştü ne gülmüştük ogün ya...
25 Aralık 2007 Salı 19:30
tbayram

3, sınıf Öğrencisi
öğretmen öğrencilere sorar, ÜÇ DİLEĞİNİZ OLSA NE DİLERDİNİZ??
ÖĞRENCİLERDEN BİRİ ŞÖYLE DEMİŞ,
eğer 3 dileğim olsaydı o dileklerden her biri için 3 dilek daha isterdin,böylece 9 dileğim olur,sonra dokuz dilekten her biri için 3 dilek daha isterdim ve bu böyle sonsuza kadar gider sonsuz tan edileğim olmuş olur ve istediğim her dileğim gerçekleşir demiş ... :))...
25 Aralık 2007 Salı 19:17
batuhan

kare
buda gerçek yaşayan bizzat benim
sınıftan bi arkadaş matematikle alakası yoktur hiç çakma mat da
hocanı sorusu f(x)=2 x'in karesini bulunuz..

cevap-Hocam matematik defterinde bir sürü kare var nasıl bulcaz... :D:D...
25 Aralık 2007 Salı 18:50
MESKUKAT

EBESİMİYİM BEN
GERCEK OLAYDIR...öğretmen yazılı sınavda sınav kağıdına şöyle bi soru yazdı.edebiyat kitabının yazarlarından herhangi birinin ismini söyleyiniz ( lise 2 ) diye sorar
cevap: büyük harflerle kısa ve öz EBESİMİYİM BENN VE SONUÇ DİSİPLİN CEZASI...
25 Aralık 2007 Salı 18:48
CERCİUS

malik abay
birgün hoca öğrenciye sorar ahmet yakup efendinin kaç çocoğu var?
öğrencide ooooo saysan saysan nbitmez ve tam not lmış fıkra:bir öğrenci 1 yıl boyunca aynı defteri kullanırmış neden çünkü hoca ne yazsa yazar silse öğrencide siler...
25 Aralık 2007 Salı 18:47
karesiweb

virüsleri açıklayınız.
virüsler bilgisayarı mafeder!...
25 Aralık 2007 Salı 18:40
benerdi

komik cevaplar
din kültürü dersinde soru şudur: Allah insanların cennete yada cehennneme gideceğini bildiği halde insanları neden dünyada imtahan etmektedir?cevap(insanlar ahirette haksızlık edildi demesinler ve her yaptıklarından kendileri sorumlu oldukları için) demesi gerekirken ,öğrencinin cevabı şudr:hocam Kürşat hocada kimin iyi kimin kötü not alacağını bilir ama yinede bizi sınav yapar...
öğrenci tam puan alır....
25 Aralık 2007 Salı 18:27
mugeak

negatif
Gerçek olay: Üniversitede ingilizce hocamız öğrenciye sordu oğlum ... kelimesinin negatifi nedir.
-cevap eksisi hocam.
-olmadı.
-arkası hocam .
- olmadı
- siyah beyazı hocam
-olmadı
-aşağısı mı hocam....?
Hocamızın olumsuz anlamı dedirtene kadar göbeği çatladı....
25 Aralık 2007 Salı 18:16
_polat_

Atatürk
gerçek olay: Lisede tarih hocamız sordu. 19 mayıs 1919 da ne oldu?... oldu bir sürü şık. herkes Atatürk samsuna çıktı işaretlemiş sonuncu şık hiçbiri. cevap hiçbiri Sebebi de ; O zaman Atatürk isminde biri yoktu. Mustafa Kemal vardı. Böyle garip soruları vardı hocamızın....
25 Aralık 2007 Salı 18:10
volkandogu

denklemler
iki denklem arasında nasıl bir ilişki vardır sorusuna_ hiçbir ilişki yoktur hepsi dedikodudur yazan arkadaşım vardır.bide bir arkadaşa üniversite sınavlarında denklemler kalkmış olum x i bulmuşlar denilmiştir.çok sevinen çocuk daha güsel bir cevap vererek o zaman y yi de bulmuşlardır diye cevap vermiştir..:))...
25 Aralık 2007 Salı 18:10
spectatorfb

