çift windows kulanıorum biri vista ama açamıorum

sickscream

New member
arkadaslar vista yükledim ama biliosunuz ki knight suan calısmıor bende patch gelene kadar xp kuram dedim d ye kurdum ama acılısta direk xp acılıoo vistayı nası seceçem:melek

σѕ¢αя'ѕ™

[ℓσνє ιѕ ƒєηєявαнçє..]
vista üzerine XP kurduysan vistanın boot recordunu silmiş durumdasındır..

çıkış yolu ise başka bir pc den vista boot record kopyalayıp boot.ini dosyasından XP recordunu tanımlamak olacaktır.. ki şu anki XP üzerine Vista kurman Daha zahmetsiz olacağı kanaatindeyim.. Vista Kurulumu yaparken Vistanın olduğu partizyeni formatlamanda şiddetle davsiye olunur..;)

edit: mevcut boot.ini dosyanda multidisk(0)Partition(0) gibi değerler vardır.. bu satırı kopyala bi aşağı yapıştır.. yapıştırdığın satırda Partition(0) bölümünde Partition(1) Partition(2) gibi değişimler yaparak bir ihtimal vistaya ulaşabilirsin..

not1. vista için denemedim.. çift xp kullandığım dönemde yaptığım için tahmin üretebiliyorum..
not2. boot.ini dosyana zarar verirsen pcnin birdaha açılmama ihtimali var..

sickscream

New member
bott.ini olayınıı denedim kardeşimmm ilk aklıma o geldi zaten ama olmadıı...ama birazdaha urasıım olmadıı... bilgileri yedekliip kökten bi temizlik yaparım... bidakine de tedbirli olurum...bilgiler için teşekür ederim

silver021

New member
walla önce XP yi C ye ardındanda D yede vistayı yüklemeni öneriyorum ben öyle yapıp kullanıyorum mesela ve başlangıçta iki aktif sistemden hangisiyle başlıycağım yazıyor baştan kurman gerekiceq hem XP hemde vista way be ikisinide bugün kurcağını zannetmiyorum bide XP nin driverlarıyla uğraş yarım saat :D

ramaknisna

New member
Ben XP üzerine vista yükledim. Başlangıçta hangisini seçersen o açılıyor.İkisini de sorunsuz kullanıyorum.

shangai11

New member
silver021 arkadaşa katılıyorum. İlk önce XPyi C'ye kur. Sonra Vistayı D'ye kur. ANcak öyle seçebilirsin. Başka türlü olmuyor.

ramaknisna arkadaş XPnin üstüne vista kurdum derken ikisinide C'ye mi kurdun. Yoksa ayrı ayrımı

sickscream

New member
valla:S xp d ye sonra sonra vista c yaptım yine yemedi:D
bideddiniz gibi yapcam vista d ye kurcam:D baaklım neolacak

HTML