Örümcek yumurtalı sakız

MyThicaLBoY

єƒѕαηєνι çσ¢υк
Amerika’da ilk “yumuşak sakız” olarak piyasaya çıkan Bubble Yum sakızını çiğneyen bi kadının bi zaman sonra karnı kocaman şişmiş ve kadın kurtarılamayarak ölmüş. Şüpheli bi ölüm olmasından ötürü kadına otopsi yapılmış. Sonuçta da görülmüş ki, zavallı kadının karın boşluğunda yüzlerce örümcek var ve bunlar kadının iç organlarını yemişler. Meğerse Bubble Yum sakızlarının yumuşaklığı, içine katılan ‘örümcek yumurtaları’ ile sağlanıyomuş!

Aptalca görünen bi hikaye ama 1976 yılında “ilk yumuşak sakızı” pazara sunan “The Life Saver Co.” firması (bu ne yaman çelişki annedir ki, şirketin adı “hayat kurtaran” anlamına geliyor) bu tür söylentiler ayyuka çıkınca 50 gazeteye tam sayfa ilan vermek zorunda kalmış. Söylentilerin klasik bir şehir efsanesi olduğunu ve gerçekle kesinkes uyuşmadığını söyleyen bu ilanlar için tam 100 bin Dolar harcanmış.
Yine de, Bubble Yum’un hedef kitlesi özellikle çocuklar ve erken gençler (“teenage”in Türkçesi, ben uydurdum) olduğundan, okullarda üretilen efsanelerin ardı arkası kesilmemiş: “Bi kız sabah uyandığında bütün yüzünün örümceklerle kaplı olduğunu görmüş... Dokuz liseli, sakızı çiğnediklerinden bi hafta sonra ölmüş... Bu sakızların yumuşaklığını aslında örümcek yumurtaları değil içine katılan örümcek bacakları veriyomuş... Örümceklerin yumurtadan çıkması mümkün değilmiş ama Bubble Yum kanser yapıyomuş... Mış, miş, muş, müş...”

Sercinho7

Dark Side of Creation
way be efsaneye baq bi ben efsane olamadım :D her boqu efsane yapıolar :D

HellRaider

New member
yalan ya, ben zamanında araştırmıştım

arfy

____yaNNNNN
sachma yafff ... inanmam

Liman

New member
daha neler yawww. Sakızı çiğneden mi yutuyo bu millet. Zaten çiğnenenince yumurtalar kırılır. :)) Cqanlımı kalır. Hem kaldıki midede asitler eritmedimi

daha neler yawww. Sakızı çiğnemeden mi yutuyo bu millet. Zaten çiğnenince yumurtalar kırılır. :) Canlımı kalır. Hem kaldıki midede asitler eritmedimi:D

HTML