Önemli bir Konuda Yardım

serkansahi

New member
Arkadaşlar bir aydır bilgisayarıma herhangi bir güvenlik proğramı kuramıyorum.virüs proğramlarının yanısıra bazı proğramlarıda kuruyorum ve tekrar açtığımda o proğramın sadece kısayolu kalmış oluyor...tabi bu C sürücüsünde...normalde Formatta bilgilerimden dolayı sadece c sürücüsünü boşaltıyorum ama aslında hdd 500 GB samsung. dolayısı ile bu hatanın sebebi diğer bölümlerdeki virüsler olabilirmi..ama diğer bölümlerdede bir sürü proğram arşivim var ve proğramlar katılımsız ve patc olduğu için virüs proğramlarıda onları virüs gördüğü için direk taratamıyorum...ama c deki proğram silinmleri ve virüs kuramamayı nasıl halledebilirim? bu proplemin kaynağı işletim sistemi olabilirmi? anlayan biri lütfen yardımcı olsun bana. XP SP3 kullanıyorum ve HDD yi daha yeni aldım. bu arada virüs proğramını mesela (bitdefender ve eset) hiç kuramıyorum...lütfen yardımm acil kafayı yemeden.

OttoCan90

New member
Arkadaşım serkanşahi, C sürcüsün de ki dosyalarının neden silindiğini bilmiyorum ancak virüsten olabilir. Bu yüzden benim sana tavsiyem, diğer sürücülerin de ki patch li programları yani arşivinin hepsini DVD lere yedekle hem patchleri kaybetmemiş olursun hemde virüslerden kurtulmuş olursun. Bu işlemleri yaptıktan sonra eğer bilgisayarının performansı üstünse http://www.mks.com.pl/resources/files/mksvir2007setup.exe adresinden mks_vir 2k7 yi indir bu dünyanın en iyi antivirüs programı, demo olarak yükle ve update edip bi kere bütün sistemini tara ondan sonra bu programı sil ve eset, norton ve ya kaspersky den birini yükle ve sakın silme benim tavsiyem norton ancak dediğim gibi bilgisayarının performansı iyi ise mks_vir 2k7 yi yükle eğer düşük performanslı ise diğer verdiğim programlardan birini yükle ve tarat bunlarıda programlar bölümünde bulabilirsin buda bittikten sonra bilgisayarın hatalarını gidermek ve bilgisayarını hızlandırmak için optimizasyon programı olan advanced systemcare PRO v3 ü indir, kur, tarat ve bilgisayarın optimizasyonunu tamamla bunları uyguladıktan sonra C sürücüsün de ki silinme devam edermi etmez mi bişey söyleyemiyeceğim ancak eğer devam ederse bana göre format at HDD yeni olduğundan herhangi bi programla sıfırlamanada gerek yok ama ister format atmadan istersende format attıktan sonra kesnlikle söylediğim programları yükle, şiddetle tavsiye ederim. Kolay gelsin...

serkansahi

New member
ottocan çok teşekkür ederim.benim asıl proplemim c ye doğru düzgün proğram yükleyemeyişim. sanki biraz bilgisayara çok yüklendim gibi..birde dilgisayara defalarca format attım yani proplem değil format...yüklendim dediğimde şu: yeni hdd ile bilgisayar 600 gb oldu ve power biraz zorlanıyor sanki..çünkü önceden sadece 100 gb vardı ve iyi idare ediyordu...ve söylediğin adwavced 3.2 yi zaten hep kullanıyorum ama iş onu aştı bende..öyle gözüküyor...söylediğin proğramı deneyeceğim.çok sağolasın kardeşşş.

Zeytin

Zeytin&Limon
tahminim virus var ama win ortaminda temizlemen zor olabilir.. dos ortaminda baska makineye takarak bir scan ettirebilirsin.. yedeklerine dikkat et 1 tb lik yedegim gitti benim..

HTML