Çay içip sohbete dalınca..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kevin_garnett

New member

AKP'li Ahmet Yeni gecikince, uçak pist başında bekletildi

AKP Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, Çarşamba Havalimanı'nın VIP Salonu'nda sohbete dalınca, bineceği Türk Hava Yolları'nın (THY) 567 sefer sayılı ‘Şırnak’ adlı İstanbul uçağı kapılarını kapattı. Yeni'nin tepkisiyle devreye giren havaalanı görevlileri pilota ulaşarak uçağı pist başında durdurdu. Havaalanına ait araçla götürüldüğü uçağa bindi.
Olay bu sabah Samsun'un Çarşamba Havalimanı'nda meydana geldi. Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım'a benzerliğiyle de tanınan AKP Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, saat 10.10'da İstanbul'a hareket edecek olan uçağa binmek üzere partililerle birlikte Çarşamba Havalimanı VIP Salonu'na geldi. Ahmet Yeni, burada çay içip partililerle sohbete daldı. Bu sırada yolcularını alarak kapılarını kapatan uçak, havalanmak üzere pist başına doğru hareket etmeye başladı. Uçağın hareket ettiğini gören partililer, Milletvekili Yeni'ye ikazda bulundu. Ahmet Yeni de “Beni neden uyarmadınız?'' diyerek görevlilere tepki gösterdi. Bunun üzerine havaalanı görevlileri, pilota ulaşarak uçağı pist başındayken durdurdu. Havaalanına ait araçla pist başına giden Ahmet Yeni, THY'nin ‘Şırnak’ adlı uçağına bindi. Uçak daha sonra İstanbul'a doğru hareket etti. AKP Milletvekili Yeni'nin bu davranışı, o sırada özel uçakla Cumhuriyet Mitingi'ne katılmak üzere Samsun'a gelecek CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'i bekleyen partililerin tepkisini çekti.

‘BEN BİNMEK İSTEMEDİM BENİ ZORLA BİNDİRDİLER’

Konuyla ilgili olarak kendisinin bir hatası olmadığını söyleyen Milletvekili Ahmet Yeni, THY uçağının 12 dakika erken hareket ettiğini iddia etti. Yeni, kendisine telefonla ulaşan DHA muhabirine, “Görevlilerin bana gelip haber vermesi lazımdı. Uçağın hareket ettiğini görünce ben onları uyardım. Ben binmek istemedim. Ama bana ‘Hayır sizi mutlaka uçaracağız’ dediler. Araçla pist başına giderek uçağa bindim. Yolcular bu durumu farketmedi. Çünkü 12 dakika erken kalkan uçak benim biniş süreme göre normal kalkış saatinden 3 dakika geç kalktı. Bu yüzden yolcular durumu farketmedi. Ben her zaman randevularıma erken gelirim. İlk kez böyle birşey başıma geldi'' dedi.

‘İNSANLARA SAYGILI OLMAK LAZIM’

DSP İl Başkanı Enver Mertoğlu ise Yeni'ye tepki göstererek, “Genel başkanları beklemek için havaalanındaydık. Ahmet Yeni, VIP Salonu'nda çay kahve içip partililerle sohbet ediyordu. Daha sonra onların bulunduğu bölümde bir haraketlilik oldu. Sorduğumuzda muhabbete dalıp uçağı kaçırdığnı öğrendik. Hemen apar topar bir araca bindirilip Ahmet Yeni pist başına gönderildi. Ardından da uçağa binmek üzere merdiven götürüldü. Merdivenin gitmesini, insanların uçakta bekletilmesini doğru bulmuyoruz. Vekil de olsa insanlara saygılı olmalı. Kaçırdığı uçağa binmemesi gerekiyordu. Trafikte takılsa bir mazeret olabilirdi. Ama orada bekleyip muhabbete dalarak uçağı kaçırması ve daha sonra uçağı durdurup binmesi doğru bir davranış değildi'' diye konuştu.

Kaynak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML