1. Anasayfa
 2. İnternet

Google, Android Auto’ya Cisco, Microsoft ve Zoom (sesli) konferansı ekliyor

Google, Android Auto’ya Cisco, Microsoft ve Zoom (sesli) konferansı ekliyor
0

Google Çarşamba günü, Android Auto aracılığıyla konferansı araçlara getirmek için Cisco, Microsoft ve Zoom ile birlikte çalıştığını duyurdu;

Evet, sürücüleri görüyoruz.

Şimdilik sesli olacak yeni konferans özelliği Çarşamba günü Google’ın I/O konferansında duyuruldu ve şirketin otomotiv pazarına girmesinin bir parçası.

Sürücülerin navigasyon, park etme, medya ve mesajlaşma işlemlerini Android akıllı telefonlarından araç merkezi ekranına kablosuz olarak yansıtmalarına olanak tanıyan Android Auto, yakında konferansı etkinleştirmek için Cisco’nun WebEx, Microsoft Teams ve Zoom uygulamaları aracılığıyla konferans sunacak.

Google, uygulamalara erişmek için Android Auto kullanan araç sayısını hızla artırıyor. Şirket, yıl sonuna kadar 200 milyondan fazla aracın Android Auto’ya bağlanmasını bekliyor; bu da hareket halindeyken bağlanmak için kaç kişinin Cisco Webex, Microsoft Teams ve Zoom kullanacağı hakkında bir fikir verebilir.

COVID sonrası Zoom takıntılı kültürümüze rağmen, hareket halindeki araçlarda konferansı etkinleştirmek henüz çok yaygın değil. Ancak fenomen büyüyor. Geçen yıl Tesla, sürücülerin yakında araçlarından Zoom’a erişebileceğini söyledi. Bu yıl Şubat ayında, Mercedes, Cisco ile ortaklık kurdu 2024 E Sınıfı sedanlarında görüntülü görüşmeleri etkinleştirmek için.

TechCrunch'ta Google I/O 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

Tepki Ver !
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  berbat
  Berbat
 • 0
  _zg_n_m
  Üzgünüm
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir