çok acil yardım HARDDİSKLERE GİREMİYORUM/RESİMLİ)

QUZU

New member
BİLGİNİZİ ESİRGEMEYİN NE YAPTIYSAM OLMADI NORMAL ARAŞTIRDAN GİREBİLİYORUM AMA TIKLADIĞIM DA Bİ SONUÇ YOK

edizkralll

New member
dostum dizine bakarsan Recycler/ diye baslıyo sanırım bi sekilde harddiski yada ilgili bi dosyayı geri dönüsüm kutusuna göndermiş olabilirsin.sadece bi varsayım hatırlıyorum bi arkadasımda olmustu ve halletmiştik ama nasıldı düsünüyorum da aklıma gelmiyo malesef.

kakarcil

New member
Ilk Önce Unlocker diye Programi indir,Kur . Kardes Türkce beceremiyecegim Almanca anlatabilirim.Arbeitsplatz>Extras(Sonuncu)>Ordneroption(En Asagiddaki)>Anssicht (Ikinci)>Geschützte system Datein ausblenden(Yukaridan Asagi 7.ci Kare icinden x cikar kabul et>sonra C veya D E..C Kactane Hardiskin varsa RECYCLER

resycled bin Dateileri Sil Silinmeyen Dateileri Unlocker ile sil >Isin bittimi Geschützte system Datein ausblenden(Yukaridan Asagi 7.ci Kare yi yeniden isaretle Sistemi yeniden baslat Bukadar.Kusura bakma Türkce analatamadigim icin Ama Isine yarar sanirim ben böyle düzeltmistim.

beyaztr35

New member
arkdasim korkma virus kapmissin, formlardan aratirsan <autorun.inf> virusu temizleme programi sana yardimci olur

Bu yöntem Autorun.inf dosyasını kullanarak yayılan virüslerini temizlemek için geliştirilmiştir.(Win32/Small.F virüs)

Belirtileri:
1-Bilgisayarımda C,D,E.. sürücülere çift tıklama yöntemi ile açılamaması, sağ tıklayıp aç deyince açılması
2-Sürücülere çift tıklama yöntemiyle açmaya çalışınca hata vermesi
3-Sürücülere sağ tıklayınca Normalin dışında menülerin olması
4-Gizli klasörleri göster dememize rağmen gizli klasörlerin gözükmemesi.
UYARI: Normalde sağ tuş menüleri şöyle sıralanır: Aç,Araştır,Ara.. şeklinde sıralanması lazım.
Virüs ihtimali olanlarda Auto, aç araştır şeklinde gidebilir. (Bunlar basit autorun.inf virüsleridir)
Yada anlamsız karakterler bulunabilir(Bunlar biraz daha zor Autorun.vbs virüsleridir)

1- http://kahtametem.meb.k12.tr/sil.rar
Üsteki link çalışmazsa http://www.zshare.net/download/50726233cd26dfc3/ (@dejaay'den)
Linkteki dosyayı indirip çalıştırın. İşlem bitinceye kadar yaklaşık 3-5 dakika bekleyin. bilgisayarı kapatıp açılacaktır. Sorun halledilmiş olması gerekir.

2-Başlat/Çalıştır'a regedit yazıp enterlayın.

Açılan kayıt defteri penceresinde şu yolu bulun: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon] sağ taraftaki listeden "Userinit"="userinit.exe" olarak ayarlayın.
Eğer burada autorun.bat eki varsa silin.
Doğru ayar bu şekilde olacak:

ve
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"ShowSuperHidden"=dword:1 olarak ayarlamak (00000 ise silip 1 yapın)

ayrıca
HKEY_CURRENT_USER\Software\microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ içinde bulunan
MountPoints2 klasörünü komple içindekilerle birlikte silin.

reann23

New member
arkadaşım kill amvo virus diye google dan arat ufak bişey zaten onu çalıştır 2 dakka sonra virusu bulup temizler sende rahat rahat girersin

HTML