Öğretmen arkadaşlardan bir rica!!

esendemir

New member
Sayın Hackhell üyesi olan öğretmwn arkadaşlarım (Zaten Hackhell üyesi olmayan göremz ya benim yazdığımı!!). Ben ilköğretim okulunda matematik öğretmenliği yapıyorum. Benim yıllık ödev konusunda tecrübem olmadığı için sorun yaşıyorum. Okuyan arkadaşlar lütfen bana 6. sınıfların yıllık ödevleri konusunda yardımcı olabilirler mi acaba? Çok sevinirim. teşekkürü de borç bilirim :p

GREAT İDEA

Banned
ver çocukların hepsine 100 gitsin, boşver kasma

bak şimdi kendimle çeliştim o zman haksızlık oluyo çalışanlara..

offf şimdi çocuklar doktora tezi gibi yıllık ödev hazırlayamıcaklarına göre biraz ağırdan al esnek ol:p

zegmut

New member
bende yeni atandım..sanırım öğretmen kılavuz kiatbının başında verilen proje ödevleri yeterli bu konuda...

lz1978

New member
Hocam o proje ödevlerinin bir kısmı mübarek bitirme tezi gibi, çok özensiz ve düzeye uygun hazırlanmamış Bazı öğretmenlerin yaptığı gibi ordan laıp hemen öğrenciye vermeyin. Önce yapabilir mi diye düşünün, sonra da onun düzeyine indirgeyerek verin. Bu onun aktif olması sağlar öbür türlü başkasına yaptırmak zorunda kalır.

uillqimjan

New member
proje ödevleri ile ilgili listeyi ben sana PM ile gönderdim dostum başka sorun olursa yazarsın ...
kolay gelsin

tifarkec

New member
işine yararsa
6. SINIF MATEMATİK DERSİ PROJE KONULARI
1. Geçmişten günümüze kullanılan sayı sistemlerinin incelenmesi ve rakamları özgün bir sayı yaratıp 1 ‘ den 100 ‘e kadar olan sayıların yazılması.
2. Matematik dersinde öğrenilen bir kavram, sembol ve ilişkileri içeren haber ve makalelerin güncel yayınlardan derlenip poster hazırlanması.
3. 1’den 100’e kadar sayıları kullanarak sayı albümü oluşturulması.
4. Küçük sınıflar için eğlenceli ve aktivite dolu matematik kitabı yazalım.
5. “Fibonacci Dizisi”nin özelliklerinin, kim tarafından bulunduğunun araştırılması doğadaki örneklerinin yer aldığı bir albüm oluşturulması.
6. “Abaküsten Pentium

7. SINIF MATEMATİK DERSİ PROJE KONULARI
1. Tamsayılar kümesinin günlük hayatımızda kullanıldığı yerlerin araştırılması ve sunumu.
2. Rasyonel sayıların günlük hayatta kullanıldığı yerlerin araştırılması ve sunumu.
3. Önerme ve denklem hakkında bilgi toplanılması.
4. Düzlemde bir noktanın koordinatlarının bilinmesinin bize sağladığı yararlar nelerdir? Araştırılması ve sunumu.
5. Üçgenlerin açıları arasındaki özelliklerin incelenmesi ve sunumu.
6. Üçgenlerin kenarları arasındaki bağıntıların incelenmesi ve sunumu.
7. Çember ve daire arasındaki farklılıkların incelenmesi ve sunumu.
8. Dik silindirin kartondan yapılarak alan ve hacim hesaplamasının yapılması. Formüllerinin elde edilmesi ve sunumu.
9. Bir fasulye çimlenme deneyinin yapılması. İki haftalık aralıklarla boyunun ölçülüp çizgi ve sütun grafiği ile gelişiminin gösterilmesi ve sunumu. Ayrıca ışığın değişkenliği de karşılaştırılabilir.
10. Problemler konusu ile ilgili model oluşturarak problemin görsel sunumunun yapılması.
11. Seçilen bir nesnenin farklı oranlarda çizilmesi ve sunumu.
12. Atatürk’ ün matematik alanında yaptığı çalışmalar hakkında bilgi toplanması ve sunulması.
13. Şifreleme bilimi hakkında araştırma yapılması, yeni bir örnek şifre bulunması ve keşfedilen şifrenin uygulamasının yapılması ve sunumu.
14. Geometride kullanılan çizim araçlarının ne zaman, nasıl ve kim tarafından keşfedildiğinin araştırılması ve ilk hallerinin yapılması ve kullanımlarına ilişkin sunumu.
15. Pi ( ) sayısının tarihçesinin incelenmesi, matematikte ve günlük hayatta kullanımının araştırılması ve sunumu.
16. Öğrenciler ders öğretmenlerinin onayını almak koşuluyla; kendi seçecekleri ve 7. sınıf Matematik dersiyle ilişkilendirebilecekleri bir konuda proje hazırlayabilirler.

mic999

New member
hocasm sen en iyisi oğrencilerine dediğimi sole 'ozensiz nasıl yaparsansız yapın oss kitablarından
sayılar
bolme işlemi çarpma toplama
koklü sayılar
vs.. gibi konulşardan 3 sayfalık odev hazırlamalarını iste ozensiz olmasını solemeyi unutma yoksa abilerine amcalarına dayılarına yaptırırlar makul olmak lazım türkiyedeki oğrenci seviyesi belli bole bişi isteki kendileri araştırsın yapsın hem bole yaparsan öğrencilerin saygısınıda kazanırsın .. hade başarılar

HTML