Öğretmenler Günü

eer

New member
Bu gün 24 Kasım öğretmenler günü... Tüm öğretmenlerimizin ve öğretmen olmaya hazırlanan o güzel yüreklerin öğretmenler gününü yürekten kutluyorum.

Aşımda ekmeğimde
İşimde...............
Ülkenin her yerinde
Sen varsın hep öğretmenim

Pırıl pırıl bir kalp desem
Sevgi hüner sanat desem
Can desem canım desem
Sen varsın hep öğretmenim

Köyümde kentlerimde
Yurdumun her yerinde
Dağlarda esen yelde
Sen varsın hep öğretmenim.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ İÇİN GÜZEL MESAJLAR

Milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, egiticiden yoksun bir millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. ATATÜRK

Okulun vereceği ilim ve fen sayesindedir ki, Türk milleti, Türk sanatı, ekonomisi, Türk şiir ve edebiyatı bütün güzellikleri ile gelişir. ATATÜRK

Öğretmen, ögrencilerinin üzerine titreyendir. Gömleğimizin düğmesi açılınca eliyle kapatan, alnımız terleyince mendiliyle kurulayan, ayağımıza taş dokunsa bizden önce üzülendir.

Öğretmenler, altın kanatlı kelebeklerdir. Çiçeklerin arasından hiç yorulmadan, devamlı uçarlar. Çiçeklerine toz kondurmamaya çalışırlar.

Öğretmen, bir bahçıvandır. En güzel gülleri o yetiştirir. Hiç yorulmadan, bıkmadan, usanmadan bahçesindeki güllere su verir ve onların bakımını titizlikle yapar

Öğretmen, doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur.

Siz kara göklerin yıldızları; ısıtın yurdumuzu sabaha kadar! Ama düşe kalka, ama yiğit, ama umutlu... Alın benim gönlümden de o kadar ve onlar, yıldızlar gibi gözleri ışıl ışıl yananlar! Oyuncak için değil, kağıt kalem, kitap için ağlayanlar.
CAHiT KÜLEBi

Siz öğretmenler “sevgi elçileri” siniz. Sınıfta yaşama sevinci, toplumda huzur, ülkede barış, meslektaşları arasında demokratlığın simgesisiniz.

Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakârlığı gösteren sizlere cok borçluyuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Dünya'nın en değerli varlıkları olan siz öğretmenler! Bugün, Türk öğretmeninin şeref günüdür. Ona olan saygıyı yenileme, onun yüceliğini anma günüdür. Böyle anlamlı bir günde hepinizi sevgiyle, candan kutluyoruz.

Bir ulusun cağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Öğretmenler günün kutlu olsun.

Eğitim sorunlarını çözen uluslar; kültür, sanat, bilim, teknoloji, sosyo-ekonomik alanında da kalkınmış ve ilerlemiştir. Eğitime gereken önem ve ilgiyi göstermeyen uluslar, başka ulusların kölesi olmaya mahkumdurlar. Kalkınmanın temel şartı eğitim ve öğretimdir.
Türkiye’nin birkaç yıla sığdırdığı askerî, siyasî, idarî inkılâplar sayın öğretmenler,
sizin sosyal ve fıkrî inkılâptaki başarılarınızla pekiştirilecektir. Hiçbir zaman hatırlarınızdan çıkmasın ki, Cumhuriyet; sizden “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller ister.
ATATÜRK

Alıntı...

HTML