Çok Acİl Matrİs Programi

ismail_cem

New member
matris le yapılan işlemlerin yapılabilidiği (tersini alma,4 işlem vs..) yapabilen çalışır bir programa ihtiyacım var.exelde olursa çok daha iyi olur.ama başka dilde olan da olursa farketmez .. teşekkürler.

rmbxxx

New member
Elimde delpih de yazılmış hazır kodlar var istersen yollarım. Eğer acelen varsa www.torry.net adresinden pascal ve delphi de yazılmış pek çok matris hazır kodunu indirebilirsin.

ismail_cem

New member
delphi ve pascal bilmiyorum vb var elimde çok hakim değilim pkei bunları exelde yapmak mümkün değil mi
?

birde bu 4.cü 5ci derecedendenklm çözümü lazım onun algoritması da olsa basit bn yazabilirm yada varsa elinizde çok sevinirm.

riprap

New member
Bu tür işlemler için sana en faydalı proğram mathcadtir.İstediğin bütün matematiksel işlemleri wordde yazıyor gibi yazarak proğrama işlem yaptırtabilirsin.

ismail_cem

New member
tamam biliyorum o programı ama bnm bunu sınavda yapabilio olmam lazım :)laptopla da sokmuolar sonava ancak hesap makinesine programlamam lazım .Algebra yada 9860 GSD hesap makinelerinde yazılabilen program varsa çok ii olur.

cope3456

New member
delphide 10x10 büyüklüğünde matrisin transpozesini yapan bi makine ödevi verildi!Ve ben kodları bile bulamadım ki kodları bulsam da nasıl yapcağım konusunda pek emin deilim:p bi bilgisi olan yada yardım edebilecek biri varsa yardım edrse çoks evinirim::D

HTML