Üye Sayısı Patlaması Gerçekmi ?

rcpsng

New member
arkadaşlar sizinde dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama forum sitemizde son günlerde neredeyse 1 günde 1000 üye kayıt olmakta.. bu aslında çok güzel birşey, sayılı forum sitelerinden biriyiz desem yeridir... ancak istatiksel verilere bakıldığında bu biraz garip gelmiyormu? 1 günde 1000 üye ne demek yaw..(son zamanlarda). açıkçası ben birtakım şeylerden şüpheleniyorum, neden derseniz; kanımca üye olan bir kişi açtığı konunun üst sıralarda yer alması, teşekkür vs.. gibi arzularından dolayı aynı kişi bir kaç kere farklı nicklerde de kayıt oluyor sanırım.. SANIRIM diyorum... çünkü yeni üye olan biri konu açtığında nedense hep ilk mesajları atan 2. 3. üncü mesajları olan diğer üyeler oluyor.. YANLIŞ ANLAŞILMASIN BENDE BİRZAMANLAR YENİ ÜYEYDİM.. MERAKTAN SORUYORUM.. sanırım webmasterlar ip adresinden kişinin aynı üye olup plmadığını bulabiliyorlar... aynı kişinin birden fazla üye olması üye kayıdı sırasında engellenebilirmi acaba... böyle bir sistem varmıdır.. aslında varsa uygulansa güzel olurdu.. daha temiz, daha kaliteli bir forum olurdu...

Dark_Angel

Webmaster
Yönetici
Administrator
Şubat Ayı istatistikleri

Mart Ayı istatistikleri

hackhell a yaklasık 1 senedır hergun ortalama 800-1000 arası kullanıcı uye olmaktadır. Yenı bır durum degıldır ve tesekkur ıcın yapılan bırden fazla uye alımından kaynaklanmamaktadır =) öle olsa 1 senedır herkes her gun bırden fazla uyelık alıyor olması gerekır. :goz:

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
haklılık payın var ama %1 i %2 yi geçmez klonlar konusunda :) (baya ısrarcılar var hani)
sitede çok fazla paylaşım var(örneğin ben template bölümüne hiç girmem ama orda konular teşekkürler almış başını gidiyor bunun gibi onlarca bölüm var onlarca konu)
ayrıca forum misafirlere kapalı olduğu normal olarak değerlendiriyorum artışı
bi de artışın bu kadar fazla olduğu güne dikkat et(Cuma Cmt Pazar) tatil olan günler :) insanlar iş güç olmayınca foruma gelip üye oluyorlar işte =)
klon üyeler konusunda smodlar üzerlerine düşeni yapıyorlar(yakaladıkça)

HoCuSPoCuS

Supernatural
Süper Moderatör
Hackhell de binlerce konu milyonlarca mesaj olduğunu düşünürsek, arama yapıp bu mesaj ya da konulara denk gelenler üye olmadan okuyamıyor. Dolayısıyla günde ortalama 800-900 üye kayıt olması normal, hatta bence az bile =)

rcpsng

New member
way be sonuçlara bak....
aslında aynı şeyleri düşünüyoruz.. yani bir kişi birden fazla üyelik alamıyor (daha doğrusu almıyor) herhal...?? almış olsaydı herkesin alması gerekirdi bu sonuçlara göre sanırım..

ManigatöR

PlaYboY 69
alabilir niye alamasın herkes istediği kadar alabilir ama yasak

zaten smod lar anında yakalıyor ip adresinden kaçılmaz:D

sanırım yakalandığı zamanda bütün üyelikleri siliniyor zaten böyle bişeye ne gerenk varki

Dyn@mic

Banned
biyolog' Alıntı:
way be sonuçlara bak....
aslında aynı şeyleri düşünüyoruz.. yani bir kişi birden fazla üyelik alamıyor (daha doğrusu almıyor) herhal...?? almış olsaydı herkesin alması gerekirdi bu sonuçlara göre sanırım..

ya aynı Ip den Alamaması mesele değil modemine bi Reset atar olmadı .. Bi proxy kullanır .. piyasada Proxyden ßol ne war...

Fatih Hoca

Banned
Bence üye patlaması diye bişi yok, yani üye sayısı gerçekçi. Adam google taraması yapıyor, karşısına direkt olarak HH geliyor, mesela bi pro indircek, hemen üye oluyor. Şuanki aktif üyelerin birçoğu eminim bu yolla HH ailesine dahil olmuştur ve olacaktır. Saygılar.

SickDreTh

Altın Üye
zuhaha ordu gbıyız masallah:D:D

คђєηq

¢ιкℓє† & รєχ
Banada biri rastlasa bizde telefonda paylaşımın babasini verdik tesekkur yok :D Bence sanmam teşekkur icin bole şeyler yapıldıgını yani neden yapsinlarki tşk kimseye bir yarar saglamıyor..

Hacker-22

Atam izindeyiz!
ya iki üç tane nick açan kişilerin ip lerini engellemek lazım veya gerçekten gerekiyosa mesela iki kardeş aynı bilgisayardan giriyosa bildirme zorunluluğu getirilmesi lazım bence anca bu sorunu çözer

Fatih Hoca

Banned
sanırım aynı ip adresinden girişleri engelleyen bi sistem var, eğer mesaj göndermeye çalışırsa sistem onu otomatik olarak atıyo.

1sc0rp!tX

Altın Üye
Günde Bin üye mi..:eek:ha..

fulus1000

New member
ben 1 yıldan fazladır uyeyim 2.bir uyelik hiç aklıma gelmedi....bence bu üyelikler bir zincir şeklinde gidiyor.ben arkadaşıma soyluyorum o arkadaşına soyluyor o başka bir sitede paylaşıyor derken bu sonuç çıkıyor...bence normal

araghorn-g

Pentaxian
valla bende 33 gün olmuş üye olalı. 6-7 ay kadar önce yine üye olmuştum ama iş yoğunluğundan dolayı fırsat bulup giremiyordum. aradan zaman geçince de kullanıcı adımı unuttum ve bende yeniden kaydoldum. bence belirli bir süre mesaj yazmayan veya foruma girmeyen kişiler kullanılıktan çıkarılmalı. tabi bu benim fikrim.

mad=46

forum delisi
aynı ıpden birden fazla üye girişine bende karşıyım ama türkiye şartlarında hala her evde bir pc bulunmadığınıda göz önüne alırsak ortak kullananlar ne olucak genelede 2. üyeliği ban yiyenler alıyor ve benzer nickle smodalarda hangi birisini yakalıyabilicek 250,... ... kişiden bir pc'yi ortak kullanların vay haline
ah bide online kişi sayımızı 3000'lerde görebilsek

HTML