çok acilllll virüs bulaştı acilllllllll!!!!!

ismail_cem

New member
slm herkese.
dün gayet güzel çalışan bilgisyarıma virüs bulaşmış (dün saat 15ten sonra bilgisayarıma girmedm )bugun açtığımda ise nod 32 nin de bulduğu copettt.com
adında bir trojan bulaşmış ve C ve D sürüclerime giremyirom (harddiskime)nod 32 kurlu bilgisayarımda delete yapamıyorum !!!acil bi çözümünüzü istiyorum...

crixallis

New member
nod 32'yi güncelle ardından restart at pc'ye ve güvenli moddda gir (güvenli moda girmek için gerekli tuş pc açılışta gözükür ama genellikle f8'dir) nod 32'yi çalıştır güvenli modda girdiğin için başlangıçta çalışmaz tarat ve sil eğer silmezse nod 32'yi kaldır daha iyi bir anti kur tavsiyem kaspersky forumda ara bulursun 7.0.1.227 en son karalı sürüm olması lazım güncelle ve tarat sorun düzelir...

ismail_cem

New member
dediğini yaptım sanırım virüs silindi.fakat c ve d sürücüsüne direk ulaşamıyorum c ve d ye tıkladığımda birlikte aç seçeneği geliyor.Bunu nasıl düzeltebilirm acaba?

bytan

LinuX GeeK
Moderatör
dediğini yaptım sanırım virüs silindi.fakat c ve d sürücüsüne direk ulaşamıyorum c ve d ye tıkladığımda birlikte aç seçeneği geliyor.Bunu nasıl düzeltebilirm acaba?
Başlat>Çalıştır>regedit
HKEY_CLASSES_ROOT\ Directory\ shell
buraya gelinir, şimdi sağ taraftaki Default değeri "none" değilse "none" yapılır (tırnaklar yok).
aynı işlem
HKEY_CLASSES_ROOT\ Drive\ shell
için de yapılır.
Ayrıca;
HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell
'e gelinir,sağ taraftaki default değeri "open" değilse "open" yapılır.(tırnaklar yine yok)

kolay gelsin

not:gizli dosya olarak autorun dosyası varsa silinir.

HTML