Öğrendiğiniz herşeyi en baştan düşünün

batuhan5432

New member
Diyelim ki karşınızdaki bizim bildiğimiz duyguların hiçbirini bilmiyor,şu ana kadar hiç karşılaşmamış.Ve biz ona bizim hissettiğimiz duygularımızı ona nasıl aktarırız.Ben bir örnekle başlatıyorum.Armut ;ısırdığında önce sulu;sonra hafif pütürler gelir ve daha sonrada ağzında hoş bir tat kalır.(Replik melekler şehri'nde Mag Ryan'ın repliğidir.):eek:

angeLicC

New member
çok zor..hani demişsin yaa hoş bi tat diye nası hoş bi tat mesela kavun da hoş elma da.. bigün hocalardan biri bize" ders anlatımında görsel unsurların önemini "anlatıyoodu beni kaldırdı ve kağıdın üzerindeki çizimleri sınıfa anlatmamı istedi.. amaç bütün sınıfın aynı anda aynı çizimi yapmasıydı yane ben anlatıcaam çizimleri onlarda çizcektii ama olmadı üstelik çizim dediğim içiçe geçmiş bikaç kare üçgen falan filan.. onlar hayallerindeki üçgeni ya da çizimi yaptılar yanii benim anlattıklarım askıda kaldıı..sen ne kadar anlatırsan anlat insanlar kendi tecrübeleri doğrultusunda anlıcaklardır elmayı armutu.. paylaşımın için saol dostum. bu paylaşım bize farklı açılardan düşünmeyi hatırlattı..saolll..

batuhan5432

New member
Evet haklısın galiba tecrübeyle öğrenmeleri daha anlamlı.Zaten konu arkada kalmış bu vakitten sonr apek kimse gelmez bu konuda böylece kapanmış oldu.Yorumların için sağol ,sağlıcakla kal

konu cidden süper arkalara düşmesi kötü olmuş
bu olayı ben bir bebeğe annesinin yeni şeyler öğretmesi gibi algıladım... bence bizim düşüncelerimizi hissettiklerimizi anca yine biz anlayabiliriz nekadar karşı tarafa görsel veya konuşarak anlatsakta tam anlamıyla hiç bir şeyi aktaramayız bu yüzden salın gitsin her şey yaşanılarak öğrenilir mesela; Armut ;ısırdığında önce sulu;sonra hafif pütürler gelir ve daha sonrada ağzında hoş bir tat kalır. demişsin bu kişi ona güzel bi şekilde olayı aktarmış yinede armudu yemeden ne olduğunu anlıyamaz aklında başka bişey de oluşabilir
neyse sabah sabah saçmalamışta olabilirim:eek:

batuhan5432

New member
Estağfirullah saçmalamak falan değil.Sende haklısın insan ister istemez başka birşey anlayabilir.Hele burda verdiğimiz örnek gibi tadını daha önceden bilmiyorsa bir sürü farklı anlam algılayabilir.Ben aslında bu konuda merak ettğiğim insanların nasıl anlatacaklarıydı.Yani hayattaki bir çok şeyi yapıyoruz ama yaptığımız şeyle rbize çok normal geliyor ya onları daha önce bilmiyor olsaydık ne olurdu onu merak ettim ama ilgi olmadı.Neyse canınız sağolsun

stallone

New member
AŞK TARİF EDEYİM BENDE .....

gÖRDÜĞÜNDE KALP ATIŞLARIN HIZLANIYOR VUCUDUNU BİR SICAKLIK BASIYOR GÖZ BEBEKLERİN BÜYÜYOR.ONU HER GÖRDÜĞÜNDE KENDİNİ COK MUTLU HİSSEDİYORSUN SÜREKLİ ONUNLA BERABER OLMAK FİKRİ GEÇİYOR DÜNYANIN HİÇ BİR SORUNU SENİN İÇİN İMKANSIZ DEĞİLDİR ARTIK NE EKONOMİ VE YEMEK NE SAVAAŞLAR HERŞEYE MUTLAKA BİR ÇARE VARDIR. YETERKİ O SENİN HEP YANINDA OLSUN GÖZLERİ HEP GÖZLERİNE BAKSIN.mASUM BİR ÖPÜCÜĞÜNDE BİLE SENDE BİLOLOJİK BİR DEĞİŞİM OLUYORSA VE BU HOŞUNADA GİDİYORSA SNE AŞIKSIN DEMEKTİR. BİZ BUNA DÜNYADA AŞIK OLMAK DERİZ..

HTML