Ülkücülerin gönüllü avukatlığını yaptım, protestoculara acırım

LaNgHaWiL

New member
Ülkücülerin gönüllü avukatlığını yaptım, protestoculara acırım

TBMM Başkanı Bülent Arınç, şehit cenazesinde kendisini protesto edenlere sert cevap verdi. Arınç, "Hayatının her sahnesi milletin önünde şahadetle tespit edilmiş bir insana 'hain' demeye nasıl diliniz varıyor? Türkiye 70 milyon, siz 70 kişisiniz, acıyorum sizlere.'' dedi.

Meclis Başkanı Bülent Arınç

AK Parti Manisa milletvekili adaylarının tanıtım toplantısı, dün Manisa Belediyesi Kültür Sitesi'nde yapıldı. İlk sıra adayı olan TBMM Başkanı Bülent Arınç, toplantıda partililere hitap etti.

Manisa'da katıldığı şehit cenazesinde kendisine yöneltilen protestolara değinen Arınç, 1980 öncesi Ülkü Ocakları'nda yer alan kişilerin hepsinin kendisinin kardeşi olduğunu ve 12 Eylül sonrası bunlardan 41'inin avukatlığını yaptığını hatırlattı.

Bu insanların hepsinin bugün vatanını seven insanlar olduğunu ifade eden Meclis Başkanı Bülent Arınç, şöyle konuştu: "25 yıl öncesinde vatan ve millet için sevdalı olduklarını söyleyenlerin yerine gelenlere bir bakınız lütfen. Sadece bağırmak ve çağırmak, sadece hakaret etmek birileri için sermaye haline gelmişse, onlar için sadece acırım. 50 senesini Manisa'da geçirmiş ve hayatının her sahnesi milletinin önünde şahadetle tespit edilmiş bir insana 'hain' demeye nasıl diliniz varıyor? Ben çok hainler gördüm; ama çok şükür bu toplumun içerisinde onlar yok. Hain diyecekseniz, bu tarihin, bu ülkenin geçmişine şöyle bir bakın ve hâlâ sayıları çok az olsa bile, ülke için önümüze getirilen engellere, kösteklere ve bunu koyanlara bir bakın. Allah'a çok şükür alnımız açık ve başımız diktir. Ben o kardeşlerime olan haklarımın tamamını helal ediyorum. Hepsi evime gelmişlerdir, hepsi beni hayatım boyunca desteklemişlerdir. Hepsi bizim yaptığımız her hayırlı işe destek olmuşlardır. Ama, ben bugün yaşça biraz küçük olanları tanımakta zorluk çekiyorum. Sadece onlar değil, kendilerine 'ulusalcı' ismini vermiş bir elin parmaklarını geçmeyecek birkaç tane insan, bütün bunlara katılmış olabilir. Türkiye 70 milyon, siz 70 kişisiniz, acıyorum sizlere."

ifrit

RuHaNi WaRliK
bulent arinc:

1-)cumhurbaskanligi derken agzindan salyalar akan insan
2-)meclis baskani oldugu icin halkin kendisine tampasi gerektigini dusunen insan
3-)sadece kendisinin dogru oldugunu dusunen insan
4-)luzumsuz insan

encor

New member
türküyeyi parsel parsel yabancılara peşkeş çeken ab yaltakçısı amerika g.... yalayan bir partinin düsünce ortagı kankası

LLEHKCAH

Anarchist
kim bunun ne olduunu bilio zamanında neler yaşadıını yılanın ezilesi başı budur ama halk bir gün ezer rahat olun...

Mephisto

R€B€L
Contract Killer ve pointır

konularımızda kısılere yorum yapmıyoruz gerekırse ozelden halledersınız
mesajlarınız bu yuzden sılınmıstır

bu filmin adını koyacak olursak
"açım abi, bi ekmek parası"ndan esinlenerek.
"mağduruz abiler ablalar Allah rızası için bir oy"

yahu şehit cenazesini korkudan gidemeyen parti kim.
kan üzerinden siyaset olmaz. kabul. ama kan üzerinden siyaste yapanlar kim.
dini siyasete neden alet ettiniz. din istismarıyla çıkığ gelenler kimler???
hani taksim' e cami? camiyi bırakın. zina suç olmaktan çıkarıldı. çok şükür Taksime "genelev" açılmadı.
.........

akp li bir yetkililerden birisi. tam olarak bilmiyorum nerde ve kim olduğunu. şunu ifade ediyor. "ne yazıkkı MHP meclise girecek. maalesef önümüzde engel olacak gibisinden bir beyanda bulunuyor."
neden korkuyorlar MHP den. çünkü dokunulmazlıklar kalkacak ve hepsine "yüce divan" yolu gözükecek. belkide hepsi hapislerde çürüyecek.

"YA TESLİMİYETÇİSİNİZ, YA DA MİLLİYETÇİSİNİZ"

iSpiK

Kadim Dost
oo bu baslıgı cok sewdım farklı gorustekı arkadaslar bıle ortak bı yerde bulusabılıyo : )

bosver

New member
Siyasi partilerin önde gelenleri medya önünde veya arkasında birbirlerine hakaret ederlerse , onları örnek alan fanatikler tabiki burda daha fazlasını yapacaklar....
Küfürbaz olduk çıktık, bir ülkücüye, bir solcuya böyle küfürlü konuşmalar yakışıyor mu?
Eğer bir gençliğin yegane gücü sövmekse mensup olduğu dava can çekişiyor demektir.....

İnsanlara aidiyetlik hisleriyle söverken mensubu olduğunuz davayı küçük düşüreceğinizi unutmayın veya dava adına değil kendi adınıza sövün de sadece siz küçülün.......

ALIEN_07

Türk Genci
Avukatlığı ne için Yaptı ?

PARA için mi ? YOksa O Kişilerin SUÇSUZ olduklarına inandığı için mi 41 Kişiyi savundu SAYIN ARINÇ ?

selim555

New member
Mhp'den gerçekten korkulur..Tabiki bu hükümet de korkar...ama dokunulmazlıklardan dolayı geğil...Söz var icraat yok...Hani baş örtüsü serbestti..Hani apo asılacaktı....nerde....
Ne yazık ki mhp meclise girdiği gibi bitti....Ama bu şehit cenazeleri üzerinden iyi nemalandı..Yani barajı aşar..Aşıp da kuzey Irak'a girmezse tamamen silinir...Hani diyor ya girecekmiş...
((ilginç ama en yakın olduğum parti mhp dir,başta lider olsa oyum mhpnindi...)) doğruya doğru....

Leke

Altın Üye
İş olsun diye açıklama yapan zat .
Tam anlamıyla ( bence ) saçmalamaktan başka birşey yapmamış .
Cumhur olamadı vekalet edicem diye tutturdu , oda olmadı şimdide ülkücü olmuş .
Gülerim ben saa .
:D :D :D :D

fener_li

New member
bu kaçıncı anlatışımız bu kaçıncı iftiranız.
apo itini asmayan kim. 367 milletvekili asamıyorsa, 127 milletvekili nasıl assın.
türbanı çözeceğiz dedik evet çözmeye geldik. ama 129 miletvekilini çabasını görmüyorsunuz, türban namusumuzdur diyen bir parti türbanı resmen yaskalamıştır. şuan türbanla resmi bir devlet dairesine giremiyorsunuz.
şehit cenazesinden nemalanmak, ya da şehit cenazesi üzerinden siyaset yapmak MHP ye ve MHP li ye yakışmaz. biz gider şehitlerimize sahip çıkarız. gerisi bizi ilgilendirmez. bazıları o cenazelere bile katılamıyor. hadi bakalım sokmayan şehit aileleride mi MHP li ya da MHP ile bağlantıları var.

ve son olarak
************************************lider denilince ne anlasılıyor. mafya lideri mi, tayyip gibi birini mi yoksa başka bişey mi
Devlet adamlığı yapmak senin zannettiğin gibi değil. duruşun ve itibarın olacak. ama gel bunu millete anlat. mahalle karıları gibi dedikodu yapan siyasiler ve birbirini o ağızla çekiştirenler liderse
varsın olsun Devlet Bahçeli lider olmasın

enteresans

New member
liderlik anlaşında ecevitin önünde ceketini iliklemek onun daha doğrusu rahşan ecevitin evde yazdıklarını mecliste uygulamaksa tamam lider.150 tane millet vekiliyle bir cumhurbaşkanını seçtirmiyor anayasa mahkemesine başvurabiliyorsa 129 tane millet vekiliylede bişeyler yapılabilirdi.siz değilmiydiniz pkk bitirecez silecez diyen ama ne yaptınız bölücü başını astırmamak adına idamı kaldırmalarına yardımcı oldunuz.o yüzden her parti veya onu savunanlar oturup ilk önce kendi yaptıklarını düşünecek sonra başka düşüncedekilere bişey anlatacak itraz edecek

fener_li

New member
sakın MHP ye oy vermeyin.çünkü öcalanı ipten MHP kurtardı.
MHP ye oy verenler şunu unutmasınki öcalanı asacağız deyipte asmayanlar ve idamı kaldıran milletvekilleri MHP li idi.
Allah korsun eğer bir daha MHP gelirse öcalanı salarla. sonra terör daha da artar.
şimdiki terörün asıl sorumlusu da zaten MHP dir.
işte hendek işte deve. MHP bu deveyi güdememiştir. o zaman bu diyardan gidecektir.
işte buyrun ispatı. olmadı bu kaynaklara inanmadınız o zaman meclis tutanaklarına bakın. zaten bu meclis tutanaklarında birebir alınmıştır
http://www.ortadogugazetesi.net/haberresim/ocalaniiptenalanlar.JPG

_KeMaLiST_

New member
dusunce tarzımla birebir uyuyor diyemem ama apo yu mhp astırmadı diyen adamada biyerimle gulerim. bide bunu tekrar tekrar pisirip insanların onune koyanlar kendi anlama kapasitesini sergiliyor haberleri yok...

bi dönem birbiriyle düşman olan birbirine kurşun sıkan çewreler nieyse bugun ittifak yapıo nasıl bi ortak paydada birlesiolarsa artık bunlar ittifakı AKP bitene kadar....
AKP bittikten sonra görecez sizi nasıl birbiriize düşeceksiniz we ülkeyi nasıl krzilere sürükleyeceksiniz...
Hiç kimse korkusundan ülkücülerin awukatlığını üstlenemezken Arınç gönüllü 5 kuruş para almadan awukatlıgını yaptı neden çünkü doğru bi dawayı sawundukları için 80 öncesindekiler aslan'dı şimdikiler çakal...

HTML