Öcalan ders kitabına girdi

matjha

New member
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Abdullah Öcalan’ın yakalanmasının ders kitaplarında yer almasının Türk milletinin onurunu zedeleyen bir durum olduğunu söyleyerek, “Dünyaya bile PKK terörünü yeni yeni kabul ettiriyoruz. İşte böyle bir ortamda terörist başının olumlu ya da olumsuz ders kitabında yer alması PKK konusunda geri adım attığımızın göstergesi olacaktır. Buna asla göz yumulamaz" dedi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, yaptığı yazılı açıklamada, ilköğretim müfredatlarının yenilenmesi projesi kapsamında değiştirilen 8. sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük kitabında “bebek katili", “terörist başı" Abdullah Öcalan’ın yakalanmasının anlatılmasının eğitim camiasını şoke ettiğini kaydetti. Koncuk, “Türkiye’de büyük katliamların sorumlusu olan, gözünü kırpmadan kundaktaki bebekleri öldüren, terör belasını başımıza saran bir teröristin adının nasıl olursa olsun, ne şekilde anlatılırsa anlatılsın ders kitabında geçmesi Türk milletinin onurunu zedelemiştir. 8. sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük kitabında, terörist başının adı ‘1990’lı yılların en önemli olaylardan biri de Suriye’de saklanan bölücü örgüt başının 1999’da Kenya’da yakalanarak Türkiye’ye getirilmesidir’ şeklinde yer almıştır. Bu ifade bile terör örgütünün propagandasının yapılmasına vesile olacaktır" dedi.

“MEB NASIL BÖYLE BİR HATAYA DÜŞTÜ?"

Türkiye’nin terörden dolayı büyük acılar yaşadığını anlatan Koncuk, bugün hala şehitlerin ve masum vatandaşların ardından gözyaşı döküldüğünü ifade ederek, “Dünyaya bile PKK terörünü yeni yeni kabul ettiriyoruz. İşte böyle bir ortamda terörist başının olumlu ya da olumsuz ders kitabında yer alması PKK konusunda geri adım attığımızın göstergesi olacaktır. Buna asla göz yumulamaz. Milli Eğitim Bakanlığı’nın böyle bir hataya nasıl düştüğünü anlayabilmek mümkün değildirö açıklamasında bulundu. Koncuk, MEB tarafından hazırlanan ders kitabında, bir teröristin yakalanışının ilköğretim çağındaki çocuklara anlatmasını “büyük bir skandal" olarak değerlendirdi.

“TARİH BU HATAYI AFFETMEYECEKTİR"

Koncuk, Öcalan’ın ders kitaplarına girmesine nasıl karar verildiğini sorarken, “Bu topraklarda 1 milyon Ermeni, 30 bin Kürt öldürüldü" diyen Orhan Pamuk’un da ders kitaplarında yer aldığına işaret ederek, “Bu hükümetin Ermeni politikasında havlu attığını göstermektedir. Peki şimdi hükümet terörist başının yakalanışını ders kitabına alarak, PKK konusunda da mı havlu atmaktadır?" sorularını sordu.

Koncuk, tarih kitaplarında Öcalan’ın isminin yer almasının Atatürk’e, şehitlere ve Türk milletine büyük bir saygısızlık olduğunu belirterek, “Milli Eğitim Bakanlığı derhal yaptığı hatadan dönmeli ve terörist başıyla ilgili ifadeyi ders kitabından çıkarmalıdır. Aksi taktirde tarih böyle bir hatayı affetmeyecektir" dedi.

http://w9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=_Ocalan_ders_kitabina_girdi_198000_1&Newsid=198000

yakında akpde girer ders kitaplarına

VolkaN

Altın Üye
konu tekrar acıldı

lanet_zebani

New member
Alıştık artıq MEB her Eğitim dönemi başında Mutlaka Skandala neden oluyo :hhmanD

Özel eğitim kurumlarında “Atatürk Köşesi”nin kaldırılması haberlerine tepki gösteren Milli Eğitim Bakanı Çelik, basını suçladı. Çelik, düzenleme ile sadece Atatürk Köşesi değil, 62 kaleme yeni yönetmelikte yer verilmediği bahanesinin arkasına saklandı.

Çelik savunmaya geçti
Özel okullarda Atatürk köşesini kaldırtan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, tepki görünce mevzuata sığındı...
11/03/2008​

Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesinde yıllar evvel ziyaret ettiğimde 5 bölümlük Atatürk belgeseli vardı. Geçenlerde aynı siteyi ziyaret ettim ancak gözlerime inanamadım, 2 bölüm kaldırılmıştı. Atatürk’ün “İşte benim eserim” dediği, Cumhuriyetin kuruluşu ve devrimlerini konu alan "1920 ile 1927 arası" (4001-3 ve 4001-4) bölümler yok olmuştu. (T.C. M.E.B-Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü)

Yayınlanan Bölümler:
(4001-1) Aydın Asker, Vatansever Mustafa Kemal (1881-1918)
(4001-2) Vatan Kurtarıcı Asker, Komutan Mustafa Kemal 1 (1918-1920)
(4001-5) Vatan Kurucu Atatürk 2 (1927-1937)

Kaldırılan Bölümler:
(4001-3) Vatan Kurtarıcı Asker, Komutan Mustafa Kemal 2 (1920-1923)
(4001-4) Vatan Kurucu Atatürk 1 (1923-1927)
M.Şükrü ŞEKER
24.05.2007​
Sonunda Türkiye bunu da gördü! Türk milletine “soykırımı” iftirası attığı için Nobel’le ödellendirilen Orhan Pamuk, AKP iktidarı tarafından da baş tacı ediliyor. Daha önce AB dayatmasıyla Atatürk’ü müfredattan çıkaran Milli Eğitim Bakanlığı, Pamuk’un 2 kitabından bazı bölümleri ders kitaplarına yerleştirdi.

26/08/2008

Kaynak : Yeniçağ Gazetesi​

Fatih Hoca

Banned
Hayvan olduğu içindir:hhmanD

RomeoMAD

JusT B€
Ya adamları meclise sokanlar sizlersiniz.Yani oy verenler(dtp)
MEB kıtaplarına gırmıs cokmu?
Hıc yadırgamıyorum,mılletvekılı bile secilebilir buna bile şaşırmam.

emrah1607

Banned
ermeni apoyla ermeni kırması pamuğu oraya koyuyorsalar bende kendi önderlerini koyuyorlar diye yorumlarım ve onu oraya koyulmasına müsade edenlerin de ermeni kırması olduğunu düşünürüm

izmirsumer

New member
apo yu ders kitabına koymuşlar
konu:ayılar genel olarak nerede yaşar kaç tür ayı vardır :Dayıların atası apo genelde dağlarda yaşar :D
genelde şerefsiz olur soyu belli diildir.şimdilerde bir adada istirahat etmektedir...

WhiteAngel

PASAKLI KONTES
adam ı ölümsüzleştiriyomuyuz tarih kitaplarına koyarak tarih yoksa yaptığı zulümdenmi bahsediyoruz..onca şehit ailesi çocukları okullarda tarih okurken ne diye bahsedecek benmim babamın ölümüne benim dedemin ölümüne sebep olan adammı.* diicekler gururlamı küfürlemi bahsedecekler yada acılarını hangi duyguyla tazeleyecekler... MEB nin hangi akla hizmet bunu kitaba aldığını anlamıyorum....

Newwave

Altın Üye
Ders kitaplarında terör örgütü elebaşının olması gerçekten üzücü bir durum esefle kınıyorum.....

lanet_zebani

New member
biz bu çinliler gibi bile olamadık adamlar uyuşturucu satıcılarına bu cezayı veriyo

bizde ise asker, polis, çocuk katili, vatan haini, adamı imralıda besleyip bide küfreder gibi kitaplara konu olarak konuyo. yazıklar olsun

HTML