1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Intel, R-Tile, PCIe 5.0 ve CXL 2.0 Destekli Agilex 7 M-Serisi FPGA’ları Duyurdu

Intel, R-Tile, PCIe 5.0 ve CXL 2.0 Destekli Agilex 7 M-Serisi FPGA’ları Duyurdu
0

bilgi bugün açıklandı Agilex 7 M-Serisi Alanda Programlanabilir Kapı Dizisi (FPGA) ürünleri ailesi, canlandırılmış 10nm SuperFin üretim düğümünü ikiye katlıyor. Ağ, Veri Merkezi, Yüksek Performanslı Bilgi İşlem (HPC) Bulut bilgi işlem ve diğer uygulamalar için yardımcı işlemciler olarak FPGA çözümlerine yönelik artan pazar talebine atıfta bulunan Intel, daha önce hiç olmadığı kadar yüksek esneklik (esas olarak FPGA’nın doğası gereği programlanabilir doğası nedeniyle) ve daha yüksek ölçeklendirme yetenekleri vaat ediyor. Intel’in Agilex 7 FPGA’ları, heterojen çoklu kalıp mimarilerinin bir parçası olarak yeni bir yongacık sunuyor. R-KareDonanım hızlandırmalı, sabit kodlu IP bloklarında en son bağlantı teknolojilerini – yani PCIe 5.0 ve CXL desteği – sunmaktan sorumludur.

Intel’in Agilex 7 FPGA’ları, şirketin 10 nm SuperFin teknolojisinde üretilmiştir. Bir aracının üzerine bir Dizi farklı IP bloğu yerleştirilir ve Intel’in EMIB’si aracılığıyla bağlanır. Yeni R-Tile ve onun PCIe 5.0 ve CXL 2.0 yetenekleri, tek bir yonga üzerinde tamamen bağımsızdır. (İmaj kredisi: Intel Corporation)

Yeni heterojen R-Tile yongası, Intel’in tam PCI-SIG 5.0 x16 veri hızı sertifikasına sahip tek FPGA ailesi unvanını almasını sağlayan gösterinin yıldızı. Artık AMD‘ye katlanmış olan Xilinx, başka bir öncü FPGA geliştiricisinin bir örneği olacaktır, bu nedenle burada Intel için bir yarış kazanılmış hissi var.

Tepki Ver !
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  berbat
  Berbat
 • 0
  _zg_n_m
  Üzgünüm
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir