çoookkk büyük sorun lütfen okuyun

pj_romeo

New member
arkadaşlar öncelikle merhaba. 10 yıldır bilgisayar kullanıyorum ve şimdiye kadar bilgisayarlarıma tüm antivirüsleri kurdum kaldırdım 100 lerce format attım ve kendime göre profesyonle sayılacak kadar iyi bilgisayar kullanıcısıyım. yaklaşık 6 ay önce aldığım laptopuma 20 ye yakın format attım ve yeni sistemler kurdum. şimdiye kadar hep kasperkesyi tercih ederdim ve bana göre en iyisiydi. taaki geçenlerde laptopuma seagate in maxblast 5 programı ile full format attım ve diskimi 0 ladım. forumlardan okuduğumda bu prgramın her bite tek tek format attığı ve hard diski canlandırdığı yazıyordu. neyse formatı attım ve yeni sistemi kurmadan önce xp cd si ile disklerimi oluştururken bir anda ilk ekranlardan birinde warning!!! virus felan diye bi yazı çıktı. laptopta boot virus protection vardı ve aktifti. o an anladımki ya MRB ye yada boot a virüs bulaşmıştı. oysaki şimdiye kadar tüm sağlam rootkit temizleyiciler ile taratmıştım ve hiç bi halt çıkmamıştı. neyse sistemi kurdum (vista) sora gene kaspersky int. sec. 7 yi kurdum hem full sistem taradım hemde rootkitler için taradım bi halt çıkmadı. sora elimdeki tüm antivirüsleri kurdum ve hepsiyle ayrı ayrı tarattım. kurduğum av lar şöyle; norton 2008, mcafee enterprise, mcafee virus scan plus, avast, trojan hunter, trojan remover, eset smart security, spybot, vs. ve sonuç hep 0 dı. yani hiçbiri bir halt bulamadı. sonra mksvir 2007 nin sitesinden http://mks.com.pl/skaner online tarama yaptırdım ve inanamadım tam 5 tane trojan, keylogger felan ne varsa buldu. şimdiye kadar okuduğum kadarıyla mks kendini sistem dosyaları arasında bir numara yaparak saklayıp bilgisayarda ne var ne yok buluyormuş. ve mks nin serialini crack ini ne kadar yerli yabancı forum sitesinde orda burda aradıysamda bulamadım. burdan ne kadar sağlam iş yaptıkalrınıda anlamış oluyoruz. bence sisteminin güvenliğine güvenen arkadaşlar http://mks.com.pl/skaner/ dan mutlaka bir online virüs taraması yaptırın. mutlaka sizinde karşınıza kullandığınız güvenlik sisteminin kaçırdığı bi virüs, keylogger, trojan, rootkit çıkacaktır. fakat çok kötü bir şey daha eklemek istiyorumki maxbalstla full format attıktan sonra xp bootable cd ile disk biçimlendirme yapmak için çalıştırsam gene aynı uyarıyı yani WARNING!!! VIRUS DETECTION felan yazısı çıkıyor. bu konuda lütfen yardım edin bana. bilgisayara sistem kurmadan direk bootable bir antivir felan kurup diskten başlatıp taratmammı gerekiyor ve bunu nasıl yapacağım. lütfen bana yardım edin..

bu arada yazarken unutmuşum mks ile online taratıp 5 tane bulunca sitesinden trial i indirdim ve ne varsa kaldırdım ve hala aynı uyarıyı veriyor. yani aslında mks de kaldıramamış bu mereti. lütfen yardımcı olun bana

gokhaninho

New member
online vırus taratmasında vırus bulmama olasılıgı yok nedenı ise su:
onları programlarının satın alınması ıçın yapay olarak vırus warmıs gıbı gorunuyor, hadi canım dersen sen bılırsın

y_alcin

New member
pj_romeo merhaba. hard diskini 0 ladığını söylemişsin, aslında şöyle bir düşünecek olursak bu yöntem senin sorununu çözmüş olmalıydı. çünkü bu yöntemle hard diskinde 1 bit bile veri kalmayacaktır. nerden biliyorsun dersen; ben daha önce bad sector sorunu yaşadım ve 0 lama yöntemini kullandım ve 8 saate mal oldu, her neyse. bootable antivirüs denemeni tavsiye ederim. bunu da şu şekilde yaparsın: "hirens boot cd" yi biliyorsundur. bunun içerisinde bootable mcafee ve f-prot antivirüsler var, bunları dene bakalım ne sonuç alacaksın. "hirens boot cd" yide forumumuzda bulabilirsin diye düşünüyorum. kolay gelsin.

HTML