çevre Müh. Yazmalımıyım?

algoritmaA

New member
malum sınav yaklaşıyor ister istemez aklıma şunu yazmalımıyım bu bölümde iş varmı gibi sorular geliyor...cevap alamazsamda aklımı kurcalıyor oyuzden sormak istedim..

Sizce çevre müh. yazmalımıyım iş imkanı var mı?yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

alpwerhan

New member
İyi bir üniversitenin çevre müh. bitirirsen iyi iş imkanları var. Özellikle Marmarayı tercih edersen iyi olur. Eğitim dili ingilizce olduğundan rahat iş bulabilirsin. Dünya'da çevre sorunları büyük bir hızla artmakda, eğer insanlar yeni dünyalar keşfedemezse şu an yaşadığımız dünyayı korumak için büyük paralar harcıyacaklar. Bence gelecekte de çok ciddi iş imkanlarının olacağını düşünüyorum.

enviro

New member
Selam arkadaşım, bir Çevre Mühendisi olarak,şunu söyleyeyim. İş imkanı diğer mühendislik branşları kadar fazla değil. Ama benim okula giriş yaptığım 2000 yılından beri önemli değişimler var.

Şöyle açıklayayım. 10 yıl önce mezun olmuş ve bu süre içinde başka işlerle ilgilenmiş insanlar dahi mesleklerine geri dönüş yapmaya başladı. Çok para kazanma işi senin kendini iyi yetiştirmene ve büyük oranda kısmetine bağlı.

Okul tercihine gelirsek, eğitim kadrosu ve kalitesi açısından İstanbul'un en iyisi İTÜ'dür, Marmara ve Yıldız 2 ve 3üncülük için çekişir. İstanbul Üniversitesi ise en zayıf olanı (bence yazma çünkü koca bölümde 1 prof. var). Diğer illeri pek bilmiyorum ama ODTÜ ve 9Eylül için de iyi diyorlar.

HTML