Çılgın Bilmeceler !!!! Haydi arkadaşlar beyinler fora

HüSo-Fiction

New member
Arkadaşlar Lütfen Destekli Sallayalım, İşkembeden Sallamayalım​

Bilmecelerin cevapları ve soruların devamı gelecektir​

Sırlar Gezegeni​

Mr.Spock Orion gezegenine uranyum madeni aramak için gönderildi. Orion'da iki ırk yaşıyordu, Homestoslar ve Mafyoslar. Homestoslar daima doğru, Mafyoslar ise daima yalan söylüyorlardı. Homestoslar - Mafyoslar, kadınlar - erkekler dış görünüşlerinden ayırt edilemiyorlardı.

Homestos bir anne-babadan yine bir Homestos, Mafyos bir anne-babadan yine bir Mafyos dünyaya geliyordu. Homestos ile Mafyos'un evliliğinden doğan çocuk kız ise babasının, erkek ise annesinin ırkından oluyordu.
Mr. Spock'ın 1. bölgede rastladığı biri ona : " Ben ya Mafyosum ya da burada uranyum yok" dedi. Bu kişinin ırkı nedir? Bu bölgede uranyum var mı?

Mr. Spock 2. bölgede babasının elinden tutmuş bir çocuk gördü. Çocuk: "Babam Homestos ise ben Mafyosum"
ve babası "Bu bölgede uranyum var " dedi.

Çocuğun ırkı, babanın ırkı nedir? Bu bölgede uranyum var mıdır?

GREAT İDEA

Banned
çocuk erkek ve mafyos ve çocuk mafyos olduğundan yalan söylüyo uranyum var diyo,yani uranyum yok

helal olsun bana

comand

New member
GREAT İDEA' Alıntı:
çocuk erkek ve mafyos ve çocuk mafyos olduğundan yalan söylüyo uranyum var diyo,yani uranyum yok

helal olsun bana
Ulan bu ne zeka hemencecik buldun helal olsun sana :)

HüSo-Fiction

New member
Yaklaştın ama tutturamadın:) iyi düşün, verilen cevaplara daha çok dikkat et. 2 tane soru var ilk olanı 1. bölge hakkında son soru 2. bölge hakkında. her ikisinide cevapla

Blue_Dark

New member
Çocuk mafyostur , ama çocuk babasının homestos olduğunu söylyüor.Mafyoslar daima yalan soyler.Yani babasıda Mafyos ve Bu bölgede uranyum var diyor yani oda yalan söylüyor burada da yok : :: : :

F.S.M

New member
1.Bölgede uranyum yok ve ırkı HOMESTOS...(çünkü doğru söylerler)

2.Bölgede uranyum yok..Babanın ırkı MAFYOS, çocuğun ırkı ise HOMESTOS...Ve çocuk erkek..Çünkü babasının ırkını almamış annesinin ırkını almış...

HTML