Çözünürlük Sorunu

sercankoca

New member
arkadaşlar ben bilgisayara yeni format attım ama ekran çözünürlüğünü bir türlü istediğim şekile getirmiyorum. Yani 800*600 yapınca çok büyük oluyor 1024*768 yapınca da masaüstündeki simgeler okunmayacak kadar küçük oluyor. Ayrıca fifa ve fm gibi oyunları oynarkende oyunlardaki yazılar normale göre çok küçük ve Fm oynarken oyunu arka plana atınca yani oyun açıkken masaüstünü görmek isteyince çözünürlükle ilgili bir hata veriyor. Daha önce de böyle bir şey olmuştu ama bir şekilde halletmiştim ama nasıl yaptığımı unuutum lütfen yardım

pesymeest

New member
ekran kartını tanıttınmı format attıktan sonra ekran kartını tanıtmalısın eğer tanıtmassan 3 seçeneğin olur ama ekran kartını tanıtırsan herhalde istediğin şekle getirebilirsin

iL.LeGaL

New member
bilgisayarıma sagtıkla özellikler )donanım)aygıt yöneticisinden bak eger ekran bagdaştırıcılarını tanımamışsa saten sarı saru işareti olur üstünde
ekran karı driverini tanıtt
o zaman sorun çözülür ;)

vaniyd

New member
bilgisayarıma sagtıkla özellikler )donanım)aygıt yöneticisinden bak eger ekran bagdaştırıcılarını tanımamışsa saten sarı saru işareti olur üstünde
ekran karı driverini tanıtt
o zaman sorun çözülür ;)
arkadaşın dediği gibi yap ekran kartı cdsini takarak tanıtacaksın cd in yoksa internetten driver indir yapamazsan modelini sole ekran kartının sana yollarız linki...

sercankoca

New member
ama formatlamadan önce düzgün çalışıyordu ve ben ondan önce birkez daha formatlamıştım ozaman yeniden kurduğumda da böyleydi sonradan düzeldi ama nasıl düzeldiğini unuttum aslında basit bir ayardı galiba ama aklıma gelmiyor

HTML