Öyle Bir Söz Verdi ki, Herkes O'na Güldü

regal85

New member
Tokat AKP Milletvekili Hüseyin Gülsün'ün, 36 bin nüfuslu Zile İlçesi için güldüren yatırım sözü.

TOKAT AKP Milletvekili Hüseyin Gülsün, 36 bin nüfuslu Zile İlçesi için 1 milyar dolarlık yatırım sözü verdi. Mevcut Başkan MHP’li Murat Ayvalıoğlu ise yatırım vaadini gazetecilere gülümseyerek izletip, “Sayın vekil bu vaadini resmi yollardan belgelerse, önlerini açacağım ve başkanlıktan istifa edeceğim. Aksi halde kendisinin istifa etmesini istiyorum” dedi.

AKP Tokat Milletvekili Hüseyin Gülsün, Zile'de katıldığı bir toplantıda Zileliler'e seslendi. Yerel seçimde Zile Belediyesi'ni AKP adayının alması halinde yapacaklarını sıralayan Hüseyin Gülsün, ilçeye 1 milyar dolarlık yatırım sözü verdi. Vekilin açıklamasını yerel televizoyndan izleyen Belediye Başkanı Murat Ayvalıoğlu ise bu yatırım sözünün geçtiği görüntüyü gazeteiclere gülerek izletti. İki dönemdir Zile'de Belediye Başkanlığı yapan Murat Ayvalıoğlu, şunları söyledi:

“İlçemize 1 milyar dolarlık yatırım sözü aldığını açıkladı. Bunu resmi makamlarca teyit eden teminatı vermesi halinde ilçemize, ilimize, ülkemize böyle bir yatırımın yapılması yönünde arkadaşlarımın işini kolaylaştırmak adına ben istifa edeceğim. Ben ilçemi, ülkemi çok seviyorum, bu nedenle böyle bir hizmeti yapmak için önlerini açacağım, onları alkışlayacağım. Fakat aksi halde, insanımıza saygısını bu denli zayıf gördüğüm arkadaşımın istifasını istiyorum. Bugüne kadar vaatler hep askıda kaldı. Ümit ediyorum bu askıda kalmaz.”

Tokat Milletvekili Hüseyin Gülsün ise Zile'de yapılacak yatırım için çalışmaların sürdüğünü belirterek, “İstanbul’da bu konu hakkında toplantı yapıyorum. Vaadim gerçekleşecek. Ayrıntılı bilgiyi önümüzdeki günlerde vereceğim” dedi.

ne dersiniz milyon dolar demek istemiş olabilir mi :=)

kaynak:http://www.haberalemi.net/83479_Oyle-Bir Soz-Verdi-ki-Herkes-O-na-Guldu.htm

HTML