hangi lastik
Ktu de iki öğrenci sınava geç kalmış hocayada gelirken arabanın lastiği patlamış diye mazeret bildirmişler.Hocada kabul etmiş ve tek soruluk bir sınav yapmış,SORU:Arabanın hamgi lastiği patlamış? Sınavın sonucumu tabiki (0) sıfır....
25 Aralık 2007 Salı 17:51
_EmiR_

suni gıda ortamı
biyoteknolojı sınavında hoca sorar"suni besin ortamı nasıl hazırlanır?"
verilern cevaplardan biri şudur:"bu iş çok zordur ugraşmaya degmez":)...
25 Aralık 2007 Salı 17:42
_EmiR_

topragın tanımı
ziraat fakultesi vıze sınavında hoca literatürde gecen topragın tanımını sorar.ögrencılerden biri şu cevabı verır."geldigimiz ve gidecegimiz yer" yazar:)...
25 Aralık 2007 Salı 17:40
_EmiR_

bi de bunlara bakın :)))))))
hocalarımın sordugu sorulara werdıgım cvplar :)))))
adın ne: dedemin adı
traktör bozulursa naparsın : usta çağırırım
ben bir ayıyım sen bir awcısın nabarsın=tabiki wururrurum :)))
keşke dememek için ne yapmalı : keşke dememeli :)
sayın çocugum ne ağlıorsun: hiç ölesine gülüncek halımıze ağlıoz tersten bakıos anlıcan hojammmmmmm...
25 Aralık 2007 Salı 17:28
bed_angel

gerçek
ben de ögretmenim ve yazılı kagıtlarında çok daha komik manzaralarla karşılaştığımı söylemek istedim.:) abdest nasıl alınır. güzel alınır...
25 Aralık 2007 Salı 17:18
EDADAS

normal
bizim din kültürü hocası sınavın birinde oruc hangi AYda tutulur diye soru sormustu bizim arkadas cevap olarak BOZ AYI yazmıstı.bunlar ögrencilikde olan seyler...
25 Aralık 2007 Salı 16:58
pifmgrdll

benm başıma gelen olaylar
lisedeyiz bir kamyonun lastiği patlıyor coğrafya hocamız savaş çıktı askerler yere yatın siper alın diye bağırıyor. aynı kişi sabah benden 250 gram elma ve bir süt istiyor. afiyetle elmaları yerken benim üldüğümü görünce en arkaya bana doğru o süt mutusunu fırtlatıyor. ben hariç herkes süt leniyor :D

yine aynı kişi bir öğrenciyi camdan dışarı atıyor allahtan 1. kat. ünversitedeyiz. matematiksel iktisat hocası s.ateş diye biri var. derste zaten 15 kişiyiz ama 200 den fazla adam alıyor dersi. herif sınıfa girer girmez it gibi koklamaya başlıyor havayı. sonra ''arkadaşlar ben sınıfa alkollü geliyor muyum? hayır çok severim alkolü ama bu ayıp ve suç. içmeyin!!! ders bitsin, gelin benim ofise içki dolabım da var, beraber içeriz ama sınıfta olmaz arkadaşlar''

muhasebe dersi alıyoruz ünversitede. muhasebe prof u sonuçları açıklyor 60 almışım. kızıyorum daha yksek gelmesi gerek diye. koskoca prof yanıma kadar geliyor. ben de sinirle ayağa kalkmışım. ben 1 90 o 1.55 falan adam, aramızda 10 santim kalana kadar yanıma geldi sinirle. dosdoğru yukarı kaldırdı kafasını ''bana bak ben eski şampiyon boksörlerdenim kafamı bozma seni yere sererim!!!'' dedi. ben olayın komikliğinden güle güle yerime oturdum. sonuçta cb ile geçtm ama halen unutamam o tüy siklet profösör :D:D:D:D:D

HTML