Ögrendİİİİmmm...!!!

erman07

New member
:clap: ÖĞRENDİM
İnsanlara kendimi zorla sevdiremeyeceğimi öğrendim.
Yapabileceğim tek şey sevilebilecek biri olmaya çalışmak.
Gerisi onlara kalmış..
İnsanları ne kadar düşünürsen düşün,Onların seni düşünmediklerini öğrendim.
Güven elde edebilmek için yılların gerektiğini,ama yok etmek için saniyelerin bile yettiğini öğrendim.
İnsanın ancak 15 dakika çekici olabileceğini,ondan sonra alışıldığını öğrendim.
Kendimi karşılaştırmak için başkalarının en iyi yaptıklarını kıstas almam gerektiğini öğrendim.
Sevdiğin kişilere hep sevgi dolu sözler söylemem gerektiğini,belki bunun son görüşün olabileceğini öğrendim.
Her ne kadar onu çok düşünsende,yinede sana sırtını dönebileceğini öğrendim.
Kahramanların,yapılması gerekenleri ne pahasına olursa olsun,yapanlar olduğunu öğrendim.
İnsanların hesapsız sevdiğini,ama bunu nasıl göstereceklerini bilmediklerini öğrendim.
Sinirlendiğimde gerçekten buna değse bile,asla acımasız olmamam gerektiğini öğrendim.
Gerçek dostluğun ve gerçek aşkın aramızda uzun mesafeler olsa bile büyüdüğünü öğrendim.
Birisinin seni istediğin gibi sevmemesi,onun seni tüm benliğiyle sevmediği anlamına gelmediğini öğrendim.

GÖRDÜM
Bir arkadaşın ne kadar iyi olursa olsun seni üzeceğini,ve senin yinede onu affetmen gerektiğini öğrendim.
Bazen başkaları tarafından affedilmenin yetmediğini,kendinide affetmeyi öğrenmen gerektiğini öğrendim.
Kalbin ne kadar kırılmış olursa olsun,dünyanın senin acılarından dolayı durmayacağını,geçmişimiz ve durumumuzun kişiliğimizi etkilediğini,ama olmamız gerekene karşı sorumlu oldugumuzu öğrendim.
İki kişinin tartışmasının,birbirlerini sevmedikleri anlamına gelmediğini öğrendim.
Ve tartışmadıkları zaman da sevdikleri anlamına gelmediğini,bazen kişiliğini eylemlerinin önüne koyman gerektiğini öğrendim.
İki kişinin tamamen aynı olan bir şeye baktıklarında bile,farklı şeyler görebildiklerini öğrendim.
Hayatlarında her zaman dürüst bir şekilde daha ileriye gitmek isteyen kişilerin, sonuçları önemsemediklerini öğrendim.
Seni doğru dürüst bile tanımayan kişilerin,hayatını bir kaç saat içinde değiştirebileceklerini öğrendim.
Verebileceğin bir şey kalmadığında bile bir arkadaşın ağladığında,ona yardım edebilecek gücü bulabileceğini öğrendim.
İnsanları üzmeden ve duyarlı olarak kendi fikirlerini söylemenin,çok zor olduğunu öğrendim.
Sevmeyi,ve sevilmeyi öğrendim....
Gördüm ...
öğrendim..... EMEGE SAYGI ADINA DUSUNCENIZI BELİRTİN LUTFEN

evrenbesiktas

kartalizma
ağlamayı bilmeyenlerin allahın insanlara bahşettiği "sevmek" içgüdüsünü
açığa çıkaramadıklarını öğrendin mi peki????

HTML