1. Anasayfa
 2. Yaşam

Steam Deck, Ukrayna Ordusunun Yeni Silahı Oldu! [Video]

Steam Deck, Ukrayna Ordusunun Yeni Silahı Oldu! [Video]
0

Ukrayna Ordusu’nun Buhar Güvertesi’ni bir silah kitine dönüştürdüğü anlaşıldı. Yıllardır kullanılan Sabre adlı bir silah artık Steam Deck tarafından kontrol ediliyor.

Rusya ile Ukrayna arasında bir yılı aşkın süredir devam eden savaş, ilginç silah teknolojileri görmemizi de sağladı. Bunun en açık örneği; İnsansız hava araçlarına bomba yüklemek ve onları canlı bomba olarak kullanmak, bunların üretim amacı çok farklı. Ancak durum böyle değil. Ukrayna artık Valve’ın bir süre önce piyasaya sürdüğü şey. buhar güvertesi Adı geçen Oyun konsolunu silah olarak kullanmaya başladı. Nasıl?

Ukrayna’nın Rusya’ya karşı kullandığı silahlardan biri kılıç. İnsan tarafından taşınabilir bir silah olarak bilinen Sabre, orijinal olarak İHA’lar için üretilmişti. Ancak savaş koşulları bu silahın her yerde çalışmasını sağladı. Orijinal olarak uzaktan kumandalı olan bu silah, uzaktan kumanda edilebiliyor. Steam Deck’in devreye girdiği yer burasıdır. Ukrayna ordusu tarafından modernize edilen silah artık Steam Deck’te mevcut kontrol ediliyor.

Steam Deck ile harici ekran gerekmez

Sabre, geçmişte görüntülemek için harici bir ekrana ihtiyaç duyuyordu. Ancak, son modernizasyon çalışmalarıbu ekrana olan ihtiyacı ortadan kaldırdı. Ukrayna Ordusu artık Sabre görüntülerini Steam Deck ile izleyebilir. Elbette silahın atışları da bu Oyun konsolu ile yapılıyor. Sürüme göre Steam Deck, 500 metre Sahada sorunsuz olarak kullanılabilir.

ALAKALI HABERLER

Dünyanın ilk TCG Anadolu İHA gemisi Deniz Kuvvetlerine teslim edildi (herkes bir süreliğine ziyaret edebilir)

Sabre için yapılan modernizasyon işi profesyonel bir iş değil. Silahı Steam Destesine entegre etmek için bir araç bile var. kitlesel fonlama programı oluşturuldu. Ama buna değer görünüyor. Çünkü Ukrayna, işgalci Rus askerlerine karşı Steam Deck Sabre kullanıyor. aktif olarak kullanmaya başlamıştır.

Sabre’nin ilk versiyonu şöyleydi:

ALAKALI HABERLER

Milli savaş uçağının adı belli oldu: KAAN! [Video]

Kaynak
https://www.vice.com/en/article/5d9g9z/ukraine-now-uses-steam-covers-to-control-machine-turrets-

Tepki Ver !
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  berbat
  Berbat
 • 0
  _zg_n_m
  Üzgünüm
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir