1. Anasayfa
 2. İnternet

Discord, arkadaşların ve sunucuların izlenmesine izin veren ebeveyn denetimlerini test ediyor

Discord, arkadaşların ve sunucuların izlenmesine izin veren ebeveyn denetimlerini test ediyor
0

Popüler sohbet uygulaması Discord’a gelen tek değişiklik yeni kullanıcı adları değil. 150 milyon insanlar her ay TechCrunch’ın öğrendiği ve Discord’un onayladığı üzere, şirket ayrıca Discord’un en genç kullanıcılarının daha fazla gözetimine izin verecek bir ebeveyn denetimleri paketini test ediyor. Discord’un ABD’deki iOS uygulamasında yapılan canlı bir testte şirket, ebeveynlerin yeni eklenen arkadaşlarının, sunucuların adlarını ve avatarlarını görmelerine izin veren araçları yapılandırabilecekleri yeni bir “Aile Merkezi” özelliğini tanıttı. gencin katıldığı veya katıldığı ve grup sohbetlerinde doğrudan mesajlaştığı veya etkileşimde bulunduğu kullanıcıların adları ve avatarları.

Bununla birlikte, Discord bilgilendirici bir ekranda, ebeveynlerin gizliliklerine saygı duymak için gençlerin mesajlarının veya aramalarının içeriğini görüntüleyemeyeceklerini açıklıyor.

Ebeveyn gözetimi ihtiyacı ile reşit olmayanların mahremiyet hakkı arasında ince bir çizgi çizen bu yaklaşım, Snapchat’in geçen yıl uygulamasında ebeveyn kontrollerini uygulamaya koymasına benziyor. Discord’un sistemi gibi, Snapchat de ebeveynlerin yalnızca gençlerinin kiminle konuştuğuna ve arkadaş olduğuna dair içgörülere izin verir, yazdıklarına veya paylaştıkları medyaya değil.

Discord testinin bir parçası olan kullanıcılar, uygulamanın Gizlilik ve Güvenlik ve Profiller bölümlerinin altındaki Kullanıcı Ayarları bölümünde bağlantılı yeni Aile Merkezi merkezini görecektir. Ebeveynler buradan, Aile Merkezi özelliklerine genel bir bakış okuyabilir ve her şeyi ayarlamaya hazır olduklarında “Başlayın” için bir düğmeyi tıklayabilir.

Görsel Kaynakları: Watchful.ai aracılığıyla discord ekran görüntüsü

Discord, bu ekranda “Olumlu çevrimiçi davranışlar oluşturmak için birlikte çalışabilmeniz için, gencin Discord’u nasıl kullandığı hakkında size daha fazla içerik sağlamak için Aile Merkezini oluşturduğunu” açıklıyor. Daha sonra, gençlerin kiminle sohbet ettiğini ve arkadaş olduğunu ve hangi sunuculara katıldıklarını görmelerine olanak tanıyan çeşitli ebeveyn denetimlerini detaylandırır.

TikTok’a benzer şekilde ebeveynler, hesabı kendi denetimleri altına almak için genç tarafından sağlanan bir QR kodunu tarayabilir.

Discord Family2

Görsel Kaynakları: Watchful.ai aracılığıyla discord ekran görüntüsü

Ekran görüntüleri, uygulama istihbarat firması tarafından keşfedildi Dikkatli. Ayrıca, bir avuç kullanıcı vardı kendi yayınladı Ekran görüntüleri bu yılın başlarında yeni deneyimle karşılaştıklarında veya yalnızca dikkat çekti uygulamada karşılaştığınızda özellik üzerinde.

Testler hakkında yorum yapmak için Discord’a ulaştık ve onlara testten bazı ekran görüntüleri gösterdik. Şirket geliştirmeyi doğruladı ancak ebeveyn denetimi özelliğinin gerçekten ne zaman kullanıma sunulacağına veya sunulup sunulmayacağına dair kesin bir taahhütte bulunmadı.

Bir Discord sözcüsü, “Platformumuzu geliştirmek ve kullanıcıları, özellikle genç kullanıcılarımızı güvende tutmak için her zaman çalışıyoruz” dedi. “Bu işten bir şey çıkarsa ve ne zaman çıkarsa size haber vereceğiz” diye eklediler.

Şirket, diğer şeylerin yanı sıra testlerin kapsamı veya araçları ABD dışında sunmayı planlayıp planlamadığıyla ilgili sorularımızı yanıtlamayı reddetti.

Discord Family3

Görsel Kaynakları: Watchful.ai aracılığıyla discord ekran görüntüsü

Discord bugün daha genç bir Z Kuşağı topluluğu tarafından düzenli olarak kullanılsa da kökleri oyuncular için bir yuva olması sayesinde, genellikle Sosyal Medya kullanımının gençlere verdiği zararlar hakkındaki daha geniş sohbetin dışında bırakılıyor. Bu arada, facebook, Twitter, Instagram, Snap, YouTube ve TikTok’tan yöneticiler bu konuda Kongre önünde ifade vermek zorunda kaldıklarından, Discord kenarda oturabildi.

Beklenen düzenlemelerin önüne geçmeyi umarak, çoğu büyük Sosyal Medya şirketi, o zamandan beri, halihazırda bu tür araçlar sunmadılarsa, uygulamaları için ebeveyn kontrolü özelliklerini kullanıma sundu. YouTube ve Instagram, 2021’de ebeveyn denetimleri planlarını duyurdu ve Instagram nihayet 2022’de takip edilecek diğer Meta uygulamalarıyla birlikte bunları başlattı. Snapchat, 2022’de ebeveyn denetimlerini de kullanıma sundu. Ve Kongre soruşturmaları başlamadan önce zaten ebeveyn denetimlerine sahip olan TikTok, son aylarda bu denetimleri artırıyor.

Ancak federal düzeyde düzenleme eksikliği nedeniyle, bazı ABD eyaletleri, Sosyal Medya uygulamalarına yönelik yeni kısıtlamalar da dahil olmak üzere, Sosyal Medya kullanımıyla ilgili kendi yasalarını uygulamaya koydu. Utah ve Montana gibi reşit olmayanları korumaya yönelik daha geniş mevzuatın yanı sıra California’nın Yaşa Uygun Tasarım Kodu Yasası hangi içine gider etki gelecek yıl

Uyuşmazlık, şimdiye kadar, uyarılara rağmen radarın altında uçtu. çocuk güvenliği uzmanları, kolluk kuvvetlerive medya uygulamanın reşit olmayanlar için oluşturduğu tehlikeler hakkında, raporların arasında O bakıcılar Ve cinsel yırtıcılar olmuştur hizmeti kullanma çocukları hedef almak. Kâr amacı gütmeyen kuruluş, Ulusal Cinsel Sömürü Merkezi, hatta Discord eklendi “Platformundaki cinsel açıdan sömürücü içeriği ve etkinliği yeterince ele almama” konusundaki başarısızlıkları nedeniyle “Kirli Düzine Listesine” eklendiğini söylüyor.

Organizasyon, Discord’un anlamlı yaş doğrulama teknolojisi, yetersiz denetleme ve yetersiz güvenlik ayarları eksikliğini özellikle belirtiyor.

Bugün Discord, kullanıcılarına şu erişim olanağını sunuyor: bir çevrimiçi güvenlik merkezi kullanıcılara ve ebeveynlere güvenli bir Discord hesabını veya sunucusunu nasıl yönetecekleri konusunda rehberlik eder, ancak ebeveynlere çocuklarının hizmeti kullanımını izlemek veya sunuculara katılmalarını veya bilinmeyen kişilerle iletişim kurmalarını engellemek için araçlar sağlayacak kadar ileri gitmez. . Bununla birlikte, yeni ebeveyn denetimleri, son iki endişeyi ele almayacak, ancak en azından bir tür ebeveyn denetimine ihtiyaç duyulduğunun bir kabulüdür.

Bu, şirket olarak Discord’un konuyla ilgili önceki konumundan bir değişiklik. 2021’in başlarında The Wall Street Journal’a söyledi felsefesi, ebeveynlerine değil, kullanıcılara öncelik vermekti ve böyle bir özellik eklemeyi planlamadığını söyledi.

Tepki Ver !
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  berbat
  Berbat
 • 0
  _zg_n_m
  Üzgünüm
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir