(çok acil yardım edin)arkadaşlar özür dileyerek bu konuyu buraya acıyorum

soran34

New member
arkadaşlar elektirk sigortalarının tamamını kapattığım halde prizlerde elektrik var kesemiyorum şofbenin fişi ve prizi yandı pc de yanacak diye korkuyom cok sorun cıkarmaya başladı.bu prizlerdeki elektriği nasıl kesebilirim.(topraklama mevcut)

bulınduğum yer itibariyle en az bir hafta daha elektrikçi bulmam çağırmam cok zor.
bana yardım edebilecek arkadaşlardan acil yardım bekliyorum...

şimdiden sağolun...

bjkemal

''ѕσ¢¢єя ѕüρєяѕтαя''
Hacı binadaki ana sigortaların olduğu yerden sana ait olan Trafoları sök Biras dikkatli ol tabi = Ama elektirik tamamen kesilir.Elektiriği kesmek istiyorsan kesin çözüm

manyakdely

Banned
şimdilik bilgisayarını kapat fişini çek ve elektrikçi bekle bence en sağlamı bu sende ortamı terket...

♣ BrutaL ♣

New member
Apartmanın Ana şalter kutusuna git sizin daireninkini ordan kapa Veya komşulara söle bişi demezlerse hepsini kes apartman elektriksiz kalsın elektrikçi gelene kdr.

soran34

New member
arkadaşalr bina müstakil ve saatin ordan tüm sigorta şartellerini indirdim benim analamadığım prize gelen tellerden sadece birinde elektik olur ama bunun ikisindede var hemde kesikken.ama bu elektirik herhangi bir cihazı calıştırmıyor ama elimi deyirince hissettim benim amacım prizleri iptal edip yananları değiştirmek tamamen iptal etme şansım yok elektriksiz nasıl duracaz.buraya da elektrikçiyi çagırıyon adam bir hafat sonra geliyo birtek adam olunca böyle oluyor nasıl esnaflık anlamdım gitti...

momoli 53

New member
anladığım kadarıyla senin tessat ayvayı yemiş bir yerde kısa devre var elektrik toprak birbirine karışmış,dikkat cihaz çalıştırma yakarsın adam gibi bir elektrikçi bul ,olay baya ciddi.....

Tunyukuk

New member
Fazda sorun var tesisatı işi bilen biri gözden geçirmeli bence.

sonsuzluğa

Moderatör
Moderatör
yanan piriz farzla nötr kablolarını birleştirmiş sanırım farz da diğer kabloya elektrik aktarmaya başlamış gibi duruyor. ama tabi ki iyi bir elektrikçi bunun açıklamasını yapacaktır. ve bu şekilde prizleri kullanmaya devam edersen evinde sağlam bir elektrikli eşya kalmaz.

soran34

New member
@sonsuzluğa
hocam senin dediğin gibi olmuş kablolar yanınca birbirine deymiş ayırdım ilk önce düzelmemişti şimdi baktım normal sadece birinde ielektrik var kabloların artık kesince elktrik gelmezse prizlere sorunu kendim cözebilirm olmazsa bir hafat içinde dışardan elektrikçi çagırcam bu sahtekarlara yaptırmayı düşünmüyorum

herkese teşekkürler....

sonsuzluğa

Moderatör
Moderatör
sorunu bulduğuna sevindim. inşallah bir an önce tamiri de yaptırırsın.

kolay gelsin.

//:U.N.G.O.O.D

Altın Üye
yanan piriz farzla nötr kablolarını birleştirmiş sanırım farz da diğer kabloya elektrik aktarmaya başlamış gibi duruyor. ama tabi ki iyi bir elektrikçi bunun açıklamasını yapacaktır. ve bu şekilde prizleri kullanmaya devam edersen evinde sağlam bir elektrikli eşya kalmaz.
iyi bir acıklama olmuş ...

HTML